II rok

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
a_niap
Posty: 1613
Rejestracja: 21 lip 2008, o 16:02

Re: II rok

Post autor: a_niap »

To było dawno co prawda, ale na naszym egzaminie powtórzyly sie doslownie 2-3 pytania z tych ksiązeczek. Natomiast co do Bankowskiego, spokojnie mozna bylo zdac uczac sie z tej ksiazki, ja preferowalam metode czytania po kolei tak jak są rozdzialy a nie wg kolejnosci z listy zagadnien, ale to juz chyba kwestia preferencji
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: II rok

Post autor: Medycyna Lwów »

na 2 roku wypada już się zreflektować, że przypadkowych osób na tych studiach słuchać nie warto. Tak zwane powszechne opinie nigdy się jeszcze mi nie sprawdziły.

Książeczkę warto robić bez względu na to czy pytania się powtarzają czy nie - chcesz chyba to zdać, wiec jak masz inaczej to wyćwiczyć niż rozwiązując testy - logiczne?
sloneczko+
Posty: 143
Rejestracja: 2 lip 2010, o 20:20

Re: II rok

Post autor: sloneczko+ »

Ile w ubiegłych latach wynosił próg zaliczenia egzaminu z fizjologii? Moglibyście napisać? Im więcej danych, tym lepiej
Awatar użytkownika
a_niap
Posty: 1613
Rejestracja: 21 lip 2008, o 16:02

Re: II rok

Post autor: a_niap »

Dwa lata temu 58 albo cos ok tego
sloneczko+
Posty: 143
Rejestracja: 2 lip 2010, o 20:20

Re: II rok

Post autor: sloneczko+ »

a był kiedyś powyżej 60%? myślicie, że może być wyższy niż 65 %?
Awatar użytkownika
a_niap
Posty: 1613
Rejestracja: 21 lip 2008, o 16:02

Re: II rok

Post autor: a_niap »

Chyba tak, skoro co roku jest ten sam test a w tym podobno pytania były opracowane na fejsie
Kalina91
Posty: 12
Rejestracja: 30 sty 2010, o 09:24

Re: II rok

Post autor: Kalina91 »

Hej, czy ktoś ze starszych, bardziej doświadczonych może mi powiedzieć jak to jest z praktykami po II roku. Czy muszę je odbyć koniecznie na sorze, czy mogą też być na izbie przyjęć w szpitalu, który soru nie ma? Czy są poźniej jakieś problemy z zaliczeniem praktyk? Pewnie głupie pytania, ale będę wdzięczna jak ktoś podzieli sie swoją wiedzą
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: II rok

Post autor: Medycyna Lwów »

izba przyjęć może być jak najbardziej, sam tam robiłem.
Kalina91
Posty: 12
Rejestracja: 30 sty 2010, o 09:24

Re: II rok

Post autor: Kalina91 »

Dzięki za odpowiedź
madzik_maja
Posty: 56
Rejestracja: 8 lip 2011, o 18:04

Re: II rok

Post autor: madzik_maja »

na jakie koła naukowe można się zapisać w trakcie drugiego roku? jakie są ciekawe? na ktore warto uczęszczać?
karimata
Posty: 286
Rejestracja: 19 cze 2010, o 15:30

Re: II rok

Post autor: karimata »

madzik_maja pisze:na jakie koła naukowe można się zapisać w trakcie drugiego roku? jakie są ciekawe? na ktore warto uczęszczać?
Podbijam! ktoś coś poradzi?
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: II rok

Post autor: Medycyna Lwów »

jedyne koło na które warto chodzić z kół klinicznych to jakieś koło chirurgiczne - na WUMie jest takowych kilkanaście, żadnego konkretnego polecać nie będę, bo potem na pierwszym spotkaniu mojego koła nie ma gdzie usiąść, a na dyżurach osoby z drugiego roku mogłyby już operować co poniektóre ofc, a zwykłej anatoksyny podać nie umieją, mimo praktyk pielęgniarskich po 1 roku.
Jak ktoś lubi grzebać w preparatach to anatomiczne.
Absolutnie żadne koła internistyczne, bo tylko się tlen zabiera, a nic nie rozumie.
Awatar użytkownika
Tomq
Posty: 738
Rejestracja: 11 maja 2010, o 17:50

Re: II rok

Post autor: Tomq »

Można na wszystkie, o ile nie jest w regulaminie napisane inaczej. Do tych od nauk podstawowych trzeba mieć zaliczony przedmiot, tj, na anatomiczne trzeba mieć zal anatomię, na fizjologii trzeba mieć zdany egz z fizjo na 4, na immunologiczne zdany egz na 5 i rozmowa z prof itd. Zależy kto czym się interesuje. Jeśli chirurgia to warto zacząć myśleć o wkręcaniu się na sale operacyjne. Generalnie jest cały wachlarz kół, więc jest w czym wybierać, trudno natomiast doradzić, na które warto chodzić - to nie gimnazjum czy liceum, gdzie lubi się przedmiot, to się zapisuje na kółko - warto przemyśleć, co się chce robić i zacząć działać w tym kierunku. Najlepiej mieć sprecyzowane pytania, łatwiej byłoby mi podpowiedzieć lub ew wskazać lepsze rozwiązanie, jeśli któreś z Was powiedziałoby interesuję się tym i tym, chce iść do tego i tego szpitala - czy warto?. Pozdrawiam

[at] - Kaamil czym dokładnie zajmuje się Wasze owiane legendami koło z banacha?
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości