Ile godzin dziennie spędzasz na przygotowaniach do matury ?

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
zimnazośka
Posty: 127
Rejestracja: 28 kwie 2009, o 22:10

Re: Ile godzin dziennie spędzasz na przygotowaniach do matury ?

Post autor: zimnazośka »

co do tych snów, o których mowa była na poprzedniej stronie, to minionej nocy śniło mi się jak pisałam biologię rozszerzoną. hehe
to tylko dlatego, że dużo myślę o tym jak się zacząć uczyć żeby było efektywnie, w miarę szybko i ciekawie (jestem w I kl mat-inf z beznadziejną babką od biologii, więc od wakacji zacznę cały materiał przerabiać sama.)

a jeśli chodzi o godziny, które spędzacie nad książkami, to naprawdę was podziwiam. Mam nadzieję, że i ja będę w stanie się zmobilizować.
Martini18
Posty: 161
Rejestracja: 12 maja 2009, o 12:51

Re: Ile godzin dziennie spędzasz na przygotowaniach do matury ?

Post autor: Martini18 »

24/7
Awatar użytkownika
sasanka55
Posty: 290
Rejestracja: 8 mar 2009, o 10:22

Re: Ile godzin dziennie spędzasz na przygotowaniach do matury ?

Post autor: sasanka55 »

nie stresuj biednych przyszłorocznych maturzystów P
Awatar użytkownika
vahti
Posty: 1110
Rejestracja: 30 kwie 2009, o 19:46

Re: Ile godzin dziennie spędzasz na przygotowaniach do matury ?

Post autor: vahti »

ale wy przeginacie, przeciez materiał z biologio-chemii mozna przerobic luzem w pół roku, chyba że planujecie wykuć te 6 podreczników słowo w słowo łącznie z podpisami rysunków, spisem tresci i indeksem P
Ramone
Posty: 216
Rejestracja: 27 mar 2007, o 19:53

Re: Ile godzin dziennie spędzasz na przygotowaniach do matury ?

Post autor: Ramone »

Szczerze ? Teraz to nawet nie czytałbym tych książek tylko trzaskał matury ,zadania itd
Awatar użytkownika
ulala
Posty: 1673
Rejestracja: 17 gru 2006, o 18:29

Re: Ile godzin dziennie spędzasz na przygotowaniach do matury ?

Post autor: ulala »

Ramone, aha i zamiast robić zadania byś czytał co mądrego napisali w odpowiedziach.
Ramone
Posty: 216
Rejestracja: 27 mar 2007, o 19:53

Re: Ile godzin dziennie spędzasz na przygotowaniach do matury ?

Post autor: Ramone »

ulala pisze:Ramone, aha i zamiast robić zadania byś czytał co mądrego napisali w odpowiedziach.
Dokładnie tak.
Na maturze masz napisać właśnie to co mądrego napisali w odpowiedziach.
Awatar użytkownika
Molcia
Posty: 560
Rejestracja: 26 sty 2008, o 21:38

Re: Ile godzin dziennie spędzasz na przygotowaniach do matury ?

Post autor: Molcia »

A co radzicie jeśli chodzi o naukę do matury w wakacje? Znając moją organizację czasu, to oprócz spektakularnych planów nic z tego nie wyjdzie. A trochę chciałabym dokonać. Na początku chyba wezmę się za czytanie lektur, tak dla wdrożenia chyba
Awatar użytkownika
ulala
Posty: 1673
Rejestracja: 17 gru 2006, o 18:29

Re: Ile godzin dziennie spędzasz na przygotowaniach do matury ?

Post autor: ulala »

Ramone pisze:Dokładnie tak.
Na maturze masz napisać właśnie to co mądrego napisali w odpowiedziach.
to ciakawe skad to wezmiesz, bo chyba nie z glowy skoro nic do niej nie wlozysz
a poza tym trzeba jeszcze wiedziec jakie zbiory sa warte uwagi i mowia prawde.

Molcia, zgodnie z wlasnym rozsadkiem. jesli masz jakies braki albo wiesz ze mozesz nie zdazyc to dla wlasnego spokoju mozesz cos zrobic w wakacje, albe bez przesady. w roku szkolnym [zalezy jeszcze jak wygladaja lekcje, ich tok]. czasami nie ma czasu na dluzsza nauke danej partii materialu. i lepiej juz za wczasu umiec ja / miec powtorzona. a ci ktorzy najglosniej krzycza: nie ucz sie w wakacje sami to robia. no co. konkurencja. ]
Trix
Posty: 95
Rejestracja: 27 maja 2009, o 07:35

Re: Ile godzin dziennie spędzasz na przygotowaniach do matury ?

Post autor: Trix »

Molcia, ja przeczytałam lektury do 3 klasy w wakacje i potem w ciągu roku szkolnego czytałam tylko ew. streszczenie jak czegoś wybitnie nie pamiętałam. To jest b. dobre rozwiązanie bo zaoszczędza czas w ciągu roku szkolnego.

I rób testy z najważniejszych przedmiotów które zdajesz na maturze. Wydrukuj sobie z neta te z poprzednich lat i rób na razie te zadania , z których materiał masz przerobiony. I jak czegoś nie wiesz to powtarzasz i tym sposobem cwiczysz matury i robisz powtórki
Awatar użytkownika
ulala
Posty: 1673
Rejestracja: 17 gru 2006, o 18:29

Re: Ile godzin dziennie spędzasz na przygotowaniach do matury ?

Post autor: ulala »

Trix pisze:I rób testy z najważniejszych przedmiotów które zdajesz na maturze. Wydrukuj sobie z neta te z poprzednich lat i rób na razie te zadania , z których materiał masz przerobiony. I jak czegoś nie wiesz to powtarzasz i tym sposobem cwiczysz matury i robisz powtórki
troche maloprofesjonalne. bo trafi na latwe pytanie, odpowie i uzna ze dany dzial juz zna.

co do lektur to czesc mojej klasy zrobila jak mowi Trix, ale pozniej zalowali tego. bo kartkowki z wiedzy o lekturze byly tak szczegolowe ze tych szczegolow nie pamietaly osoby ktore lekture z kwietnia przeczytaly w lipcu. ja chyba drugi raz bym wakacji nie poswiecila na czytanie lektura na zaś
Trix
Posty: 95
Rejestracja: 27 maja 2009, o 07:35

Re: Ile godzin dziennie spędzasz na przygotowaniach do matury ?

Post autor: Trix »

ulala pisze:bo kartkowki z wiedzy o lekturze
no u mnie nie było czegoś takiego więc mogłam tak zrobić. Były prace z lektur ale takie w stylu tematów maturalnych.
ulala pisze:
troche maloprofesjonalne. bo trafi na latwe pytanie, odpowie i uzna ze dany dzial juz zna.
no , nie wiem czy mało profesjonalne. Uważam ,że zrobienie wszystkich testów jakie były do tej pory, łącznie z próbnymi, styczniowymi , listopadowymi , czerwcowymi , oba poziomy , b. dużo daje. Uczy pewnego sposobu myślenia i odp. na pytania. Wiadomo,że nie należy robić samych testów bez powtórek całych działów , czy robienie danego pyt. i jak się nie wie to sprawdzenie odp. w kluczu i zakładanie aha, już teraz wiem ale testy to moim zdaniem podstawa.
Awatar użytkownika
ulala
Posty: 1673
Rejestracja: 17 gru 2006, o 18:29

Re: Ile godzin dziennie spędzasz na przygotowaniach do matury ?

Post autor: ulala »

podstawa to wiedza
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości