III ROK - LEKARSKI

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
Lektom
Posty: 1073
Rejestracja: 26 lis 2009, o 15:33

Re: III ROK - LEKARSKI

Post autor: Lektom »

równiez jestem wdzieczny za wskazowki

z tego wynika, ze kazdy powinien miec swoj pharmindex? czy na tych recepturach je rozdaja? a jesli nie, to z jakiego roku on moze byc?

A takie subiektywne pytanie:
- oprocz farmakologii, drugi przedmiot, na ktorym powinnismy skupic wieksza uwage to. (?)
Ziomek123
Posty: 323
Rejestracja: 11 kwie 2011, o 09:07

Re: III ROK - LEKARSKI

Post autor: Ziomek123 »

Lektom pisze:z tego wynika, ze kazdy powinien miec swoj pharmindex? czy na tych recepturach je rozdaja? a jesli nie, to z jakiego roku on moze byc?
Jak ci wygodniej, możesz kupić papierowy pharmindex, lub ściągnąć sobie na komórkę Empendium (polecam). Oczywiście na kolokwiach nie można korzystać z komórek, a w zakładzie są pharmindexy na miejscu.

Jeśli chodzi o rok wydania to lepiej jak najnowszy, ale i ze starszym dużych problemów nie będzie.

Możesz popytać znajomych lekarzy, oni co chwile dostają nowe wydanie, może ci stare podarują. Ja zamówiłem sobie najnowsze na pharmindex.pl
Lektom pisze:A takie subiektywne pytanie:
- oprocz farmakologii, drugi przedmiot, na ktorym powinnismy skupic wieksza uwage to. (?)
Jaki drugi przedmiot ? Patologia oczywiście, bardzo dużo materiału patrząc na podręcznik Stachury, dlatego polecam streszczenia.
Tak naprawdę to wszystko zależy od asystenta, niektórzy strasznie cisną, a inni mniej.
Awatar użytkownika
Lektom
Posty: 1073
Rejestracja: 26 lis 2009, o 15:33

Re: III ROK - LEKARSKI

Post autor: Lektom »

Dzięki!:)
a ostatnie pytanie:
pharmindex - to ma być kompendium (ceny ok 100 zł) czy podręczny index leków (ok 40 zł?)
Ziomek123
Posty: 323
Rejestracja: 11 kwie 2011, o 09:07

Re: III ROK - LEKARSKI

Post autor: Ziomek123 »

Lektom pisze:Dzięki!:)
a ostatnie pytanie:
pharmindex - to ma być kompendium (ceny ok 100 zł) czy podręczny index leków (ok 40 zł?)
Ja mam Pharmindex Brevier, kupiłem na stronie za 18zł (z wysyłką)
wojtass
Posty: 250
Rejestracja: 2 sie 2009, o 20:27

Re: III ROK - LEKARSKI

Post autor: wojtass »

Ziomek123 gdzie jest medycyna ratunkowa? Moja grupa zaczyna tym przedmiotem, i jest w planie, że Pomorska 2a, a to jest Plac Wolności, więc nie za bardzo tam. Nie będzie to gdzieś w kompleksie CKD?

I tak ogólnie to na jakie przedmioty poza propedautykami potrzebny jest fartuch? farma, pato, medycyna ratunkowa, inne?
Ziomek123
Posty: 323
Rejestracja: 11 kwie 2011, o 09:07

Re: III ROK - LEKARSKI

Post autor: Ziomek123 »

Medycynę ratunkową mieliśmy w centrum dydaktycznym.

Fartuch potrzebny na propedeutyki, mikrobiologię, immunologię, fakultet zintegrowane.

Na patologii sekcyjnej jak zdarzy się sekcja to dostaniecie jednorazowe.
wojtass
Posty: 250
Rejestracja: 2 sie 2009, o 20:27

Re: III ROK - LEKARSKI

Post autor: wojtass »

dzięki
Awatar użytkownika
Lektom
Posty: 1073
Rejestracja: 26 lis 2009, o 15:33

Re: III ROK - LEKARSKI

Post autor: Lektom »

Ziomek123, jakie fakultety mógłbyś polecić, by przejść przez nie w miarę łatwo i przyjemnie ?

NAUKA O ZACHOWANI,
BIOMEDYCZNE ASPEKTY ANDROLOGII,
DIAGNOSTYKA MORFOLOGICZNA TARCZYCY,
DIETY ALTERNATYWNE (?)

A co w semestrze letnim:)?
Ziomek123
Posty: 323
Rejestracja: 11 kwie 2011, o 09:07

Re: III ROK - LEKARSKI

Post autor: Ziomek123 »

Lektom pisze:Ziomek123, jakie fakultety mógłbyś polecić, by przejść przez nie w miarę łatwo i przyjemnie ?

NAUKA O ZACHOWANI,
BIOMEDYCZNE ASPEKTY ANDROLOGII,
DIAGNOSTYKA MORFOLOGICZNA TARCZYCY,
DIETY ALTERNATYWNE (?)

A co w semestrze letnim:)?
My te mieliśmy w letnim, w zimowym były fakultety-wykłady.
Tarczyca była spoko, chyba ogólnie wszystkie ok, nie słyszałem negatywnych opinii.
Poza tym w letnim jest nauczanie zintegrowane, wybierasz klinikę, która cię interesuje i piszesz esej na temat jakieś choroby.
7magdalenka7
Posty: 46
Rejestracja: 16 mar 2012, o 20:13

Re: III ROK - LEKARSKI

Post autor: 7magdalenka7 »

Czy ktoś ze starszych roczników umie powiedzieć, czy kolokwium z patomorfologii trwa krócej niż te 2 godziny 15? Planuję wrócić na ten weekend do domu, a mam ostatni pociąg 15 minut przed końcem normalnych zajęć i zastanawia mnie czy mogę liczyć, że na niego zdążę.

Zaznaczę, że część teoretyczna będzie u mnie pisemna.
Ziomek123
Posty: 323
Rejestracja: 11 kwie 2011, o 09:07

Re: III ROK - LEKARSKI

Post autor: Ziomek123 »

7magdalenka7 pisze:Czy ktoś ze starszych roczników umie powiedzieć, czy kolokwium z patomorfologii trwa krócej niż te 2 godziny 15? Planuję wrócić na ten weekend do domu, a mam ostatni pociąg 15 minut przed końcem normalnych zajęć i zastanawia mnie czy mogę liczyć, że na niego zdążę.

Zaznaczę, że część teoretyczna będzie u mnie pisemna.
Który asystent? Jak z częścią praktyczną? Macie wejściówkę z łaciny?
7magdalenka7
Posty: 46
Rejestracja: 16 mar 2012, o 20:13

Re: III ROK - LEKARSKI

Post autor: 7magdalenka7 »

Ziomek123 pisze:
7magdalenka7 pisze:Czy ktoś ze starszych roczników umie powiedzieć, czy kolokwium z patomorfologii trwa krócej niż te 2 godziny 15? Planuję wrócić na ten weekend do domu, a mam ostatni pociąg 15 minut przed końcem normalnych zajęć i zastanawia mnie czy mogę liczyć, że na niego zdążę.

Zaznaczę, że część teoretyczna będzie u mnie pisemna.
Który asystent? Jak z częścią praktyczną? Macie wejściówkę z łaciny?
Pani doktor L,

część praktyczna jest wspólna dla wszystkich, tyle wiem. Na teorię się rozdzielamy. Łaciny mamy tyle co przy nazwach preparatów, więc musimy tylko to z niej umieć i wchodzi to w część pierwszą koła.
Ziomek123
Posty: 323
Rejestracja: 11 kwie 2011, o 09:07

Re: III ROK - LEKARSKI

Post autor: Ziomek123 »

Niestety, miałem z innym asystentem zajęcia.
Zazwyczaj trwało to około 1,5h
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 5 gości