Ile godzin dziennie spędzasz na przygotowaniach do matury ?

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
bebe18
Posty: 76
Rejestracja: 11 lis 2007, o 22:03

Re: Ile godzin dziennie spędzasz na przygotowaniach do matury ?

Post autor: bebe18 »

mowilam to w takim sensie ze dla was łatwa, dla tych osob, ktore to czytaja, dla kazde co innego jest łatwe. Dla mnie łatwa jest genetyka, a nie lubię roślin, a innym osobom moze wlasnie gentyka sprawiac problem.
cahala

Re: Ile godzin dziennie spędzasz na przygotowaniach do matury ?

Post autor: cahala »

nie przesadzajcie z zajęciami pozaszkolnymi. u mnie większość ludzi, która chodziła na kursy/korki itd. napisała maturę gorzej od tych, którzy uczyli się w domu, własnym rytmem i sposobem powtórki. powodzenia!
Awatar użytkownika
Andzia
Posty: 667
Rejestracja: 14 sie 2007, o 09:56

Re: Ile godzin dziennie spędzasz na przygotowaniach do matury ?

Post autor: Andzia »

cahala pisze:nie przesadzajcie z zajęciami pozaszkolnymi. u mnie większość ludzi, która chodziła na kursy/korki itd. napisała maturę gorzej od tych, którzy uczyli się w domu, własnym rytmem i sposobem powtórki. powodzenia!
Nie ma zasady. Kwestia indywidualna.
martynka89
Posty: 121
Rejestracja: 4 lis 2007, o 18:01

Re: Ile godzin dziennie spędzasz na przygotowaniach do matury ?

Post autor: martynka89 »

ehh no jescze mowiac, nie za wiele uczylam sie w 1 i 2 klasie liceum, zdaje rozszerzona biole i chemie, ale teraz juz od wrzesnia zaczelam sie porzadnie uczyc. Mam nadzieje, ze dam sobie rade i wszytsko zdaze powtorzyc. Chociaz tyle w szkole mamy do roboty z innych przedmiotow, ze czasami ciezko jest mi znalezc czas na nauke zbiolii i chemii, bo np. ciagle ucze sie z polaka ( nasza babka wymyslila ze co tydzien mamy pisac wypracowania). ale jestem dobrej mysli i mam nadzieje ze jakos to bedzie
Awatar użytkownika
agatha_89
Posty: 416
Rejestracja: 12 maja 2007, o 15:13

Re: Ile godzin dziennie spędzasz na przygotowaniach do matury ?

Post autor: agatha_89 »

martynka89 pisze: np. ciagle ucze sie z polaka ( nasza babka wymyslila ze co tydzien mamy pisac wypracowania).
co jak co ale jezyk polski tez przecież musisz zdać na maturze wiec myślę to dobrze,że Pani prof chce żebyście pisali wypracowania.
martynka89
Posty: 121
Rejestracja: 4 lis 2007, o 18:01

Re: Ile godzin dziennie spędzasz na przygotowaniach do matury ?

Post autor: martynka89 »

agatho89 no oczywiscie ze musze zdawac mature z polskiego, ale bez przesady zeby co tydzien pisac wypracowanie z polskiego, przeciez zdaje go tylko na poziomie podstawowym.
Awatar użytkownika
Andzia
Posty: 667
Rejestracja: 14 sie 2007, o 09:56

Re: Ile godzin dziennie spędzasz na przygotowaniach do matury ?

Post autor: Andzia »

martynka89 pisze:agatho89 no oczywiscie ze musze zdawac mature z polskiego, ale bez przesady zeby co tydzien pisac wypracowanie z polskiego, przeciez zdaje go tylko na poziomie podstawowym.
Zgadzam się.
Kto nie umie pisać tak, czy tak się nie nauczy przez ten czas. Bo co innego UCZYĆ się pisać, a co innego smalić te wypracowania bez przerwy. A też wiele zależy od sprawdzającego.
martynka89
Posty: 121
Rejestracja: 4 lis 2007, o 18:01

Re: Ile godzin dziennie spędzasz na przygotowaniach do matury ?

Post autor: martynka89 »

Otoz to, Andzia. A mysle ze na to 30% kazdy glupi napisze P
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
agatha_89
Posty: 416
Rejestracja: 12 maja 2007, o 15:13

Re: Ile godzin dziennie spędzasz na przygotowaniach do matury ?

Post autor: agatha_89 »

Andzia pisze:Kto nie umie pisać tak, czy tak się nie nauczy przez ten czas.
A ja uważam,że może się nauczyć,a przynamniej bedzie umiec lepiej niż gdyby w ogóle nie pisał. Oczywiście duzo zalezy od prof i od tego jak to sprawdza, żeby to rzeczywiście nie było głupie i żmudne pisanie ciągłych wypracowań- musi to być robione z jakimś sensem. Ja np w tym roku tez pisze więcej wypracowań typu maturalnego i zauwazyłam,że radze sobie znimi coraz lepiej-wiec chyba coś w tym jest. Cenne sa również wskazówki prof. który mówi na co trzeba zwracac uwage jak sie zabierać za dany temt itp, potem to już wchodzi w krew, nie mówiąc już o tym,że bardzi pomaga najomośc lektur
martynka89 pisze:A mysle ze na to 30% kazdy glupi napisze P
tegoretycznie tak, ale znam pare sobóc które próbnej matury z polskiego nie zdały,a prawdziwą mature napisali też na zaledwie 30 %. pozatym lepiej napisać na wiecej nic 30%-ludzie nie bądźcie minimalistami !
Awatar użytkownika
Andzia
Posty: 667
Rejestracja: 14 sie 2007, o 09:56

Re: Ile godzin dziennie spędzasz na przygotowaniach do matury ?

Post autor: Andzia »

Jeśli chodzi o maturę z polskiego, nie przywiązuję do niej większej wagi. To, co powinnam umieć z języka polskiego, uważam, że umiem. Potrafię się wysłowić, potrafię też dobrze pisać, przynajmniej ja uważam, że nie mam z tym problemów. A to, czy potrafię skonfrontować jakiegoś bohatera z jakimś innym to inna bajka. Wystarczy mi nawet te 30%, chociaż uważam, że tak słabo mi nie pójdzie. W każdym bądź razie orientuję się w naszej kulturze i wiem, że Mickiewicz to poeta, a nie astronom. I wystarczy .
martynka89
Posty: 121
Rejestracja: 4 lis 2007, o 18:01

Re: Ile godzin dziennie spędzasz na przygotowaniach do matury ?

Post autor: martynka89 »

ale agahto89 ja nie jestem minimalistka, jak to nazwalas. lubie polski, uwazam ze jestem z niego nawet calkiem dobra, umiem napisac dobrze wypracowanie. Jednak polski nie jest dla mnie najwazniejszy. Piszac iz na 30% kazdy glupi napisze mialam na mysli fakt, ze nie nalezy sie az tak zbytnio przykladac do polskiego, chyba ze ktos ma az tak wygorowane ambicje ale bez przesady.
A_u_t_k_o
Posty: 1
Rejestracja: 16 lut 2009, o 21:06

Re: Ile godzin dziennie spędzasz na przygotowaniach do matury ?

Post autor: A_u_t_k_o »

W moim przypadku zbyt wiele uwagi poświęca się na przedmioty, z których nie zdaję matury przez co te ważniejsze cierpią. Szczerze mówiąc nie chodzę na żadne zajęcia poza szkolne i uczę się jedynie w szkole i w domu:) jako, że chodzę do Technikum nie mam już zajęć z Biologii, z której zdaję maturę więc pozostają mi jedynie fakultety. Z angielskiego uczę się trochę więcej, bo to bardziej mnie kręci) więc ogólnie jest kiepsko.Boję się Biologii. i to jeszcze jk!
Awatar użytkownika
refri
Posty: 15
Rejestracja: 22 sty 2009, o 08:05

Re: Ile godzin dziennie spędzasz na przygotowaniach do matury ?

Post autor: refri »

Po 2-4h dziennie. Bywa róznie.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości