II rok

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: II rok

Post autor: Medycyna Lwów »

sa 2 - na banacha i chałubińskiego - z tego co wiem nie ma zbyt wielu członków, nie ma kollokwiów wstępnych - a spotkania są teoretyczne czyli ktoś przygotowuje prezentację na dany temat i to przedstawia. I tyle. Czy to koło dla osoby po 2 roku - wg mnie nie, bo nie ma się nawet najmniejszych podstaw medycyny klinicznej więc bez sensu oglądać zdjęcia czegoś, co nawet nie wie się czym jest.
Awatar użytkownika
emmylou
Posty: 55
Rejestracja: 31 sty 2012, o 07:36

Re: II rok

Post autor: emmylou »

Kaamil pisze:sa 2 - na banacha i chałubińskiego - z tego co wiem nie ma zbyt wielu członków, nie ma kollokwiów wstępnych - a spotkania są teoretyczne czyli ktoś przygotowuje prezentację na dany temat i to przedstawia. I tyle. Czy to koło dla osoby po 2 roku - wg mnie nie, bo nie ma się nawet najmniejszych podstaw medycyny klinicznej więc bez sensu oglądać zdjęcia czegoś, co nawet nie wie się czym jest.
Faktycznie, ciężko się nie zgodzić z Twoją opinią - dziękuję za odpowiedź
trzydziescitrzy
Posty: 19
Rejestracja: 17 sie 2012, o 10:33

Re: II rok

Post autor: trzydziescitrzy »

Czy zajęcia z biochemii przypominają organizacyjnie te z chemii medycznej z I roku? Bo widzę, że odpytują ustnie, są kartkówki, skrypty do nauki na zajęcia.
Awatar użytkownika
a_niap
Posty: 1613
Rejestracja: 21 lip 2008, o 16:02

Re: II rok

Post autor: a_niap »

Nie do konca. Na chemii medycznej wszystko jest upakowane w jedne zajęcia, a biochemia każda częśc to co innego.

I tak na seminariach masz odpytywanie (cos jak w liceum) i oceny

Na ćwiczeniach (laboratoria) są kartkówki a potem cwiczenia praktyczne - asystent mowi co macie robic, potem sie to wykonuje (to cos przypomina chemie medyczną). Do tej części jest skrypt.

wykłady to wykłady więc tu jest podobnie
trzydziescitrzy
Posty: 19
Rejestracja: 17 sie 2012, o 10:33

Re: II rok

Post autor: trzydziescitrzy »

Ok, dzięki za wyjaśnienie. Jeszcze jedno pytanie o biochemię: czy Biochemia Harpera musi być najnowsza, czy mogą być starsze wydania?
Awatar użytkownika
Tomq
Posty: 738
Rejestracja: 11 maja 2010, o 17:50

Re: II rok

Post autor: Tomq »

Starsze nawet lepsze wg mnie.
acetylocholina91
Posty: 26
Rejestracja: 10 lut 2011, o 21:59

Re: II rok

Post autor: acetylocholina91 »

Hej! Piszę w imieniu mojego kolegi w sprawie II terminu egzaminu z immunologii. Czy ktoś orientuje się jaki jest poziom trudnosci? Łatwiej/trudniej niż na I terminie? I jak wygląda ewentualny komis? Jaka jest zdawalność? Proszę o odpowiedź.
Awatar użytkownika
a_niap
Posty: 1613
Rejestracja: 21 lip 2008, o 16:02

Re: II rok

Post autor: a_niap »

Ja bym powiedziała, że dużo łatwiejszy jest 2 termin. Oczywiscie są pytania o róznym poziomie trudności, ale nic nie wykracza poza to co w książce (niby 10% pytan jest z wykladów, ale tak naprawde wszystko jest w ksiązce tylko w rozdzialach które niby nie obowiązują na zajęcia). Próg jest 50%+1 i mniej wiecej tyle jest pytan oczywistych. Na komisy idą zwykle osoby które miały jeszcze jakąś poprawkę/inne sytuacje losowe i po prostu sie nie nauczyly. Komis sie zdaje u prof wiec jest spoko, chyba że sie ktoś w ogóle nie nauczy. Z tego co pamietam jednym z pytan w moim roczniku było pytanie które z wymienionych to centralne narządy limfatyczne
madzik_maja
Posty: 56
Rejestracja: 8 lip 2011, o 18:04

Re: II rok

Post autor: madzik_maja »

wracając do tematu kól. rozumiem, że pediatryczne, dermatologiczne, okulistyczne odpadają po 1 roku i najlepszym rozwiązaniem jest chirurgiczne tylko tych jest sporo. czy ktoś może się wypowiedzieć na temat kół na banacha i nowogrodzkiej?
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: II rok

Post autor: Medycyna Lwów »

1. nie ma obowiązku chodzenia na 2 roku na żadne koło - jeżeli Cię nic specjalnie nie interesuje to poświęć czas wolny na coś innego.
2. na dyżurach często studenci 2 roku są traktowani przez lekarzy i przez starszych jak 5. koło u wozu - choć jak się chce to się czegoś nauczyć można oczywiście, ale jest to trudniejsze niż jak się jest wyżej, bo lekarze wtedy b. ufają, ale i więcej oczekują
3. kola chir. na Banacha są bardziej lansiarskie niż naukowe - w miare normalne są te na 3 i 5 piętrze, na 4 - w sumie raczej też, na 6 - nie lubię tego koła, ludzie tam mają syndrom nadludzi, a jak się okazuje nawet dobrze większość szyć nie umie (sprawdzone osobiście na dyżurze na IP na Banacha w ramach zajęć z chir)
4. o kole na Lindleya nic nie wiem
madzik_maja
Posty: 56
Rejestracja: 8 lip 2011, o 18:04

Re: II rok

Post autor: madzik_maja »

Dzięki Kaamil, narazie interesuje mnie wszystko, czyli tak naprawdę nic konkretnego wiem, że po 1 roku chodzenie na jakiekolwiek koło nie ma większego sensu naukowego, ale samo obycie z pracą na oddziale już dużo daje, więc fajnie byłoby na coś się zapisać, oczywiście jak czas na to pozwoli
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: II rok

Post autor: Medycyna Lwów »

z moich obserwacji z koła chir. wynika, że 90% os. z 2 roku na początku jest zafascynowanych, a potem jakoś sobie odpuszczają - niektórym się wydaje że idąc na dyżur i nie wiedząc nic będą robić niewiadomo co - trzeba mieć trochę pokory i cierpliwości. Ja np. będąc na 2 roku i chodząc naprawdę regularnie na dyżury podszkoliłem się z czynności pielęgniarskich, nauczyłem się szyć podstawowe rany i to też niezaczęsto. Potem już był inaczej i pozwalano robić znacznie więcej jeśli wykazało się ciut inicjatywy.
Za to absolutnie nie ma co porywać się na inne koła - zwłaszcza internistyczne, bo sam byłem jakoś w listopadzie na OIOKu na dyżurze i byly 2 os. z 2 roku i nawet jak im się chcialo coś wyjaśnić to nie szło, bo nie mieli żadnych podstaw. A chodzić by chodzić to jest bez sensu.
Madame le Docteur
Posty: 79
Rejestracja: 24 lut 2012, o 15:22

Re: II rok

Post autor: Madame le Docteur »

A jakie są opinie o kole neurologicznym albo neurochirurgicznym?
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości