Integracja lekarski 2014

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
doktorka
Posty: 1679
Rejestracja: 15 lip 2008, o 18:19

Re: Integracja lekarski 2014

Post autor: doktorka »

Hmmm tzn taki sam wynik z czego? Bo wynikiem decydujacym jest ilosc puktow z testu i z tego co pamietam nie podali nam wynikow testu, tylko od razu wywiesili grupy dziekanskie. Zorientowalismy sie jedynie, ze osoby z certyfikatem CAE i po maturze IB itd byly w grupach 1-2 (bo to akurat moje gr byly), a ostatnie grupy byly troche gorsze

Tzn moga byc wieksze grupy z tytulu zwiekszenia limitu przyjec, no to wtedy pewnie zostanie te 16, ale na pewno nie 10. 10 grup owszem, ale to dopiero od 3 roku:) 1 i 2 rok jest 16, a potem kumuluje sie je w 10.

A w ogole to jak juz sie tu zapoznacie jakos lepiej i np moze ktos z was umowi sie na wspolne mieszkanie, bo czemu nie (polecam jednak na 1 roku mieszkac z ludzmi z medycyny), to zawsze mozna ladnie isc z srafaello do tzw Pani Z Dziekanatu z prosba o przeniesienie do innej grupy (i tu nalezy napisac pismo z setką ckliwych powodow) )
Awatar użytkownika
doktorka
Posty: 1679
Rejestracja: 15 lip 2008, o 18:19

Re: Integracja lekarski 2014

Post autor: doktorka »

malapianistka, noo, jak ktos uwalil test, ale ogolnie wymiata, to jasne, ze jest to nieadekwatne, zwlaszcza, ze ten test kladl najwiekszy nacisk na slownictwo, ktorego no zwyczajnie mozna bylo nie znac:D

Druga sprawa jest taka, ze osoby przyjmowane juz po tescie, czy to na stacjonarne czy na niestacjonarne, nie pisza testu tylko same musza okresic poziom jezyka I potem tak jest, ze ci co wstydliwsi pisza w papierach, ze sa z jezyka zajebisci i trafiaja do zaawansowanych grup nic nie umiejac, a ci co bardziej przebiegli pisza, ze sa slabi i trafiaja do slabych grup umiejac bardzo duzo, dzieki czemu maja z angielskim spokoj na 3 lata:)
Awatar użytkownika
liath
Posty: 394
Rejestracja: 29 gru 2011, o 21:15

Re: Integracja lekarski 2014

Post autor: liath »

doktorka pisze:Hmmm tzn taki sam wynik z czego? Bo wynikiem decydujacym jest ilosc puktow z testu i z tego co pamietam nie podali nam wynikow testu, tylko od razu wywiesili grupy dziekanskie.
W jakimś temacie pisało, że niby właśnie wynik z testu tego.
doktorka pisze: Tzn moga byc wieksze grupy z tytulu zwiekszenia limitu przyjec, no to wtedy pewnie zostanie te 16, ale na pewno nie 10. 10 grup owszem, ale to dopiero od 3 roku:) 1 i 2 rok jest 16, a potem kumuluje sie je w 10.
Też właśnie mnie to zdziwiło i wątpię, żeby zmniejszyli do 10 bo byłyby za bardzo liczne te grupy, więc ktoś siał plotki zapewne.
doktorka pisze: A w ogole to jak juz sie tu zapoznacie jakos lepiej i np moze ktos z was umowi sie na wspolne mieszkanie, bo czemu nie (polecam jednak na 1 roku mieszkac z ludzmi z medycyny), to zawsze mozna ladnie isc z srafaello do tzw Pani Z Dziekanatu z prosba o przeniesienie do innej grupy (i tu nalezy napisac pismo z setką ckliwych powodow) )
Też właśnie o tym myślałam i będę poszukiwać osoby z lekarskiego co by razem mieszkanie znaleźć.
iridescent_one
Posty: 43
Rejestracja: 29 cze 2014, o 19:43

Re: Integracja lekarski 2014

Post autor: iridescent_one »

rysowniczka, w takim razie miło mi, że nie jestem sama
16 osób w grupie? W szkole miałam 14 Muszę przyznać, że to nawet optymalna liczba osób, będzie dobrze, musi być
Awatar użytkownika
doktorka
Posty: 1679
Rejestracja: 15 lip 2008, o 18:19

Re: Integracja lekarski 2014

Post autor: doktorka »

Tzn te grupy mialy tak nierowno troche, bo miedzy 14-20 z tego co pamietam, ale to jest i tak jakas totalna bzdeta, bo np na anatomii cwiczenia razem miala moja cala grupa i pół kolejnej:D Na histologii na jednej sali mialy 4 grupy, a podgrupy byly chyba 8-osoboweI tak dalej i tak dalej, wiec w zasadzie nie wiem czemu ma sluzyc ten podzial.
enchanted3 pisze:Też właśnie o tym myślałam i będę poszukiwać osoby z lekarskiego co by razem mieszkanie znaleźć.
Slusznie, najlepiej przez forum wlasnie.
Awatar użytkownika
1995
Posty: 15
Rejestracja: 1 lip 2014, o 11:14

Re: Integracja lekarski 2014

Post autor: 1995 »

Osoby z niestacjonarnych i stacjonarnych są wymieszane?
Awatar użytkownika
doktorka
Posty: 1679
Rejestracja: 15 lip 2008, o 18:19

Re: Integracja lekarski 2014

Post autor: doktorka »

Tak, jesli ktos sie nie przyzna, ze jest z niestacjonarnych, to tego nawet nie wiesz i wykladowcy tez nie wiedza.

Czasem w pierwszych dniach przychodza osoby, ktorych nie ma na liscie obecnosci i przynosza karteczki z dziekanatu, na ktorych maja napisane, aby ich dopisac i wtedy wiele osob mysli, ze to osoby z niestacjonarnych. Ale to nieprawda, to sa osoby, ktore zostaly przyjete na ostatnia chwile albo przenosily sie do innej grupy albo spadochroniarze:) oczywiscie wsrod tych wszystkich ludkow mogą tez byc osoby niestacjonarne!:)
Awatar użytkownika
liath
Posty: 394
Rejestracja: 29 gru 2011, o 21:15

Re: Integracja lekarski 2014

Post autor: liath »

doktorka pisze:Tzn te grupy mialy tak nierowno troche, bo miedzy 14-20 z tego co pamietam, ale to jest i tak jakas totalna bzdeta, bo np na anatomii cwiczenia razem miala moja cala grupa i pół kolejnej:D Na histologii na jednej sali mialy 4 grupy, a podgrupy byly chyba 8-osoboweI tak dalej i tak dalej, wiec w zasadzie nie wiem czemu ma sluzyc ten podzial.
enchanted3 pisze:Też właśnie o tym myślałam i będę poszukiwać osoby z lekarskiego co by razem mieszkanie znaleźć.
Slusznie, najlepiej przez forum wlasnie.
Jak będę w 100% pewna, że się dostałam (czyli zobaczę się na liście przyjętych) to zacznę się tym interesować właśnie.

doktorka, a z tego co zauważyłaś to osoby z danych grup raczej trzymają się we własnym gronie, lekarski jako ogół, czy nie ma na to zbytniej reguły?
Awatar użytkownika
doktorka
Posty: 1679
Rejestracja: 15 lip 2008, o 18:19

Re: Integracja lekarski 2014

Post autor: doktorka »

Tak, raczej w ramach swoich grup, z prostego wzgledu - nie ma kiedy integrowac sie z innymi, a poza tym wspolne dzielenie niedoli ciezkiego asystenta itd bardzo zbliza:) Wyjatkiem sa osoby zamieszkujace w akademiku, ktore wiadomo, nawiazuja znajomosci z roznymi grupami.

Ta styuacja zmienia sie na 3 roku (wymieszanie grup) i w pozniejszych latach, bo po prostu nie ma juz za bardzo co robic i ludzie zaczynaja sie zajmowac zyciem towarzyskim)
Aggy
Posty: 38
Rejestracja: 26 cze 2014, o 22:44

Re: Integracja lekarski 2014

Post autor: Aggy »

Właśnie dostałam pismo z oke, 7 lipca wgląd do pracy, więc mam nadzieję, że szybciej do was dołączę
Awatar użytkownika
liath
Posty: 394
Rejestracja: 29 gru 2011, o 21:15

Re: Integracja lekarski 2014

Post autor: liath »

Mi rok temu udało się ugrać 2%, więc życzę powodzenia. ) A teraz ile masz %?
Aggy
Posty: 38
Rejestracja: 26 cze 2014, o 22:44

Re: Integracja lekarski 2014

Post autor: Aggy »

Chemia 92% i biologia 78%. Wydaje mi się, że 2 punkty bez problemu znajdę, więc powinno się zamienić w 82%
Awatar użytkownika
liath
Posty: 394
Rejestracja: 29 gru 2011, o 21:15

Re: Integracja lekarski 2014

Post autor: liath »

O, to byś miała tą samą sytuację co ja tylko z odwróceniem przedmiotów. Ja rok temu wywalczyłam 2 pkt, ale zabrali mi 1, więc suma sumarum wyszłam z 78 na 80%. Ale warto próbować!
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości