I ROK - LEKARSKI

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
wojtass
Posty: 250
Rejestracja: 2 sie 2009, o 20:27

Re: I ROK - LEKARSKI

Post autor: wojtass »

Tak jak z kazdym innym przedmiotem nir liczac anatomii. W skrócie: nie zdajesz tylko histo w 3 terminach. Dostajesz warunkowo 3 dodatkowe terminy w pazdzierniku

MusTTanG
Posty: 20
Rejestracja: 6 lis 2014, o 21:33

Re: I ROK - LEKARSKI

Post autor: MusTTanG »

Spotkales sie może z wzorem takiego podania? na stronie wydziału szukałem ale raczej chyba nie ma.

wojtass
Posty: 250
Rejestracja: 2 sie 2009, o 20:27

Re: I ROK - LEKARSKI

Post autor: wojtass »

Nie widzialem takiego podania nigdy, chyba nie ma konkretnego wzoru, ale najlepiej zapytac w dziekanacie

pistolet007
Posty: 159
Rejestracja: 27 cze 2014, o 08:06

Re: I ROK - LEKARSKI

Post autor: pistolet007 »

MusTTanG pisze:Spotkales sie może z wzorem takiego podania? na stronie wydziału szukałem ale raczej chyba nie ma.

Podanie adresujesz do dziekana, a zanosisz do dziekanatu. Nic skomplikowanego, piszesz coś takiego zwykłego w styl Zwracam się z prośbą o przyznanie mi warunkowego zaliczenia semestru letniego 2014/15 na Wydziale lekarskim (kierunek lekarski) z powodu niezaliczenia przeze mnie egzaminu z histologii. Prawdopodobnie jakoś tak wystarcza, podajesz swoje dane, nr albumu i jeśli całą resztę masz pozaliczaną to razem z całą resztą pechowców dostaniecie info o terminach dodatkowych 3 prób.
wikstar24
Posty: 5
Rejestracja: 26 sie 2015, o 18:35

Re: I ROK - LEKARSKI

Post autor: wikstar24 »

hej, a jak wygląda sprawa z wfami, dokładniej z zajęciami na siłowni? Ma ktoś jakieś doświadczenia? Czy siłownia jest w miarę wyposażona, czy można ćwiczyć wg własnego planu, czy zajęcia są jakoś fajnie prowadzone?
Tersten
Posty: 9
Rejestracja: 3 lip 2015, o 10:58

Re: I ROK - LEKARSKI

Post autor: Tersten »

Na lekarskim nie ma wf
wikstar24
Posty: 5
Rejestracja: 26 sie 2015, o 18:35

Re: I ROK - LEKARSKI

Post autor: wikstar24 »

ale stoma ma, a nigdzie nie mogę znaleźć info na ten temat, sorki, myślałam, że lekarski się orientuje od znajomych z innych wydziałów
Moniq
Posty: 6
Rejestracja: 22 wrz 2015, o 14:32

Re: I ROK - LEKARSKI

Post autor: Moniq »

Na pewno na lekarskim nie będzie wychowania fizycznego? Niby wszyscy tak mówią, ale przeglądając stronę wydziału nigdzie nie mogę znaleźć informacji na ten temat. Na stronie studium wychowania fizycznego jest tylko napisane, że studenci, którzy nie są objęci obowiązkowym wychowaniem fizycznym nie mogą zapisywać się na zajęcia", przy czym nie podano, kto nie jest objęty owym obowiązkiem.
I jeszcze jedno pytanie: jak to jest z tą książeczką sanepidowską? Słyszałam, że w tamtym roku trzeba było ją wyrabiać jeszcze przed rozpoczęciem roku akademickiego. To prawda? W tym roku przy rekrutacji podawali tylko informację o wymaganych szczepieniach, no i oczywiście zaświadczeniu lekarskim, a o tej książeczce ani słowa. Może któryś ze świeżo upieczonych studentów dowiadywał się jak to wygląda?
Awatar użytkownika
sassa
Posty: 312
Rejestracja: 27 cze 2014, o 00:48

Re: I ROK - LEKARSKI

Post autor: sassa »

1. Tak, na pewno nie będzie wfu
2. Tak, to prawda. Musieliśmy wyrabiać książeczkę (ale oświadczenie od lekarza med. pracy też wystarczało) przed rozpoczęciem. Jednak ludzie donosili to też później w ciągu roku i problemów nie było.
U nas rok temu podali specjalny komunikat, że mamy zrobić te badania. Może zadzwoń do dziekanatu i spytaj czy ta książeczka jest konieczna już teraz, bo skoro nikt o tym nie mówił to może poki co nie musicie jej wyrabiać.
wikstar24
Posty: 5
Rejestracja: 26 sie 2015, o 18:35

Re: I ROK - LEKARSKI

Post autor: wikstar24 »

w liście, który wysyłali z umedu jest napisane, że:
Proszę zabrać ze sobą kopię zaświadczenia o badaniach epidemiologicznych (należy je zrobić we własnym zakresie)."
Awatar użytkownika
sassa
Posty: 312
Rejestracja: 27 cze 2014, o 00:48

Re: I ROK - LEKARSKI

Post autor: sassa »

A no to skoro tak podali, to powinniscie sie udac do sanepidu, odebrac 3 próbki na kał, a pozniej je odnieść po 3 dniach (albo na nastepny dzien, jak podacie daty z trzech dni wstecz). Z tym, że na wyniki też się ok. tydzien czeka, pozniej jeszcze do lekarza medycyny pracy trzeba się znow udać, więc nie wiem czy wyrobicie przed 1.10.
Ale tak jak pisałam, rok temu nie robili problemów, jak ktoś dostarczał ten świstek z opóżnieniem
Moniq
Posty: 6
Rejestracja: 22 wrz 2015, o 14:32

Re: I ROK - LEKARSKI

Post autor: Moniq »

wikstar24 pisze:w liście, który wysyłali z umedu jest napisane, że:
Proszę zabrać ze sobą kopię zaświadczenia o badaniach epidemiologicznych (należy je zrobić we własnym zakresie)."
Serio masz tak napisane?! Własnie dokładnie jeszcze raz przeczytałam wszystko to, co mi przysłali z UMEDu i nigdzie nie ma takiej informacji. Napisali tylko o tym, żeby na spotkanie informacyjne przynieść wydrukowane i podpisane ślubowanie plus dokument potwierdzający opłatę za legitymację. Czy to możliwe, że wysyłano różne listy?
wikstar24
Posty: 5
Rejestracja: 26 sie 2015, o 18:35

Re: I ROK - LEKARSKI

Post autor: wikstar24 »

hmm ja z kolei nie mam nic o podpisanym ślubowaniu. Ale ja jestem z lek-dent, może to dlatego
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości