Ile godzin dziennie spędzasz na przygotowaniach do matury ?

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Adam1990
Posty: 132
Rejestracja: 25 cze 2007, o 18:06

Re: Ile godzin dziennie spędzasz na przygotowaniach do matury ?

Post autor: Adam1990 »

Wszystko zależy od sytuacji. Jeśli nauczyciel nie prowadzi lekcji to można w tym czasie odrobić inne lekcje czy zrobić coś innego pożytecznego. A jeśli prowadzi to warto posłuchać, zawsze można dowiedzieć się czegoś ciekawego.
Z przedmiotów niezdawanych na maturze po prostu nie powinno być męczących sprawdzianów i kartkówek co chwilę, a jedynie np. zaliczenia. Tylko że w wielu przypadkach taki nadmiar luzu skończyłby się totalnym olaniem danego przedmiotu. Kwestia dogadania. Jeśli nauczyciel rozumie, że jego przedmiot nie jest rozszerzony, nie powinien być złośliwie wymagający. Ale z drugiej strony ten sam nauczyciel ma obowiązek uczyć tego przedmiotu, więc woli robić masę sprawdzianów, żeby uczniowie nie zaczęli go olewać.
Darius
Posty: 113
Rejestracja: 1 lut 2009, o 10:51

Re: Ile godzin dziennie spędzasz na przygotowaniach do matury ?

Post autor: Darius »

butterflyleg pisze:Nie trzeba olewać wosu, hist., czy polskiego, ale po co uczyć się tych przedmiotów przed maturą? dlaczego nie mozna rozłozyć tak materiału, żeby zrobić to wcześniej?
A jak to zrobić? zlikwidowac gimnazja.
Myślisz, że dzieciaki po podstawówce są zdolne określic co chcą robić w życiu? Te gimnazja czasem są jednak potrzebne żeby chociażdotrzeć ludzi do szkoły średniej.
Agniś
Posty: 11
Rejestracja: 19 lut 2009, o 12:31

Re: Ile godzin dziennie spędzasz na przygotowaniach do matury ?

Post autor: Agniś »

Adam1990 pisze: A szkoda, bo więcej polskiego by się przydało.
Szkoła średnia powinna zapewniać ogólne, średnie wykształcenie, a nie tworzyćograniczonych ludzi, niemających pojęcia o świecie poza własną dziedziną nauki.
Myślę, że na poziomie liceum, szkoła już nie jest w stanie nauczyć ortografii. Zawaliłam w dzieciństwie i trudno. Jeżeli złośliwe komentarze na ten temat sprawiają Ci przyjemność, to nie krępuj się, nie robi to na mnie wrażenia.

"Przedmioty niepotrzebne celowo napisałam w cudzysłowiu. Pod tym pojęciem rozumiem np. niemiecki i wałkowanie zasad gramatyki, gdy nikt z klasy nie zdaje go na maturze, lub historia, gdzie na spr trzeba nauczyć ok. 30 dat, które i tak za chwilę się zapomni. Oczywiście elementarna wiedza z pewnych zakresów jest konieczna. Pytanie tylko do jakiego stopnia.
Adam1990
Posty: 132
Rejestracja: 25 cze 2007, o 18:06

Re: Ile godzin dziennie spędzasz na przygotowaniach do matury ?

Post autor: Adam1990 »

Agni&#x15B pisze:Jeżeli złośliwe komentarze na ten temat sprawiają Ci przyjemność, to nie krępuj się, nie robi to na mnie wrażenia.
Nie, to było ogólnie o problemie, nic osobistego. Po prostu nasunął się taki przykład. Jeśli poczułaś się dotknięta to przepraszam.
Usagi_Tsukino
Posty: 550
Rejestracja: 20 lut 2008, o 14:31

Re: Ile godzin dziennie spędzasz na przygotowaniach do matury ?

Post autor: Usagi_Tsukino »

Darius pisze:
butterflyleg pisze:Nie trzeba olewać wosu, hist., czy polskiego, ale po co uczyć się tych przedmiotów przed maturą? dlaczego nie mozna rozłozyć tak materiału, żeby zrobić to wcześniej?
A jak to zrobić? zlikwidowac gimnazja.
Myślisz, że dzieciaki po podstawówce są zdolne określic co chcą robić w życiu? Te gimnazja czasem są jednak potrzebne żeby chociażdotrzeć ludzi do szkoły średniej.
Kiedyś jakoś potrafiły się określić, a i czasu na realizacje materiału było więcej. Teraz robi się coś w gimnazjum żeby w LO jeszcze raz to przewałkować w niewiele poszerzonym stopniu
Darius
Posty: 113
Rejestracja: 1 lut 2009, o 10:51

Re: Ile godzin dziennie spędzasz na przygotowaniach do matury ?

Post autor: Darius »

Mimo to uważam, że wiele osób nie nadaje się do liceum, a gdyby usunąć gimnazja i wprowadzić egzamim po podstawówce od którego zależałaby dalsza edukacja to wiele osób tej podstawówki by nie skończyło. Pozatym sporo osób tego okrojonego materiału z gimnazjum i tak nie ogarnie. Kilka osób z którymi chodziłem do gimnazjum poprostu olali sobie 3 klasę i poszli do roboty, inni siedzą w kiciu a jeden koleś ma juź dwuletnią córeczkę. I wpuść takich do liceum.
Usagi_Tsukino
Posty: 550
Rejestracja: 20 lut 2008, o 14:31

Re: Ile godzin dziennie spędzasz na przygotowaniach do matury ?

Post autor: Usagi_Tsukino »

Istnieją jeszcze oprócz LO zasadnicze szkoły zawodowe i technika
Awatar użytkownika
butterflyleg
Posty: 291
Rejestracja: 24 sty 2009, o 16:17

Re: Ile godzin dziennie spędzasz na przygotowaniach do matury ?

Post autor: butterflyleg »

Darius pisze:Mimo to uważam, że wiele osób nie nadaje się do liceum, a gdyby usunąć gimnazja i wprowadzić egzamim po podstawówce od którego zależałaby dalsza edukacja to wiele osób tej podstawówki by nie skończyło.
Co ty mówisz?
teraz szóstoklasiści mają testy i jakoś zdają. Zresztą mi nie o to chodziło.
Bo przecież kiedyś nie było tych szerzących patologię gimnazjów i ludzie po ósmej klasie normalnie szli do liceum na 4 a nie 3 lata i spokojnie wyrabiali się z całym materiałem.
A nie tak jak teraz - nauczyciele gnają, żeby wszytko przerobić. Jak najszybciej nie znaczy jak najlepiej,
To, co uczą w gimnazjum to tylko okrojony zakres szkoły średniej. żenada.
Ale cóż, szkolnictwa gadaniem nie uleczymy
Biochejter
Posty: 1396
Rejestracja: 5 lip 2007, o 06:50

Re: Ile godzin dziennie spędzasz na przygotowaniach do matury ?

Post autor: Biochejter »

butterflyleg pisze: teraz szóstoklasiści mają testy i jakoś zdają.
Jasne, zwłaszcza że egzaminu szóstoklasistów i gimnazjalnego nie da się oblać (bo liczba 0 daje Ci zaliczenie). Zdolna młodzież - 100% zdawalności, prawie jak na maturze za Wesołego Romka

Uważam że program LO jest okej i dużo zależy od szkoły jak wygląda edukacja przed samą maturą. U mnie np. ostatni semestr to miałem tylko i wyłącznie te przedmioty które zdawałem na maturze. Fakt - miałem bardzo liberalne LO z przyzwoleniem na dużą samodzielność (nie chcesz - nie chodzisz) i bez problemu śmignąłem 5 rozszerzeń i jedną podstawę na maturze, a absolwenci wielu super-hiper-szkół plecy na listach mogli mi oglądać. Potem ta szkółka na studiach się szybko kończy i jest wielki szok. To widzę po ludziach z roku.

LO jest fajne, gdy nie traktują Cię jak gówniarza, mają dobrze rozłożony program i mają w perspektywie maturę, a nie w kwietniu robienie problemów z WOSu uczniowi który zdaje fizykę i chemię, a różne szopki potrafią odstawiać jak wiadomo szkoły
polar
Posty: 8
Rejestracja: 11 lis 2007, o 18:01

Re: Ile godzin dziennie spędzasz na przygotowaniach do matury ?

Post autor: polar »

Do matury pozostał mi aż, a może tylko rok. Nie wiem jak będą wyglądały moje powtórki do matury. Na dzień dzisiejszy mam 3h chemii i biologii tygodniowo, a to zdecydowanie za mało. Jak na razie jesteśmy na ssakach, a pozostało nam skończyćtylko 2 podręczniki z samej biologii Więc nie dziwota, że o powtórkach zaczynam coraz częściej myśleć. Mam świadomość, że nie ma co robić tragedii, ale wkurza mnie nierówność liceów.

W 3 klasie zamierzam powtarzać od 1 września w domu, na fakultetach i korepetycjach. Oby dało zamierzony efekt.
Iskierka
Posty: 100
Rejestracja: 6 lis 2007, o 16:52

Re: Ile godzin dziennie spędzasz na przygotowaniach do matury ?

Post autor: Iskierka »

szczerze mówiąc nie rozumiem brania korepetycji z biologii. Z konkretnych działów ewentualnie typu genetyka.
Ale np. z ekologii? Po kiego sie pytam?
No ale to decyzja każdego z osobna, więc nie krytykuje.

Ja teraz mam 5 godzin biologii w szkole + ok 2-4 w domu, zależy jak sie uda D
wiaodmo, że czasami jakiś dzień wypadnie, ale raczej staram sie uczyć systematycznie. Im bliżej maja, tym mam większego cykora, że nic nie umiem, że to ciągle za mało.
No trudno, w razie co mam jeszcze kolejny rok D
choć na dzień dzisiejszy poprawiania nie planuje -)
Awatar użytkownika
butterflyleg
Posty: 291
Rejestracja: 24 sty 2009, o 16:17

Re: Ile godzin dziennie spędzasz na przygotowaniach do matury ?

Post autor: butterflyleg »

O rany, jak tak czytam ile wy się wszyscy uczycie, to dostajękompleksu niższości
ja uczę się najwyżej 2-3h dziennie i to nie w kazdy dzień, zależy od wielu czynników
więcej się chyba uczyłam na początku roku, teraz to juz mi się nic nie chce
A do matury już dwa miesiące
Jakby się tu zmobilizować?
Kaqla
Posty: 18
Rejestracja: 18 sty 2009, o 14:33

Re: Ile godzin dziennie spędzasz na przygotowaniach do matury ?

Post autor: Kaqla »

Butterflyleg, zgadzam sie w całej rozciągłosci, ja tez nie ucze sie az tyle i zastanawiam sie czy to wogole mozliwe ( przy normalnym funkcjonowaniu) żeby uczyc sie kilka godzic CODZIENNIE. Naprawde zaczynam sie bac
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości