Inżynier na medycynie

Dodatkowe materiały przygotowujące do nauki celem poprawy matury z biologii. Pomoc w zrozumieniu zagadnień biologicznych.
natura-rei
Posty: 5
Rejestracja: 7 lis 2014, o 11:26

Inżynier na medycynie

Post autor: natura-rei »

Jestem na 2 roku studiów inżynierskich i nie wiem co dalej nie chodzi o to, że sobie nie radze, ale o to, że czuje że to nie jest do końca to co chciałabym robić. Zamierzam poprawiać maturę w tym roku i myślałam, ze dam radę pogodzić studia z nauką maturalną- ale już teraz widzę, że nie Nie chcę odpuścić tej matury. Jestem w kompletnej rozsypce. Kompletnie nie wiem co ze sobą zrobić
I nie chodzi o to, że sobie nie radze, bo wiem że jeśli tylko będę chciała to skończę to, co zaczęłam
Myślę o dziekance, ale wiem że najbezpieczniej byłoby pogodzić jedno z drugim, bo najbardziej boję się że nie poprawię matury, a będę miała rok w plecy
Jeśli mieliście podobny problem, albo macie albo chociaż znacie kogoś w podobnej sytuacji to dajcie znać. Strasznie potrzebuję pogadać
pawelsl
Posty: 307
Rejestracja: 11 maja 2014, o 13:25

Re: Inżynier na medycynie

Post autor: pawelsl »

Pełno tu osób z podobnymi dylematami, poszukaj -).
Awatar użytkownika
Kraina_czarow
Posty: 127
Rejestracja: 12 sty 2012, o 23:14

Re: Inżynier na medycynie

Post autor: Kraina_czarow »

Sorry, ale . a weź już nie jęcz.
Chociaż niecałe kilka miesięcy temu napisałabym dokładnie to samo.

Jeśli jesteś pewna, że medycyna to jest to co chcesz robić, to:
- nie żałuj że zrezygnujesz ze studiów - bo co z tego, że przepadną Ci 2 lata, jeśli później będziesz robić to co chcesz.

A co jeśli Ci się nie uda w tym roku? Po dziekance wrócisz na studia? Spoko, to wtedy masz rację - po co wogóle probować.

Ja już na studiach wstawałam rano na kur. na buzi zamiast uśmiechu, że muszę robić tego czego nie chcę i wogóle mnie to nie kręci.
Poszłam na byle co, byle rodziców zadowolić i sobie wmówić, że życie może być piękne - a coś o czym marzyłam zostawiłam - bo poległam na jednej próbie, nie udało mi się i poszłam gdzieś indziej.

I żałuje do tej pory - ale zrozumiałam co chcę robić i będę o to walczyć!

Wielu z nas ma lub miało podobne dylematy - czasem bardziej nas boli to, że ktoś coś sobie pomyśli, albo to co powie rodzina i czy zrozumieją. i dzięki temu zapominamy, że to NASZE życie i nikt inny go za nas nie przeżyje.
natura-rei
Posty: 5
Rejestracja: 7 lis 2014, o 11:26

Re: Inżynier na medycynie

Post autor: natura-rei »

[quote="agacia_iskierka"]A co jeśli Ci się nie uda w tym roku? Po dziekance wrócisz na studia? Spoko, to wtedy masz rację - po co wogóle probować.



Jeśli nie uda się w tym roku, to nie wiem co będzie dalej. Ale właśnie o to chodzi, że nie mam żadnego planu B.
Pewnie tak- gdyby mi się nie udało - wróciłabym na te studia bo w gruncie rzeczy nie są takie złe (na pewno nie mam do nich takiego stosunku, jak Ty do swoich), ale brakuje mi tu czegoś. Czuję, że to nie jest to do czego dążę, ale jednocześnie wiem, że dam radę tutaj i jeśli zechcę to wszystko będzie ok- to taka bezpieczna opcja.
Po prostu nie jestem pewna, czy jestem w stanie pogodzić te obie rzeczy (studia, naukę do matury)
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Inżynier na medycynie

Post autor: Mårran »

Zastanów się, czy masz na studiach zawalone zaliczeniami i projektami, czy masz czas na przerobienie kilku tomików podręcznika. Jeśli nie masz masakry majowej z kołami, to wdrożywszy się w studencki tryb nauki powinnaś spróbować poradzić sobie z maturą
Pani Buka
Pirytyminka
Posty: 12
Rejestracja: 26 paź 2014, o 16:37

Re: Inżynier na medycynie

Post autor: Pirytyminka »

A może spróbuj wziąć tę dziekankę -bo wiadomo jak jest z maturą uda się , albo się nie uda , ale zabezpieczenie będziesz mieć. Myślę ,że dasz radę pogodzić studia z nauką do matury - ja tak teraz się uczę , do tego jeszcze pracuje ,żeby zarobić na korki ( choć przyznam ,że w tym roku mam luzy na uczelni )Dziekanka jest najbezpieczniejszą opcją według mnie .
natura-rei
Posty: 5
Rejestracja: 7 lis 2014, o 11:26

Re: Inżynier na medycynie

Post autor: natura-rei »

Postanowiłam na razie powstrzymać się z dziekanką, taki miesiąc próby oleję trochę studia(ale nie aż tak, żeby wylecieć) i skupię się głównie na maturze. Jeśli nie wyjdzie to. to pomyślę za miesiąc.
dzięki za odp:)
marcinoser
Posty: 54
Rejestracja: 18 lut 2014, o 00:54

Re: Inżynier na medycynie

Post autor: marcinoser »

Nie wiem, czy ten post Ci pomoże z dylematami ale mogę spróbować. Mi się w tym roku udało obronić inżyniera, zdać pierwszy semestr magisterki w pierwszym terminie i jeszcze dostać się na medycynę, także przy odpowiednim zagospodarowaniu wolnego czasu wszystko jest możliwe czego i Tobie życzę
krisyul
Posty: 23
Rejestracja: 16 lis 2014, o 11:21

Re: Inżynier na medycynie

Post autor: krisyul »

Cześć,
Jestem mgr inż. automatyki (rocznik 88). Postanowiłem że poprawię maturę i zaatakuje w 2015 roku medycynę:) Kiedyś przystąpiłem ot tak do biologii nie ucząc się i miałem 48%. Teraz kupuje książki i testy i będę się uczył wieczorami po pracy. Muszę poprawić do 90%. Podobnie matematykę - miałem 78%, ale dobrze byłoby podciągnąć do 90%. Własnie się dowiedziałem że będę pisał na zasadach z roku 2014, więc kupuje książki z 2014 roku - Vademecum Operonu i testy. W miarę zbliżania się matury, pewnie jeszcze coś dokupię i będę czytał.

Pzdr
Awatar użytkownika
Kraina_czarow
Posty: 127
Rejestracja: 12 sty 2012, o 23:14

Re: Inżynier na medycynie

Post autor: Kraina_czarow »

Vademecum Operonu z chemii i z biologi: odradzamy (napisze MY bo chyba większość by to napisała).
kate27
Posty: 236
Rejestracja: 21 kwie 2013, o 13:42

Re: Inżynier na medycynie

Post autor: kate27 »

krisyul, jak zobaczyłam Twój post, to miałam pisać to samo (odnośnie vademecum z operonu). zagadnienia są tam opisane bardzo szczątkowo i raczej nie ma mowy, żeby porządnie coś zrozumieć w oparciu tylko o nie. korzystam z nich tylko wtedy, kiedy potrzebuję na szybko sprawdzić jakiś szczegół rozwiązując zadania, albo powtarzając coś.


jest na forum oddzielny wątek o książkach
krisyul
Posty: 23
Rejestracja: 16 lis 2014, o 11:21

Re: Inżynier na medycynie

Post autor: krisyul »

Dzięki Wam za odpowiedzi. Naszła mnie dobra myśl aby przed kliknięciem Kup teraz wejść tutaj i Was zapytać
kate27
Posty: 236
Rejestracja: 21 kwie 2013, o 13:42

Re: Inżynier na medycynie

Post autor: kate27 »

(ja oczywiście nie namawiam do piractwa, ale chomikuj to skarbnica pomocy maturalnych, w tym książek )
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości