I ROK - LEKARSKI

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
strzykawka
Posty: 70
Rejestracja: 12 lip 2014, o 13:32

Re: I ROK - LEKARSKI

Post autor: strzykawka »

ja trafiłam na dr C, nie wiem, czy to dobrze, czy źle.
Awatar użytkownika
Giardia Lamblia
Posty: 3156
Rejestracja: 26 cze 2012, o 20:19

Re: I ROK - LEKARSKI

Post autor: Giardia Lamblia »

strzykawka, na poprawce średnio (tzn. można gorzej trafić), na komisie jest zupełnie inaczej. Na pewno musisz się porządnie nauczyć, bo o proste rzeczy mnie przynajmniej nie pytała (miałem u niej brzuch). Ograniczenia dosłownie wszystkiego, zachyłki, co w nich jest, doły, co w nich jest, płaszczyzny, sprzężne, itd.
bioman pisze:Ja sie zastanawiam czy sie oplaca wgl robic (tracic czas) to doswiadczenie jesli sie wylosuje jakies nieprzyjazne dla studenta. Lepiej sie skupic na dwoch zadaniach z genetyki (2x 2pkt), preparatach (5pkt), pytaniach otwartych (6pkt) i z tych jakos 10 plt uzbierac
W preparatach wystarczy 1 literka źle i tracisz pkt, a klimat tam jest dość napięty. Zadania z genetyki są różne, można trafić na 2 nierozwiązywalne, a można trafić na 2 banalnie proste. To samo z pytaniami otwartymi, mogą sobie wymyślić np. że musisz wymienić 5 organizmów jakichśtam, a w opracowaniu tylu nie ma. I klops, bo tracisz punkt.

Jest to do zdania. Za pierwszym razem miałem potwornego pecha do pytań, a za drugim 16.5/18pkt, z czego jeden stracony na preparacie (literówka). Umiałem tyle samo no obydwu.
Aksolotl pisze:Giardia Lamblia, a jak bardzo się czepiają wykonywania doświadczeń? Znaczy można sobie coś uprościć i napisać np. że w pierwszym losowaniu wyeliminowano wszystkie białe nasiona, żeby sobie zmniejszyć to całe liczenie, czy patrzą na ręce?
Tak jak wcześniej pisałem, zależy od pogody, natężenia światła, ilości chmur, asystentki, co wylosujesz i no chyba łapiesz
bioman
Posty: 718
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 18:08

Re: I ROK - LEKARSKI

Post autor: bioman »

A mozna miec np. 1 pkt za dobry protokol bez zrobienia doswiadczenia?

Awatar użytkownika
Aksolotl
Posty: 1212
Rejestracja: 1 mar 2014, o 21:13

Re: I ROK - LEKARSKI

Post autor: Aksolotl »

Nie sądzę chyba lepiej poudawać, że się cośtam robi, nawet jak się do końca nie wie jak
graphgiraffe
Posty: 13
Rejestracja: 18 cze 2013, o 20:15

Re: I ROK - LEKARSKI

Post autor: graphgiraffe »

Jestem prawie pewna, że za sam protokół też mogą być jakieś punkty, bo rok temu przed przystąpieniem do wykonywania doświadczenia, asystentka mi go sprawdzała i podpisywała (tzn, teoretycznie nie można było przystąpić do doświadczenia bez dobrze napisanego wyposażenia i czynności, piszę teoretycznie, bo wylosowaliśmy świetną asystentkę, która nie wahała się między zdaniami rzucić jakiejś małej podpowiedzi)
Jeśli chodzi o te zagadnienia teoretyczne na egzamin praktyczny (pytania otwarte), to rok temu trochę (a w niektórych turach nawet bardzo) wchodziła giełda.
Przy preparatach faktycznie jest napięcie i pilnowanie czasu.

A co do prof. O, to bardzo uczciwy człowiek, trochę czepliwy i bardzo nie lubi kręcenia. Trzeba być pewnym odpowiedzi i raczej pewnie wyglądać. Jeśli zobaczy, ze ktoś raczej umie, to wtedy gdy się coś źle odpowie będzie udawał, że nie słyszy, więc wtedy nie należy powtarzać uparcie własnego zdania, tylko się zastanowić. Jeszcze mi się przypomniało, że prof. nie lubi panów z zarostem, często zwracał na to uwagę podczas kolokwiów Z kwestii merytorycznych uważa bardzo na nerwy (z resztą jego słynne powstawanie nerwu rdzeniowego.) i unerwienie przywspółczulne/współczulne narządów.
kate2013
Posty: 40
Rejestracja: 1 gru 2012, o 11:21

Re: I ROK - LEKARSKI

Post autor: kate2013 »

W jakim sensie wchodzi gielda? Czy np warto sie dopytywac co mialy grupy we wczesniejsze dni, pytania sie powtarzaja czy jak cos juz bylo to mozna to sobie odpuscic? Jak wygladaja te doswiadczenia kazdy losuje inne doświadczenie czy sa juz jakos z gory przydzielone.

graphgiraffe
Posty: 13
Rejestracja: 18 cze 2013, o 20:15

Re: I ROK - LEKARSKI

Post autor: graphgiraffe »

Wchodziła w sensie dosłownym, znaczy, że powtarzały się pytania z poprzednich lat. Po prostu spisane zestawy. Nie twierdzę, że wszystkim i wszystko, ale zdarzyły się takie sytuacje. Nie wiem jak to dokładnie było, czy zestawy w tygodniu się powtarzały, raczej nie, ale niczym nie ręczę.
Doświadczenie każdy losuje swoje. A z pytań i zadań genetycznych chyba są dwie grupy.
kate2013
Posty: 40
Rejestracja: 1 gru 2012, o 11:21

Re: I ROK - LEKARSKI

Post autor: kate2013 »

A czy w trakcie wykonywania doswiadczenia mozna sobie pomagac w jakis sposob, spytac sie kogos o cos?

graphgiraffe
Posty: 13
Rejestracja: 18 cze 2013, o 20:15

Re: I ROK - LEKARSKI

Post autor: graphgiraffe »

Zależy oczywiście od asystenta, jaki w tym czasie będzie panował luz. U mnie był dość duży, a do tego dość duży bałagan, więc można było się dość swobodnie komunikować. A jeśli chodzi o potrzebny sprzęt, to zazwyczaj wszystko jest na górze jednego ze stołów.
Awatar użytkownika
Aksolotl
Posty: 1212
Rejestracja: 1 mar 2014, o 21:13

Re: I ROK - LEKARSKI

Post autor: Aksolotl »

A gdzie są te giełdy z poprzednich lat, gdzieś poza lachosia?

Awatar użytkownika
strzykawka
Posty: 70
Rejestracja: 12 lip 2014, o 13:32

Re: I ROK - LEKARSKI

Post autor: strzykawka »

na fejsie ktoś wstawił
ja już jestem po i w sumie nie było tak źle zobaczymy jutro, jak wyniki
Awatar użytkownika
Aksolotl
Posty: 1212
Rejestracja: 1 mar 2014, o 21:13

Re: I ROK - LEKARSKI

Post autor: Aksolotl »

Teraz to ja tez juz po spoko było, nie spodziewałam się.

Awatar użytkownika
strzykawka
Posty: 70
Rejestracja: 12 lip 2014, o 13:32

Re: I ROK - LEKARSKI

Post autor: strzykawka »

ja oczywiście trochę musiałam spaprać no ale oby było to 60%
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości