I ROK - LEKARSKI

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
Aksolotl
Posty: 1212
Rejestracja: 1 mar 2014, o 21:13

Re: I ROK - LEKARSKI

Post autor: Aksolotl »

Wcześniej było napisane, że naukę zaczyna się od kończyny dolnej, i omawiana jest cała mięśnie, kości itp ?
Działami: kończyna dolna, górna, klata, brzuch z miednicą, głowa z szyją, OUN. Z dolnej kości, potem stawy, mięśnie, nerwy, ukrwienie, topografia - kolejność zależy od asystenta. Ze dwóch na cały zakład na pierwszych zajęciach będzie wymagać budowy nerwu rdzeniowego i części ogólnoanatomicznej - podział stawów, ich części stałe i niestałe, podział kości względem budowy. Teraz chyba tylko O., bo M. przeszedł po tym roku na emeryturę. Trochę szkoda, bo pierwsze zajęcia z nim były niezapomniane nie wiedzieliśmy że trzeba to było zrobić, nie było żadnej informacji w internecie to trzeba było przysłać jednego do zakładu żeby się dowiedział!"

Ale są też grupy, które budowę nerwu rdzeniowego miały wytłumaczoną w okolicach kwietnia, jak się trafiło zastępstwo z innym asystentem niż normalnie im prowadzący - potwierdzione info
bioman
Posty: 718
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 18:08

Re: I ROK - LEKARSKI

Post autor: bioman »

Co ciekawe na kolokwium semestralnym pytanie z nerwu rdzeniowego było wrzucone do części z kończyn (pierwszy preparat), tak więc warto sobie go ogarnąć nawet na własna rękę jeśli asystent tego nie zrobi, bo z danego preparatu na kolokwium semestralnym jest 10 pytań, wiec to jedno pytanie w tym przypadku to naprawdę dużo.

kate2013
Posty: 40
Rejestracja: 1 gru 2012, o 11:21

Re: I ROK - LEKARSKI

Post autor: kate2013 »

Historie anatomii tez warto sobie przerobić, bo na kolokwium nigdy nic nie wiadomo

Awatar użytkownika
Aksolotl
Posty: 1212
Rejestracja: 1 mar 2014, o 21:13

Re: I ROK - LEKARSKI

Post autor: Aksolotl »

Żeby potem na kto pierwszy użył słowa anatomia nie napisać Leonardo da Vinci, Bochenek albo Mirosław T., bo ponoć taka odpowiedź też się pojawiła
photoshopek
Posty: 195
Rejestracja: 7 paź 2013, o 15:47

Re: I ROK - LEKARSKI

Post autor: photoshopek »

Czy komuś z Was równie beznadziejnie Idzie nauka do poprawki z histo czy tylko ja jestem debilem?

Awatar użytkownika
sassa
Posty: 312
Rejestracja: 27 cze 2014, o 00:48

Re: I ROK - LEKARSKI

Post autor: sassa »

Drugi debil sie zgłasza! Nie jestes sama
A najgorsze jest to ze przez cały rok olewałam histo na rzecz anatomii/biologii/chemii (bo przecież punkty dodatnie mnie uratują i zdam) wiec teraz wielu tematów uczę sie niemal od podstaw.
photoshopek
Posty: 195
Rejestracja: 7 paź 2013, o 15:47

Re: I ROK - LEKARSKI

Post autor: photoshopek »

Ja się uczyłam tylko z Zabla, więc jak teraz czyt Sawickiego to Większość rzeczy jest nowa. A co z embrio? Uczyć się czy olewać?

Awatar użytkownika
sassa
Posty: 312
Rejestracja: 27 cze 2014, o 00:48

Re: I ROK - LEKARSKI

Post autor: sassa »

No wlasnie mam podobnie A embrio jeszcze nie ruszałam ale mam zamiar poczytać nie wiem czy sadlera czy bartla, zobaczę jak bede z czasem. Bo z tego co patrzyłam na giełdy to z embrio większość pytan jest w porządku wiec szkoda by było stracić łatwe punkty

photoshopek
Posty: 195
Rejestracja: 7 paź 2013, o 15:47

Re: I ROK - LEKARSKI

Post autor: photoshopek »

A tak z ciekawości, dużo już przerobilaś? Czy raczej teraz chcesz wszystko pocisnąć? Ja niby przeczytałam Sawickiego, ale niezbyt duzo mi to dało, tzn nie zapamiętalam zbyt wiele. teraz próbuję giełdy.
Awatar użytkownika
sassa
Posty: 312
Rejestracja: 27 cze 2014, o 00:48

Re: I ROK - LEKARSKI

Post autor: sassa »

Całego Sawickiego jeszcze nie zdążyłam przeczytać ale starałam sie robic wszystko bardziej dokładnie tak zeby cos w głowie zostało. Giełdy tez od dzisiaj zaczęłam robic

Ziomek123
Posty: 323
Rejestracja: 11 kwie 2011, o 09:07

Re: I ROK - LEKARSKI

Post autor: Ziomek123 »

Pytania na 2 terminie za moich czasów były typowo pod Cichockiego. Giełdy niezbyt wchodziły
photoshopek
Posty: 195
Rejestracja: 7 paź 2013, o 15:47

Re: I ROK - LEKARSKI

Post autor: photoshopek »

W tamtym roku giełdy weszły całkiem dobrze, więc lepiej na wszelki wypadek przerobić. A z tym Cichocki to cenna uwaga, może spróbuję go przejrzeć.

Awatar użytkownika
KatarzynaZSDM
Posty: 644
Rejestracja: 11 kwie 2013, o 12:52

Re: I ROK - LEKARSKI

Post autor: KatarzynaZSDM »

Dziękuję za wszystkie rady
Udało się, zdałam ^^

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 72 gości