Integracja lekarski 2014

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
pinlatte
Posty: 31
Rejestracja: 5 cze 2014, o 22:40

Re: Integracja lekarski 2014

Post autor: pinlatte »

doktorka pisze:to dosc optymistyczna wersja,ze zostalo ok 100
miejsc) gdyby z tych 100 papiery zlozyla polowa,to kolejna lista 175 nadal. Anyways, skonczy sie na warunku 173,a nie zdziwie sie,jesli w ogole na 174 o_o

173 z list lipcowych, czy juz ostatecznie we wrzesniu? Myslisz ze z 172 punktami uda mi sie jeszcze we wrzesniu załapać?
Awatar użytkownika
doktorka
Posty: 1679
Rejestracja: 15 lip 2008, o 18:19

Re: Integracja lekarski 2014

Post autor: doktorka »

nie chce Ci sprawiac przykrosci,ale mysle,ze ciezko moze byc:/ ale wiesz,to tylko moje zdanie, pewnie na koncu wrzesnia jak im zostanie pare wakatow,to beda dzwonic i juz malo kto sie zgodzi przewozic na ostatnia chwile papiery,rezygnowac z mieszkania w innym miescie itp,stad trafiaja sie takie ekstrema,ze np rok temu prog 172,a dostala sie os ze 170.

Awatar użytkownika
liath
Posty: 394
Rejestracja: 29 gru 2011, o 21:15

Re: Integracja lekarski 2014

Post autor: liath »

Ej nie straszcie, że kolejna lista stanie na 175 tylko, że z mniejszą średnią. Ja jestem 294 na liście, więc jakieś 60 osób mnie dzieli od dostania się.
Awatar użytkownika
doktorka
Posty: 1679
Rejestracja: 15 lip 2008, o 18:19

Re: Integracja lekarski 2014

Post autor: doktorka »

liath pisze:Ej nie straszcie, że kolejna lista stanie na 175 tylko, że z mniejszą średnią. Ja jestem 294 na liście, więc jakieś 60 osób mnie dzieli od dostania się.
No to Ci styknie przeciez predzej czy pozniej.

osiak
Posty: 33
Rejestracja: 4 lip 2014, o 11:37

Re: Integracja lekarski 2014

Post autor: osiak »

Powiem tak, był kiedyś na forum tutaj taki Kamil, student lekarskiego WUM, który wynosił swą uczelnię poziomem pod niebiosa, sprowadzając na ziemię mniej genialnych od niego śmiałków, którzy zamarzyli sobie o WUMIE. Mam wrażenie, że Pani doktorka próbuję zająć jego zaszczytne miejsce wynosząc pod niebiosa UMP, budując wokół niego taką twierdzę, jak gdybyśmy my śmiertelnicy nie mieli do niego wstępu.

Nie wiem, może ma licencję buchmacherską, żeby już teraz szacować ostateczne progi, ale nie wydaje mi się aby już teraz można było stawiać tezy, że będzie 173,174. Czy studiowanie na danej uczelni równa się z tym, że jesteśmy w stanie przewidzieć ile osób złoży papiery, a ile osób z tych, które już dokumenty złożyły, zrezygnują? Być może nie masz na celu bycia złośliwą i nieco snobistyczną, ale przynajmniej z mojej strony tak wygląda. Trochę jakbyś była dorosłym, który mówi dziecku to nie dla dzieci czy też i tak tego nie zrozumiesz".

Ja mam 170 punktów i myślę, że mam szansę aby dostać się z wrześniowych czy październikowych wakatów, bo póki co progi na uczelnie medyczne w Polsce w tym roku nie wzrastają w stosunku do ubiegłych, jeśli nawet pojawia się punkt wyżej, to w kolejnych listach spada znów. Poznań jest na tym samym poziomie co ostatnio, co więcej mało osób ma 174 punkty, dlatego lekko śmieszy mnie, że mówisz komuś, kto ma 172, że ma marne szanse.

W tym momencie wiele osób pomyśli, że Ci zazdroszczę, że Ty już jesteś na UMP, a ja mam na niego małe szanse. Nie jestem w sytuacji, że brakło mi kilku punktów do studiowania medycyny i nienawidzę wszystkich, którym się udało. Poprawiałam maturę i poprawiłam łącznie o czterdzieści punktów i oto mam do wyboru siedem uczelni w Polsce, więc czy to będzie Poznań czy nie, bez różnicy. Jasne, chciałabym Poznań najbardziej, ale to tylko z jakiejś takiej ciągoty do miasta, jeśli się uda - świetnie, jeśli nie - nie będę rozpaczać. Chcę być doskonałym specjalistą i myślę, że przede mną pierwszy z milionów kroku ku temu i to jest dla mnie najważniejsze

A teraz czekam na hejty
Awatar użytkownika
doktorka
Posty: 1679
Rejestracja: 15 lip 2008, o 18:19

Re: Integracja lekarski 2014

Post autor: doktorka »

osiak, hejtow nie bedzie,bo tak sie sklada,ze nie czytales mych wczesniejszych postow,w ktorych to przeciwnie do tego,co twierdzisz, rownam UMP z ziemia i otwarcie o tym pisze,ze uczelnia jest przereklamowana. Takze pudlo:) A co do progow,nie, nie mam zadnej licencji,ktos pytal,co mysle,to odp co mysle i tyle. A mysle tak na podstawie matematyki na poziomie gimnazjum oraz 8letniego doswiadczenia w rekrutacjach,malo tego,zaznaczylam,ze moge nie miec racji. W kwestii tego,ze jestem dzieckiem-no nie bardzo, znow pudlo o pare lat. Nie chodzi tez o to,ze mam radosc w traktowaniu kogokolwiek jak dziecko (stare posty),raczej jak naiwnych mlodych ludzi i to z cala zyczliwoscia,bo sama taka bylam ta dekade temu. Takze sie nie rzucaj,wszak nie jest moja wina Twoje 170, a i zycze Ci wszystkiego dobrego. A kaamilmozna sie nie zgadzac z jego mhh tonem wypowiedzi,tak jak i z moim, ale nie zmienia to faktu,ze mial czesto racje:)
Nikt tez nie pomysli,ze mi zazdroscisz,bo ja juz od dluzszego czasu w murach UMP wystepuje w nieco innym charakterze,niz student.
osiak
Posty: 33
Rejestracja: 4 lip 2014, o 11:37

Re: Integracja lekarski 2014

Post autor: osiak »

doktorka pisze:W kwestii tego,ze jestem dzieckiem-no nie bardzo, znow pudlo o pare lat. ]
O przepraszam, napisałam, że zachowujesz się jak dorosły, który mówi dziecku, że coś jest dla dorosłych. Odniesienie do Ciebie i UMP, bez żadnych spekulacji odnośnie Twojego wieku. Zresztą i nigdy bym nie napisała, że jesteś dzieckiem. Dzieci charakteryzują się jakąś taką radością życia
doktorka pisze:Takze sie nie rzucaj,wszak nie jest moja wina Twoje 170 ]
Wydawało mi się zawsze, że wina dotyczy czegoś złego, ale może od 28 czerwca niesłusznie żyje w szczęściu, euforii i ekscytacji No ale odnośnie mojej rekrutacji na UMP już pisałam, więc pomimo wyraźnego pominięcia tego fragmentu, powtarzać się nie będę.
doktorka pisze:Nikt tez nie pomysli,ze mi zazdroscisz,bo ja juz od dluzszego czasu w murach UMP wystepuje w nieco innym charakterze,niz student. ]
Nie pytam w jakim, abyś nie musiała odpowiadać. Ale jeśli jesteś wykładowcą to faktycznie Twoje poprzednie posty o tym, że UMP nie jest uczelnią marzeń nabierają realizmu, jeśli po prostu szlachetnie spełniasz zawód lekarza
Awatar użytkownika
doktorka
Posty: 1679
Rejestracja: 15 lip 2008, o 18:19

Re: Integracja lekarski 2014

Post autor: doktorka »

Przyznaję, że post przeczytałam gdzieś tak do 1/3 jako że niekoniecznie mnie interesują Twoje sukcesy rekrutacyjne i plany zawodowe, nie zmienia faktu, że trochę projektujesz swój stres na moją osobę i myślę, że doskonale wiesz, co mam na myśli mówiąc wina") Zatem gdzie Twoja radość życia, bo z obu Twoich złośliwych postów niestety nie bije, a dziecinne są na wskroś)

Powodzenia.
osiak
Posty: 33
Rejestracja: 4 lip 2014, o 11:37

Re: Integracja lekarski 2014

Post autor: osiak »

To nie sukcesy i plany zawodowe a jedynie kontekst wypowiedzi
Którego nadal pomimo swojej dojrzałości, doświadczenia, dorosłości i innych mądrych wyrazów na E, nie zrozumiałaś. I powiem Ci, że skoro rzeczywiście przeczytałaś 1/3 to mój filmowy komentarz jest bardziej adekwatny niż myślałam. Złośliwość bije a i owszem, ale jak napisałam w pierwszym poście, głównie w kwestii dołowania osób z punktami 172, że nie mają szans. Gdyby chodziło o mnie zareagowałabym wcześniej, a dopiero ta wypowiedź w kwestii 172 punktów była apogeum mojej - owszem - złości na Twoją jawną dyskryminację tychże osób. Może trudno w to uwierzyć, ale nie zawsze chodzi o nas samych.
osiak
Posty: 33
Rejestracja: 4 lip 2014, o 11:37

Re: Integracja lekarski 2014

Post autor: osiak »

Wyrazów na D. Chyba nieznajomość alfabetu dyskwalifikuje mnie jako rozmówcę i przyszłego studenta medycyny.
Jejabig
Posty: 57
Rejestracja: 7 lip 2014, o 09:04

Re: Integracja lekarski 2014

Post autor: Jejabig »

O, znowu wróciła doktorka i teraz dowiadujemy się, iż równała Poznań z ziemią
To musi być w tym Poznaniu naprawdę tragicznie
Trzyszcz
Posty: 886
Rejestracja: 2 sie 2011, o 11:33

Re: Integracja lekarski 2014

Post autor: Trzyszcz »

osiak pisze:Gdyby chodziło o mnie zareagowałabym wcześniej, a dopiero ta wypowiedź w kwestii 172 punktów była apogeum mojej - owszem - złości na Twoją jawną dyskryminację tychże osób. Może trudno w to uwierzyć, ale nie zawsze chodzi o nas samych.
A czemu uważanie, że te osoby się nie dostaną to dyskryminacja? Nie napisała, że nie powinny, bo za głupie czy coś w tym stylu, wtedy to by była dyskryminacja
Awatar użytkownika
doktorka
Posty: 1679
Rejestracja: 15 lip 2008, o 18:19

Re: Integracja lekarski 2014

Post autor: doktorka »

Jako rozmowce dyskwalifikuje Cie zlosliwosc,ktora jest rownoznaczna z brakiem checi rozmowy, a takze brak umiejetnosci czytania ze zrozumieniem,co z kolei uniemozliwia rozmowe. A nade wszystko brak tematu do rozmowy. Komentowanie filmami z youtube jest tez pewnym sygnalem,ktory zniecheca to podejmowania tej nierownej i zbednej gry. Poza tym napisawszy Powodzenia mialam nadzieje,ze zostanie to zrozumiane jako bez odbioru".

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości