ile pkt wymagali na AR?

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
gucia

ile pkt wymagali na AR?

Post autor: gucia »

Wie ktoś moŻe jaki w zeszłym roku był próg pkt na kierunek Biotechnologia na Akademii Rolniczej w Poznaniu?
z góry dzięki za pomoc
Biogen
Posty: 44
Rejestracja: 16 kwie 2006, o 19:49

Re: ile pkt wymagali na AR?

Post autor: Biogen »

Cześć.

Też się wybierazm na biotechnologię na Akademię w Poznaniu.
Byłem na drzwiach otwartych. i jest to jeden z najbardziej obleganych kieruknków na uczelni. Z zeszłym roku było 15 osób na miejsce. A miejsc chyba było 80. W sumie 1200 kandydatów.

W tym rokupowiększyli ilość miejsc do 90. Nie wiem czy się dostanę, ale wszystko się okaże. Tobie i innym życzę powodzenia.

Pozdrawiam.
gucia

Re: ile pkt wymagali na AR?

Post autor: gucia »

Podobno w zeszłym roku byl próg 92 pkt, ale nie naleŻy sie tym sugerować, poniewaŻ wówczas był inny system rekrutacji. Tak mi powiedziano w dziekanacie.
Mówili coś więcej na tych drzwiach otwartych?Niestety nie mogłam na nich być.
Dziekuję, rowniez powodzenia :idea:
Biogen
Posty: 44
Rejestracja: 16 kwie 2006, o 19:49

Re: ile pkt wymagali na AR?

Post autor: Biogen »

Wydaje mi się, że nie ma progu. Te osoby, które mają największą ilość ptk dostają się i tyle tylko, że jest to 90 osób.

Na ogólnych drzwiach, gdzie byli wszyscy, nowością było podanie właśnie ilości uczniów na miejsce w ubiegłym roku. Reszta jest w internecie. Mówili też, że jeżeli zajdzie potrzeba to przedłużą termin składania dokumentów.

Potem rozeszliśmy się do sal gdzie omawiano poszczególne kierunki. Oczywiście poszedłem na biotechnologię. Mówiło dwóch profesorów: Ryszard Słomski i jeszcze jeden - nie pamiętam kto to, ale mówił tak cicho, że w sali muchę było słychać.
Mówili o biotechnologii, o zastosowaniach, o placówkach badawczych. O klubie biotechnologicznym SUPER. O tym, że AR w Poznaniu przygotowywuje pod bardzo wieloma kątami studentów na biotech. I takie różne sprawy.

Jakie dokumenty trzeba dostarczyć chyba wiesz. Jak się nie dostaniesz, zawsze możesz złożyć odwołanie i wskakujesz na miejsce tych, którzy się nie zdeklarują na kierunek (jak się dostaniesz, w jakimś czasie, chyba 2 tyg, trzeba zadeklarować, że podejmujesz ten kierunek).

To by było wszstko.
Pozdrawiam.
I do zobaczenia.
Awatar użytkownika
Vinci
Posty: 991
Rejestracja: 20 sty 2006, o 21:54

Re: ile pkt wymagali na AR?

Post autor: Vinci »

mam nadzeje, ze sie zobaczymy w trójke ]
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości