I ROK - LEKARSKI

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
attyde
Posty: 764
Rejestracja: 28 mar 2010, o 18:37

Re: Co warto wiedzieć zaczynając studia na wydziale lekarskim

Post autor: attyde »

Grzybu123, tak właśnie o tym mówię. Staż mój rocznik ma normalnie po 6 latach studiów, ale co z LEPem to nie wiadomo.
Fartuch i dobry humor, to najważniejsze.
Awatar użytkownika
godziasia
Posty: 1058
Rejestracja: 3 cze 2009, o 16:50

Re: Co warto wiedzieć zaczynając studia na wydziale lekarskim

Post autor: godziasia »

ostatni LEP jest chyba w 2012 roku, jeśli się nie mylę, potem jest, nazwijmy to kosmetyczna zmiana na LEK (chociaż w praktyce może się okazać niekoniecznie kosmetyczna")
Awatar użytkownika
Marianne
Posty: 78
Rejestracja: 14 lip 2010, o 16:43

Re: Co warto wiedzieć zaczynając studia na wydziale lekarskim

Post autor: Marianne »

A czy moglibyście coś napisać o tej operacji sukces"? Czy jest to coś fajnego, ciekawego, czy raczej nie? Bo ja czytałam o możliwości studiowania po angielsku niektórych przedmiotów, czy ktoś wie jak to dokładnie jest? Bardzo bym chciała studiować trochę po angielsku
Awatar użytkownika
godziasia
Posty: 1058
Rejestracja: 3 cze 2009, o 16:50

Re: Co warto wiedzieć zaczynając studia na wydziale lekarskim

Post autor: godziasia »

co do operacji sukces niech się głównie wypowiedzą sami zainteresowani", czyli objęci nią, nie wiem na ile jest prowadzenie przedmiotów po angielsku, ale szału bym się nie spodziewała. Jest język angielski przez dwa lata, kończy się egzaminem, niestety zajęcia raczej upośledzają znajomość angielskiego generalnie moim zdaniem operacja sukces bardziej szkodzi niż pomaga, ale na szczęście nie jestem nią bezpośrednio objęta.
ewelinamed
Posty: 24
Rejestracja: 2 lip 2011, o 18:14

Re: Co warto wiedzieć zaczynając studia na wydziale lekarskim

Post autor: ewelinamed »

A możecie mi napisać o co chodzi konkretnie z tym projektem operacja sukces i na jakim poziomie są języki. Dzięki za wszystkie informacje.
Awatar użytkownika
Anielka
Posty: 841
Rejestracja: 22 lip 2009, o 16:05

Re: Co warto wiedzieć zaczynając studia na wydziale lekarskim

Post autor: Anielka »

generalnie chodzi chyba o to żeby z sukcesem zdobywać medyczną wiedzę i przynieść chlubę naszej cudownej uczelni
a tak bardziej serio, ale nadal ogólnikowo.

na razie wyglądało to tak że przerzucili na I rok histologię, dodali średnio ciekawe fakultety i tyle.

obowiązkowy ang, poziom zaawansowany(czyli normalny) i podstawowy(zasadniczo dla tych którzy chcieli się uczyć innego języka niż ang jako zaawansowanego)
Medicine123
Posty: 1
Rejestracja: 9 lip 2011, o 21:34

Re: Co warto wiedzieć zaczynając studia na wydziale lekarskim

Post autor: Medicine123 »

joł jak ktoś chce więcej sprawdzonych informacji o 1 roku lekarskiego UM łódź to zapraszam na gg 6410429. Odezwijcie się to wam opowiem wszystko w szczegółach bo widzę że niektórzy piszą tu bajki:)
Ziomek123
Posty: 323
Rejestracja: 11 kwie 2011, o 09:07

Re: Co warto wiedzieć zaczynając studia na wydziale lekarskim

Post autor: Ziomek123 »

Medicine123 pisze:joł jak ktoś chce więcej sprawdzonych informacji o 1 roku lekarskiego UM łódź to zapraszam na gg 6410429. Odezwijcie się to wam opowiem wszystko w szczegółach bo widzę że niektórzy piszą tu bajki:)
Medicine123, napisz tutaj. (nie będziesz musiał wszystkim po kolei odpowiadać
Awatar użytkownika
krisofis
Posty: 184
Rejestracja: 1 lip 2008, o 12:53

Re: Co warto wiedzieć zaczynając studia na wydziale lekarskim

Post autor: krisofis »

ewelinamed pisze:czy jesteście zadowoleni ze studiów w Łodzi? Czy jakbyście mieli wybierać jeszcze raz to wybralibyście tak samo?
godziasia pisze:Gdybym miała wybierać jeszcze raz, to z pewnością znowu bym tu wylądowała.
Warto tutaj dodać, że ciężko znaleźć osobę głośniej narzekającą na Umed od godziasi, więc jeśli i ona ponownie by tę uczelnię wybrała, to należy to wziąć pod uwagę

Uczelnia daje w kość, momentami wydaje się być nieprzyjazna studentom (cytując za jednym z asystentów), ale moim zdaniem najważniejsza jest atmosfera=ludzie. Łódź nie była moim priorytetem, wybrałem ją bo nie dostałem się do Warszawy, planowałem się możliwie szybko z Łodzi wynieść, ale teraz już wiem, że zostaję. Naprawdę warto ze względu na ludzi. Ale każdy musi sam sobie ustalić hierarchię wartości i podjąć decyzję
godziasia pisze:co do operacji sukces (.), nie wiem na ile jest prowadzenie przedmiotów po angielsku, ale szału bym się nie spodziewała. Jest język angielski przez dwa lata, kończy się egzaminem, niestety zajęcia raczej upośledzają znajomość angielskiego generalnie moim zdaniem operacja sukces bardziej szkodzi niż pomaga, ale na szczęście nie jestem nią bezpośrednio objęta.
Same założenia Operacji Sukces są dość ambitne i całkiem dobre dla studentów - jak choćby możliwość wyboru różnych przedmiotów fakultatywnych, zmiana dotychczasowego profilu nauczania języków obcych, czy częściowe studiowanie w języku angielskim właśnie. Weźcie jednak poprawkę na to, że jako potencjalni pierwszoroczni będziecie dopiero drugim rocznikiem objętym Operacją Sukces - sam projekt jest jeszcze w powijakach i tak jak zauważyła wcześniej Anielka, na razie nie przyniosła istotnych różnic poza przesunięciami przedmiotów na inne lata (histologia z drugiego roku na pierwszy, uwspólnienie egzaminu z dotychczas odrębnych fizjologii i patofizjologii). Niemniej w samym projekcie pokładane są duże nadzieje, bardzo możliwe, że kolejne roczniki będą z niego więcej korzystać
LullabyJ

Re: Co warto wiedzieć zaczynając studia na wydziale lekarskim

Post autor: LullabyJ »

Ja jestem po pierwszym roku na lekarskim.Ale powiem szczerze, że studiowanie na umedzie łódzkim to średnia opcja. Zajęcia są w różnych dziwnych godzinach, troszkę czasu schodzi na dojazd, mało czasu na rozwój siebie (większosć idących na medycynę skupia się tylko na studiowaniu i niczym więcej- ewentualnie jakiś reset z wódką co jakiś czas).
Dużo bezsensownego materiału, którego nie ma na innych uczelniach. Nie ma czasu na rozwój osobisty- zapisanie się do koła albo chociaz porządne wkucie wymaganego materiału (chociaz podstaw). Sporo ludzi ściąga, w zasadzie większość (nie powiem, że mi się nie zdarzyło).

Ogólnie da się zaliczać. Ale osobom, które poza zajęciami lubią sapisac sie na wolontariat, pomagać trochę innym, uczyć się wielu nowych rzeczy itd. nie polecam (chyba, że sa niesamowicice zdolni i to ze sobą pogodzą).

Przepraszam za krytykę, ogólnie nie jest źle.
Awatar użytkownika
AleksandraK
Posty: 123
Rejestracja: 19 lip 2009, o 21:02

Re: Co warto wiedzieć zaczynając studia na wydziale lekarskim

Post autor: AleksandraK »

Cóż, ja tam czas zawsze miałam jak najbardziej.
Myślisz, że jeśli chodzi o dojazd czy godziny czy materiał gdziekolwiek jest lepiej? Weź poprawkę na to, że nie każdy lubi się skarżyć publicznie. Widziały gały co brały i narzekanie, że większość osób na tym kierunku musi się uczyć wydaje mi się cokolwiek śmieszne.
Awatar użytkownika
Grzybu123
Posty: 840
Rejestracja: 12 maja 2009, o 14:16

Re: Co warto wiedzieć zaczynając studia na wydziale lekarskim

Post autor: Grzybu123 »

LullabyJ zapisanie się na jakiekolwiek koło nie bardzo ma sens przed ukończeniem II roku - ponieważ akurat w Łodzi koła to nie są kręgi wzajemnej adoracji a zajęcia z dokorantami i prowadzenie badań (do których brakuje wiedzy teoretycznej przed ukończeniem II roku - odsyłam do stron STN). Jeśli chodzi o czas wolny na rozwój to jak zawsze i wszędzie jest to kwestia osoby zainteresowanej - samorząd studentów prowadzi liczne wyjazdy, Łódź to duże miasto gdzie można bez problemu znaleść dla siebie wszystko - a to że uczelnia tego nie zapewnia (bo w przyszłości miejsce pracy też nie będzie zapewniać) no to trudno. No i jak na każdych studiach trzeba umieć zarządzać sobą. Jednak uczelnia zapewnia kontakt z ludzmi inteligentyni i ambitnymi, także chętnie wspiera ciekawe inicjatywy. Co do klimatuy na studiach to wszystko zależy od osób na roku - z czego osobiscie mogę Ci powiedzieć że mam kilku(nastu) dobrych znajomych na których mogę liczyć i generalnie z materiałami nie ma większego probelmu.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Marianne
Posty: 78
Rejestracja: 14 lip 2010, o 16:43

Re: Co warto wiedzieć zaczynając studia na wydziale lekarskim

Post autor: Marianne »

Ja jeszcze nie wiem, czy dam radę dostać się do Łodzi, mam nadzieję, że starczy punktów. Dostałam się do Poznania i tak sobie myślę, że może uda się do Krakowa? Bardzo bym chciała w Krakowie właśnie, ale jeśli uda mi się w Łodzi to chyba się na nią zdecyduję, bo tutaj mieszkam i chyba rozsądniej jest zostać w miejscu zamieszkania, bo jest wtedy łatwiej studiować. Rodzice tak mówią, a ja im przyznaję rację, chociaż trochę będzie mi żal Krakowa i Poznania Mam nadzieję, że nie pożałuję, z Waszych wypowiedzi wnioskuję, że chyba jest tutaj całkiem nieźle. Krytyczne opinie zawsze są, wiadomo
UM Łódź chyba zawsze cieszył się dobrą opinią, słyszałam, że to jeden z lepszych polskich uniwersytetów medycznych. Jak ktoś chce się nauczyć to wszędzie się nauczy
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 8 gości