ingerencja w płeć i cechy dziecka

Zagadnienia etyczne w biologii i medycynie: antykoncepcja, aborcja, klonowanie, inżynieria genetyczna, kriogenika, biopiractwo, eutanazja, wiwisekcja, etyka ekologiczna, sztuczna inteligencja...
marangan
Posty: 43
Rejestracja: 16 cze 2010, o 07:46

ingerencja w płeć i cechy dziecka

Post autor: marangan »

jak w tytule. co sądzicie o możliwości wyboru płci dziecka przez rodziców, a może i dalej idacej ingerencji, która ma szansę w nastepnych latach stać się powszechniejsza?
Awatar użytkownika
malgosi35
Posty: 3706
Rejestracja: 13 lut 2007, o 13:01

Re: ingerencja w płeć i cechy dziecka

Post autor: malgosi35 »

To w wielu kulturach nie będzie dziewczynek.

O eugenice była już dyskusja na forum. Poszukaj sobie
rastman
Posty: 10
Rejestracja: 6 maja 2009, o 21:19

Re: ingerencja w płeć i cechy dziecka

Post autor: rastman »

ja jestem za!
Mariusz-H
Posty: 18
Rejestracja: 30 lip 2010, o 16:43

Re: ingerencja w płeć i cechy dziecka

Post autor: Mariusz-H »

Albo świat nie jest na to gotowy, albo jest to niepotrzebne, albo i to i to.
Awatar użytkownika
Tau
Posty: 169
Rejestracja: 31 gru 2009, o 00:37

Re: ingerencja w płeć i cechy dziecka

Post autor: Tau »

I świat stałby się mieszkaniem dla identycnzych wymuskanych idealnych ludzi . A co za tym idzie w końcu nastąpiły by mutacje dziwne.

W tej materii nie szperać jeśli to niekonieczne (wyjątek uniknięcie choroby genetycznej, zamiast produkować żywe lalki Barbie i Ken).
Awatar użytkownika
Pleiades
Posty: 14
Rejestracja: 1 wrz 2010, o 12:49

Re: ingerencja w płeć i cechy dziecka

Post autor: Pleiades »

Ja jestem za wyborem płci, sama bym chętnie znalazła ośrodek w Polsce, który by seksował plemniki przed unasienieniem partnerki. Problemów z tym technologicznych już nie ma, więc. może ktoś już coś takiego robi.?
Ja bardzo chciałabym dziewczynkę, ale mam chłopaka Jak następny będzie znów chłopak, to ja się chyba zabiję
Awatar użytkownika
malgosi35
Posty: 3706
Rejestracja: 13 lut 2007, o 13:01

Re: ingerencja w płeć i cechy dziecka

Post autor: malgosi35 »

Pleiades,
Spróbuj metod naturalnych. Poznaj swój cykl i wykorzystaj różnice w szybkości i czasie życia plemników.
Awatar użytkownika
malgosi35
Posty: 3706
Rejestracja: 13 lut 2007, o 13:01

Re: ingerencja w płeć i cechy dziecka

Post autor: malgosi35 »

Pleiades pisze: Problemów z tym technologicznych już nie ma, więc. może ktoś już coś takiego robi.?
Ciekawa jestem tych problemów technologicznych.
Jestem niedouczona, może coś więcej napiszesz.
Ohaminus
Posty: 18
Rejestracja: 13 maja 2011, o 15:27

Re: ingerencja w płeć i cechy dziecka

Post autor: Ohaminus »

Jestem bardzo na nie. To zbyt duża ingerencja w naturę.
Awatar użytkownika
Lektom
Posty: 1073
Rejestracja: 26 lis 2009, o 15:33

Re: ingerencja w płeć i cechy dziecka

Post autor: Lektom »

Pleiades pisze:Ja jestem za wyborem płci, sama bym chętnie znalazła ośrodek w Polsce, który by seksował plemniki przed unasienieniem partnerki. Problemów z tym technologicznych już nie ma, więc. może ktoś już coś takiego robi.?
Ja bardzo chciałabym dziewczynkę, ale mam chłopaka Jak następny będzie znów chłopak, to ja się chyba zabiję
wiesz co? może daruj sobie następne dziecko. co byś go nie skrzywdziła takim nastawieniem. jakby twoje dziecko się dowiedziało, co mówiłaś przed jego urodzeniem to chyba ono by się prędzej zabiło niż ty.
Dali
Posty: 160
Rejestracja: 1 paź 2009, o 18:06

Re: ingerencja w płeć i cechy dziecka

Post autor: Dali »

Na dobre zdecydowanie nie wyszłoby to ogółowi, nie mówię tylko o potencjalnych błędach, zmniejszeniu różnorodności ale chociażby o sytuacjach, gdzie proporcje płci zostałyby zachwiane.
TheRavishment
Posty: 1
Rejestracja: 7 cze 2011, o 20:11

Re: ingerencja w płeć i cechy dziecka

Post autor: TheRavishment »

Uważam, że taka ingerencja w naturę nie przyniesie w przyszłości pożądanych skutków. Jestem bardzo przeciwna rodzeniu dzieci o zaplanowanej płci i cechach. w tym przypadku nauka niebezpiecznie posunęła się do przodu. Co będzie za jakiś czas? Masowa produkcja schematycznych ludzi?
AnnaWP
Posty: 3453
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 12:58

Re: ingerencja w płeć i cechy dziecka

Post autor: AnnaWP »

Tak tylko nawiasem mówiąc - nie ma rzeczowych danych potwierdzający faktyczne różnice w częstości wystąpienia określonej płci dziecka, a czasem, jaki minął od stosunku do zapłodnienia - to miejska legenda, chociaż usilnie promowana.
Analiza statystyczna, z jaką się spotkałam, wykazała, że nie ma takiej korelacji. Nie każcie mi grzebać, bo teraz idę spać

A co do wyboru płci. Jestem w stanie zrozumieć jakiś stopień preferencji, sama od dawna myślałam, że dziewczynka byłaby lepszym rozwiązaniem. Ale nie rozumiem, jak ta preferencja może stać się na tyle silna, żeby ingerować w rozwój zarodka. Czy nie bardziej sensowne jest np. wykluczenie ciężkich chorób genetycznych?

No. i po kilku latach starań nasze preferencje jakby słabną. wtedy marzy się o dziecku po prostu, bez zastanawiania się nad płcią. I chyba tak powinno być
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości