Ile zarabia stomatolog?

Jak dostać się na stomatologię, które uczelnie są najlepsze, ile muszę mieć punktów, jakie są zasady rekrutacji na studia medyczne. Wszystko co dotyczy stomatologii na studiach i w pracy zawodowej.
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Ile zarabia stomatolog?

Post autor: Padre Morf »

veg999 pisze:To każdy gabinet trzeba wyposażyć. Z tego co wiem to okulista i dermatolog ma stosunkowo prosto z wyposażeniem gabinetu i nie pochłania im to aż takiej kasy.
Co do okulisty:
*oftalmoskop - średnio 500zł (są też takie za 1000-1500zł)
*tablica Snellena - 200zł (to już porządna), potrzebne są minimum dwie czyli razem już 400zł. Jak ktoś chce poszaleć może kupić podświetlaną za 3000zł.
*skiaskop - 1000zł
*linijki do skiaskopii - 600zł
*kaseta szkieł próbnych - 2400zł (z ambulans.com.pl)
*oprawki próbne - 1000zł (też z ambulansu cena)
*lampa szczelinowa - Zeissa to jakieś 8-10 000 zł
*oftalmometr Javala - około 5000 zł (używane chodzą po 4000zł średnio)
*autorefraktometr - 7-10 tysięcy (zależy od modelu)
*tonometr - najprostszy model to Schiotz - 600zł
*unit okulistyczny - jakieś 6000
*perymetr - teraz w zasadzie w każdym prywatnym gabinecie jest - koszt około 22000zł (cena z ambulans.com.pl). Do tego stolik jakieś 2000zł
*drobny sprzęt (soczewki Volka etc) około 1000zł

Licząc ceny minimalne i bez perymetru wyszło mi 33.500zł. Maxymalne z perymetrem: 65.000zł. Jak ktoś chce sie bawić w laseroterapie w gabinecie to koszt jeszcze bardziej idzie w góre.

Do tego doliczyć koszty adaptacji pomieszczenia - niektóre badania przeprowadza sie w ciemni.
dingbat
Posty: 226
Rejestracja: 17 maja 2008, o 09:14

Re: Ile zarabia stomatolog?

Post autor: dingbat »

stosunkowo prosto z wyposażeniem
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Ile zarabia stomatolog?

Post autor: Padre Morf »

Nie powiedziałbym ]
konturek

Re: Ile zarabia stomatolog?

Post autor: konturek »

veg999 pisze:Mylicie, że jakby ktoś wziął kredyt na wyposażenie gabinetu to po pewnym czasie by mu się zwracało z zyskiem?
Myślę, że tak i jak się postarasz to nawet szybko (oczywiście nikt nie mówi o miesiącu czy dwóch, w końcu na taki gabinet trzeba wziąć potężny kredyt hipoteczny).
sahara_reindeer
Posty: 96
Rejestracja: 12 maja 2008, o 16:33

Re: Ile zarabia stomatolog?

Post autor: sahara_reindeer »

Żeby otworzyć własny gabinet stomatologiczny trzeba najpierw 5 lat przepracowaću kogoś". Niestety, takie nasze przepisy. Najpierw staż, a potem tych kilka lat pracując w publicznej albo prywatnej przychodni albo czyimś gabinecie. A moja kuzynka na stażu po studiach dostanie od października na rękę 800zł Śmiech na sali
york
Posty: 1902
Rejestracja: 27 gru 2007, o 22:05

Re: Ile zarabia stomatolog?

Post autor: york »

sahara_reindeer , co?

najpierw studia 5 lat, poźniej rok stażu i po ldepie, można już mieć własny gabinet
Awatar użytkownika
polianna
Posty: 186
Rejestracja: 20 lip 2008, o 19:00

Re: Ile zarabia stomatolog?

Post autor: polianna »

65.000 na kredyt hipoteczny? haha dobre!
65.00 LEKARZ dostanie z łatwością w wielu bankach dla których przygotowana jest oferta na preferencyjnych warunkach. A taki Polbank np, daje kredyty bezpieczne na naprawde spore sumy przy nie dużych zarobkach. Przy zarobku 2000 (wystarczy przepracowac 3 miesiące gdzieś.) bez problemu da 65 000. Rata wyniesie ok 1500zl (przy realizacji całej sumy bo to kredyt odnawialny)
MatiGl
Posty: 397
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 10:24

Re: Ile zarabia stomatolog?

Post autor: MatiGl »

a dla porównania, jak zarabiają lekarze innych psecjalizacji jaka specjalizacja jest najlepiej/najgorzej płatna zakładając optymalne warunki (prywatne praktyki, czy co tam jeszcze może robić). Czy tylko stomatologia jest tym kasiastym kierunkiem, a lekarski dla idelistów
Marcin_skc
Posty: 558
Rejestracja: 24 paź 2007, o 20:37

Re: Ile zarabia stomatolog?

Post autor: Marcin_skc »

Czyli stomatolog moze otworzyć własny gabinet po 6 latach od rozpoczęcia studiów? (5 lat studiów +1 rok stażu) a lekarz np: okulista czy dermatolog, czy laryngolog, po 11-13 latach (6 lat studiów+ 1rok stażu+ 4-6 lat specjalizacji). I nawet porównując laryngologa czy dermatologa ze stomatologiem to kto więcej zarobi na własnym gabinecie nie licząc umów z NFZ Ile dla porównania z okulistą kosztuje gabinet stomatologa
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Ile zarabia stomatolog?

Post autor: Padre Morf »

MatiGl pisze:a dla porównania, jak zarabiają lekarze innych psecjalizacji jaka specjalizacja jest najlepiej/najgorzej płatna zakładając optymalne warunki (prywatne praktyki, czy co tam jeszcze może robić). Czy tylko stomatologia jest tym kasiastym kierunkiem, a lekarski dla idelistów
Nie porównujcie samych dochodów bo to czynność totalnie bezsensowna. Porównajcie sobie charakter pracy dermatologa/okulisty i stomatologa. Dermatolog obejrzy zmianę pod lupą, wypisze leki i skasuje 50-100zł. Okulista podobnie - skiaskopia czy oftalmoskopia nie wymagają Bóg wie jakiego wysiłku. Nie można tego porównywać z ekstrakcją zęba czy np. skomplikowanym leczeniem kanałowym bo wymaga to o wiele więcej wysiłku.

Ilu pacjentów jest w stanie przyjąć stomatolog a ile dermatolog/okulista w ciągu dnia? Nikt nie przeskoczy własnego organizmu.

Jako anestezjolog za godzinę dyżuru dostaję 60zł i nawet jeśli mam znieczulenie to jeśli przebiega ono jak trzeba moja rola ogranicza sie do patrzenia na monitor i zabawiania operatorów rozmową. Na SOR dostaje więcej ale mam np. 150 pacjentów w ciągu nocy i nieraz nie ma w co ręce włożyć bo reanimuję pacjenta a na boks wjeżdża karetka z zawałowcem, którym w tej chwili trzeba sie zająć (bandy umierających moherów w poczekalni nie liczę).

Nie przeliczajcie wszystkiego na kasę bo można zarabiać 100zł/h i nieźle sie zaharowywać a można zarabiać 50zł/h na samym wypisywaniu recept.

Rozumiem, że chcecie dobrze zarabiać - czasy doktora Judyma dawno minęły ale wybieranie kierunku/specjalizacji pod zarobki jest nieporozumieniem. Nic dziwnego, że pacjenci sie skarżą, że lekarz był niemiły jak ktoś przelicza wszystko na kasę to tak potem to wygląda.
Awatar użytkownika
malgosi35
Posty: 3706
Rejestracja: 13 lut 2007, o 13:01

Re: Ile zarabia stomatolog?

Post autor: malgosi35 »

Na gabinet dent. moja siora wydała 200 000 pln. Ma dość wysoki standard. Teraz trzeba to odrobić. Dwie specjalizacje też kosztowały niemało. Dojazdy, kursy, czas kiedy nie pracowała.
MatiGl
Posty: 397
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 10:24

Re: Ile zarabia stomatolog?

Post autor: MatiGl »

Morfeusz pisze:Nic dziwnego, że pacjenci sie skarżą, że lekarz był niemiły jak ktoś przelicza wszystko na kasę to tak potem to wygląda.
gdzieś czytałem nawet artykuł o dehumanizacji młodego polskiego lekarza, który nie ma czasu, siły i ochoty, wogóle zamienić słowo z pacjentem, tylko traktuje ludzi czysto przedmiotowo
epinefrynka

Re: Ile zarabia stomatolog?

Post autor: epinefrynka »

Aby pracować w tym zawodzie trzeba mieć w sobie odrobinę pasji.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości