Ile razy poprawialiście maturę

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
AgaAgucha
Posty: 16
Rejestracja: 13 lut 2013, o 17:18

Re: Ile razy poprawialiście maturę

Post autor: AgaAgucha »

lith, zaspokoić ciekawość
Lektom, potrzebę i chęci mam, w 2014 będę pisać po raz pierwszy rozszerzoną chemię i poprawiać biologię, tylko latka mi lecą skończyłam już jedne 5-cio letnie studia ale nie przyszło mi nigdy do głowy żeby pytać CZY WARTO W TYM WIEKU. Jak nie teraz to kiedy? Lepiej próbować powiedzmy 2, 3 razy niż całe życie żałować, że się tego nie podjęłam:)
hotdog1990
Posty: 599
Rejestracja: 18 mar 2008, o 16:57

Re: Ile razy poprawialiście maturę

Post autor: hotdog1990 »

lycha13 pisze:
David pisze:Poprawiałem 2 razy. Dostałem się już w to nie wierząc.
Taki surprise? Tak z ciekawosci to wczesniej się nie udali z niewiedzy czy z glupich bledow? Sama jestem ciekawa co u mnie będzie tym czynnikiem decydującym W mojej okolicy większość za 1, jedna zaszalala i poszla na Ukrainę, 1 jest na polibudzie i BD 1 raz poprawiać a jedna juz poprawiala a teraz jest na niestacjonarnych i pisze jeszcze raz żeby nie placic

Myślę że na to przełożył się brak szczęscia na maturze, jakieś błędy których można było uniknąć + w niektórych rocznikach wyższy próg niż ostatnio.
Awatar użytkownika
prezesowaaa
Posty: 234
Rejestracja: 18 cze 2009, o 22:58

Re: Ile razy poprawialiście maturę

Post autor: prezesowaaa »

AgaAgucha pisze:lith, zaspokoić ciekawość
Lektom, potrzebę i chęci mam, w 2014 będę pisać po raz pierwszy rozszerzoną chemię i poprawiać biologię, tylko latka mi lecą skończyłam już jedne 5-cio letnie studia ale nie przyszło mi nigdy do głowy żeby pytać CZY WARTO W TYM WIEKU. Jak nie teraz to kiedy? Lepiej próbować powiedzmy 2, 3 razy niż całe życie żałować, że się tego nie podjęłam:)
tez mam kilka osób na roku które chcą próbować mimo wieku
jeśli ma się oparcie w rodzicach/rodzinie/mężu itp. to warto próbować
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Ile razy poprawialiście maturę

Post autor: Mårran »

Też 0
Pani Buka
Awatar użytkownika
latomerii
Posty: 253
Rejestracja: 23 maja 2009, o 18:44

Re: Ile razy poprawialiście maturę

Post autor: latomerii »

1
BobMarlej
Posty: 19
Rejestracja: 7 lip 2010, o 20:39

Re: Ile razy poprawialiście maturę

Post autor: BobMarlej »

lith pisze:Nie bardzo rozumiem czego autorka tematu chciała się dowiedzieć, ale większość się dostaje bez poprawiania. Chociaż poprawiających też nie brakuje.
Nie tyle większość dostaje się bez poprawiania, bardziej z tych co się nie dostali mało próbuje w kolejnych latach. (ja też nie byłem do końca przekonany czy zamieniać farmację na medycynę) Tak dokładnie to tylko 20% chętnych dostaje się na lekarski.
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: Ile razy poprawialiście maturę

Post autor: lith »

Tzn. większość z tych co się dostaje to są osoby podchodzące pierwszy raz do rekrutacji (chociaż są legendy że na niektórych uczelniach potrafiło się zdarzyć inaczej). to, że miejsc jest dużo mniej niż chętnych to dość oczywiste. W ten sposób podchodząc do tematu to rzeczywiście większość nie dostaje się wcale.
inmariviatua
Posty: 21
Rejestracja: 15 lip 2013, o 19:51

Re: Ile razy poprawialiście maturę

Post autor: inmariviatua »

AgaAgucha, ja też w tym roku skończyłam jedne 5-letnie studia, a chcę próbować zdawać w maju po raz pierwszy chemię i biologię -) Chociaż Twój post mi uświadomił, że rzeczywiście jak bym skończyła medycynę będę mieć 31-lat. Trochę staro P Ale jak to było w filmie Dziwny przypadek Benjamina Buttona - Nigdy nie jest za późno, żeby spełniać marzenia Ja skończyłam finanse, w których zupełnie żadnej pasji nie mogę znaleźć.
Na jakie uczelnie będziesz startować?

kopera
Posty: 168
Rejestracja: 9 sie 2013, o 13:39

Re: Ile razy poprawialiście maturę

Post autor: kopera »

inmariviatua pisze:Chociaż Twój post mi uświadomił, że rzeczywiście jak bym skończyła medycynę będę mieć 31-lat. Trochę staro P
Nie martw się - ja jeśli się uda to zacznę w wieku 29 lat, a skończę jak będę miał 35 Pozdrawiam i trzymam kciuki. Mi ostatnio strasznie się uczyć nie chce
Karibu
Posty: 375
Rejestracja: 2 lut 2013, o 11:44

Re: Ile razy poprawialiście maturę

Post autor: Karibu »

a ja mam pytanie względnie podobne, więc nie zakładam nowego tematu
pYtam z ciekawości, nawet właściwie nie po to by się psychicznie podbudować, bo optymizmu u mnie aktualnie coniemiara. Ot, z ciekawości:)

jest tu ktoś kto zdawał maturę bio/chem przygotowując się samodzielnie w rok, będąc w na przykład w klasie z rozszerzonym wosem albo w technikum? Udało się komuś takiemu-) dostać na medycynę za pierwszym razem?

Awatar użytkownika
La Morte Vivante
Posty: 59
Rejestracja: 28 mar 2013, o 11:07

Re: Ile razy poprawialiście maturę

Post autor: La Morte Vivante »

Zołii, Znam kilka osób z mat-fiz, które dostały się za pierwszym razem
Awatar użytkownika
Collo
Posty: 1761
Rejestracja: 26 gru 2009, o 08:33

Re: Ile razy poprawialiście maturę

Post autor: Collo »

Prawie połowa mojej grupy jest z innego profilu niż biol-chem I większość z nich dostała się za 1 razem.

Karibu
Posty: 375
Rejestracja: 2 lut 2013, o 11:44

Re: Ile razy poprawialiście maturę

Post autor: Karibu »

dzięki:-)
bo zastanawiam się czy z mojego optymizmu coniemiara może coś pozytywnego wyniknąć, na ten przykład dostać się za pierwszym razem-)
no nic, potrwam sobie jeszcze w tym swoim optymizmie:-) i a nóż-widelec

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 58 gości