inne mozliwosci po biologii

Porady i opinie o uczelniach kształcące w zakresie biologii. Punktacja przy rekrutacji. Pomoc w dostępie do materiałów do nauki biologii
biolożka:-)
Posty: 7
Rejestracja: 23 sie 2006, o 16:02

inne mozliwosci po biologii

Post autor: biolożka:-) »

WITAM JESTEM STUDENTKĄ BIOLOGII O SPECJALNOŚCI BIOLOGIA EKSPERYMENTALNA. PRZEZ TRZY LATA STUDIÓW NAJCZĘSCIEJ SŁYSZAŁAM TAKIE OPINIE ŻE JEDYNĄ PERSPEKTYWĄ PO UKOŃCZENIU TAKICH STUDIÓW JEST PRACA W SZKOLE - WIEM ŻE SĄ PRZECIEZ INNE MOŻLIWOŚCI A ZATEM CIEKAWA JESTEM CZY KTOS Z WAS WIE CZY PO TEJ SPECJALNOŚCI MOŻNA PODJĄC PRACĘ NP. W FIRMIE KOSMETYCZNEJ. WIEM ŻE NAJLEPSZYM WYJŚCIEM BYŁOBY UKOŃCZENIE NP. JAKIEGOŚ STUDIUM FARMACEUTYCZNEGO PO KTÓRYM JEST TAKA MOZLIWOŚC - ALE SAMI WIECIE JAK JEST - STUDIUJĄC BIOLOGIĘ NIE MA ZA BARDZO CZASU NA PODJĘCIE CZEGOŚ DODATKOWEGO.
Ostatnio zmieniony 24 sie 2006, o 10:24 przez biolożka:-), łącznie zmieniany 1 raz.
Gregarynka
Posty: 10
Rejestracja: 13 sie 2006, o 19:05

Re: inne mozliwosci po biologii

Post autor: Gregarynka »

ja jestem po drugim roku biologi ogólnej i bronie sie rękami i nogami by nie uczyć w szkole nie nadaje sie do tego slyszalam,ze mozna pracowac jako przedstawiciel farmaceutyczny i nie ma problemu z praca, ale wedlug mnie jest wiele innych mozliwosci jak praca w sanepidzie, prywatnych laboratoriach, ja jeszcze nie wiem co bede robic , ale zastanawiam sie nad tym czy nie zostac na uczelni (oczywiscie w miare mozliwosci) i nie zajac sie badaniami na rzecz uczelni - to tez jest dobre rozwiazanie
ja

Re: inne mozliwosci po biologii

Post autor: ja »

a za takie badania na uczelni dostaje sie jakies pieniadze? I czy po studiach biologii ogolnej mozna dostac prace za granica?
biolożka:-)
Posty: 7
Rejestracja: 23 sie 2006, o 16:02

Re: inne mozliwosci po biologii

Post autor: biolożka:-) »

ja pisze:a za takie badania na uczelni dostaje sie jakies pieniadze? I czy po studiach biologii ogolnej mozna dostac prace za granica?
O tym, czy asystent dostaje pieniądze za badania to nie wiem - nie orientuję się na co dokładnie przeznaczane są granty na badania naukowe ( oczywiście oprócz kosztów samych badań - które zapewne z takiej dziedziny jak biologia są bardzo wysokie). Natomiast jeżeli chodzi o pracę za granicą w zawodzie biologa to słyszałam, że jest mnóstwo możliwości pracy w placówkach badawczych, naukowych - tylko trzeba perfekcyjnie znać język angielski.
bagatha

Re: inne mozliwosci po biologii

Post autor: bagatha »

Jestem dokladnie w takiej samej sytuacji co Gregarynka ( dlaczego taki nick?lubisz pierwotniaki?:) ), choc do szkoly podobno sie nadaje.
Gregarynka, jaka wybralas specjalnosc?

Otrzymuje pieniadze, ale nie sa one za duze.
Rowniez wydaje mi sie,ze nie ma problemu z praca za granica. Perfekcyjny jezyk chyba nawet nie jest konieczny, na miejscu uczysz sie bardzo szybko.

[ Dodano: Czw Sie 24, 2006 11:24 ]
biolo&#x17Bka:-) pisze:WITAM JESTEM STUDENTK¡ BIOLOGII O SPECJALNO¦CI BIOLOGIA EKSPERYMENTALNA. PRZEZ TRZY LATA STUDIÓW NAJCZÊSCIEJ S£YSZA£AM TAKIE OPINIE ¯E JEDYN¡ PERSPEKTYW¡ PO UKOÑCZENIU TAKICH STUDIÓW JEST PRACA W SZKOLE - WIEM ¯E S¡ PRZECIEZ INNE MO¯LIWO¦CI A ZATEM CIEKAWA JESTEM CZY KTOS Z WAS WIE CZY PO TEJ SPECJALNO¦CI MO¯NA PODJ¡C PRACÊ NP. W FIRMIE KOSMETYCZNEJ. WIEM ¯E NAJLEPSZYM WYJ¦CIEM BY£OBY UKOÑCZENIE NP. JAKIEGO¦ STUDIUM FARMACEUTYCZNEGO PO KTÓRYM JEST TAKA MOZLIWO¦C - ALE SAMI WIECIE JAK JEST - STUDIUJ¡C BIOLOGIÊ NIE MA ZA BARDZO CZASU NA PODJÊCIE CZEGO¦ DODATKOWEGO.
ale nakrzyczalas na nas!
biolożka:-)
Posty: 7
Rejestracja: 23 sie 2006, o 16:02

Re: inne mozliwosci po biologii

Post autor: biolożka:-) »

Myślę jednak że ten język trzeba mieć porządnie opanowany jak się myśli o pracy w ZAWODZIE BIOLOGA za granicą. Na pewno trzeba miećpapiery potwierdzające uzyskanie jakiegoś certyfikatu językowego. Nie wyobrażam sobie takiej sytuacji, ze ktoś z niewystarczająca znajomością języka szuka pracy w laboratorium zagranicznym (przykładowo w laboratorium).
anik
Posty: 302
Rejestracja: 14 sty 2006, o 20:21

Re: inne mozliwosci po biologii

Post autor: anik »

Język trzeba znaćale przede wszystkim ten specjalistyczny, czyli biologiczny, a tego raczej na żadnym kursie nie przyswoisz (oczywiście nie mówię o tym na studiach, chociaż przeważnie to tylko podstawy języka biologicznego), dlatego najlepiej samemu dokształcać się w tym zakresie - czytać obcojęzyczne artykuły, książki, publikacje etc.
A co do języka codziennego, to na początek wystarczy w stopniu komunikatywnym - tak, aby móc się dogadaćzaręczam, że po 2-3 miesiącach pobytu za granicą i ciągłym kontakcie z językiem nauczycie się go lepiej niż po kilkuletnim kursie w Polsce.
Gregarynka
Posty: 10
Rejestracja: 13 sie 2006, o 19:05

Re: inne mozliwosci po biologii

Post autor: Gregarynka »

[quote="bagatha"]Jestem dokladnie w takiej samej sytuacji co Gregarynka ( dlaczego taki nick?lubisz pierwotniaki?:) ), choc do szkoly podobno sie nadaje.
Gregarynka, jaka wybralas specjalnosc?

hm. dlaczego gregarynka tak jakoś się przyjęło , kolezanka mnie ochrzcila po laborkach z bezkregowcow robiłyśmy sekcje karaczana i pasożytowały w jego przewodzie pokarmowym ehh. wspomnienia pierwszego roku

a co do mojej specjalności , tu jest właśnie dziwnie na tym moim uniwerku niby na kierunku bilogia jest tylko jedna specjalośćbiotechnologia środowiska , ale każdy idzie swoim , wybranym tokiem nauczania i kierunkuje sie wybierając sobie odpowiednie przedmioty, jesli o mnie chodzi to wybieram mikrobiologie i nauki pokrewne a jak jest u Ciebie pozdrawiam
bagatha

Re: inne mozliwosci po biologii

Post autor: bagatha »

U mnie (UAM) pod koniec 2 roku wybierasz specjalnosc: biologia czlowieka, eksperymentalna, molekularna, srodowiska. A pozniej konkretny zaklad.
Ja jestem na biologii rozwoju czlowieka

tak spytalam, bo Gregaryny mi sie nie zbyt przyjemnie kojarza, ale postaram sie to zmienic
Gregarynka
Posty: 10
Rejestracja: 13 sie 2006, o 19:05

Re: inne mozliwosci po biologii

Post autor: Gregarynka »

dobrze mieć tak klarowna sytuacje ze spacjalonościami jak ty , ale w sumie ja nie narzekam. jestem zadowolona ze swojego toku studiów i nie mecze sie , a to jest chyba najważniejesze

jak juz wiesz Gregaryny są naprawde milusie

pozdrowionka
bagatha

Re: inne mozliwosci po biologii

Post autor: bagatha »

Gregarynka pisze: jestem zadowolona ze swojego toku studiów i nie mecze sie , a to jest chyba najwaŻniejesze
5t6

Re: inne mozliwosci po biologii

Post autor: 5t6 »

ja koncze w tym roku biologie i KCDH!
biochemiczka

Re: inne mozliwosci po biologii

Post autor: biochemiczka »

skończyłam Biologię o specjalizacji biochemia i tez mam problem ze znalezieniem pracy :roll: mimo ze miala to byc specjalizacja z przyszlością.nawet w laboratorium medycznym nie ma pracy.trzeba jeszcze skończyć analityke medyczną :x
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości