Inżynieria środowiska

Wybór uczelni o kierunku ekologia i ochrona środowiska. Zasady punktacji i rekrutacji na uczelniach. Wykaz materiałów i ciekawostek ekologicznych.
kasiek_b
Posty: 3
Rejestracja: 26 gru 2010, o 12:22

Re: Inżynieria środowiska

Post autor: kasiek_b »

Czytałam dzisiaj artykuł na temat tego, że po IŚ nie ma pracy. Ludzie po tych studiach musza pracowac w marketach i innych mało płatnych pracach i ogólnie nie w swoim zawodzie, bo nie ma dla nich pracy, gdyż jest małe zapotrzebowanie. Owszem inzynierowie tak, ale nie środowiska. W komentarzach do artukułu ludzie (szczególnie dziewczyny) pisali, że nie warto poświęcić temu 5 lat nauki i to ostrej bo po tym wcale nie ma ani pewnej pracy ani łatwej i przyjemnej ani nawet specjalnie dobrze płatnej (jak juz ma sie to szczeście i sie ją znajdzie). Ja recenzjuje jedynie to co przeczytałam i czekam na komentarz na to z waszej strony.? Troche się obawiam bo bardzo liczyłam na IŚ i kilka rzeczy zrobiłam juz w tym kierunku tzn. poszłam do klasy mat-geo i bardzo przykładam sie do nauki tych dwóch przedmiotów, ale jesli prawdą jest to co przeczytałam to jestem skłonna jaknajszybciej zmienić swoje plany bo najbardziej zależy mi na bezproblemowym (przy odrobinie chęci i zapału oczywiście) znalezieniu pracy i to nie za 1000 zł ale troszke więcej żeby chociaż utrzymac rodzinę. Z góry dzięki za odpowiedź
WojtekB
Posty: 2241
Rejestracja: 31 sie 2007, o 08:17

Re: Inżynieria środowiska

Post autor: WojtekB »

Nie będę tak jak inni przedstawiał tego kierunku w różowych barwach.

Jeżeli ktoś chce tylko wyłącznie studiować i zdobyć zawód inżyniera inżynierii środowiska to się niech nie dziwi, że potem nie może znaleźć dobrej pracy w tym zawodzie. Trzeba jeszcze zdobyć uprawnienia (przynajmniej roczna praktyka i zdanie egzaminu) i najlepiej pełnych, które wymagają przy obecnym stanie prawnym tytułu magistra.

Wtedy można działać w tym zawodzie, z samym tytułem inżyniera to można w Tesco zasuwać lub gdzie indziej. Niestety tak jest w Polsce. Pisałem kiedyś, że mieli zmienić prawo i już po studiach inżynieryjnych każdy mógł zdobyć pełne uprawnienia, ale niestety ten pomysł ucichł
Awatar użytkownika
Dawid_M
Posty: 3
Rejestracja: 25 kwie 2011, o 14:49

Re: Inżynieria środowiska

Post autor: Dawid_M »

Witam. Jestem uczniem II kl. technikum na kierunku Ochrony Środowiska I powiem szczerze że już teraz zaczynam sie przygotowywać na studiowanie tego kierunku na Politechnice Koszalińskiej. Czy mógł by mi ktoś poradzić na jakie przedmioty położyć największy nacisk? (czytalem wczesniej, że fizyka, matematyka no i chemia) Z czego brać korki, a konkretniej jakie dziedziny danych przedmiotów szlifować ma korkach żeby mieć lepszy start na studiach. To dla mnie bardzo ważne bo z tego co wiem dobre zaplecze to podstawa.

Wg mnie dużym plusem jest to ze moimi nauczycielami w szkole (od przedmiotów zawodowych) są wykładowcy z wyżej wspomnianej uczelni. Może ich prosić o jakieś dodatkowe zadania itp?

Z góry dziękuje i Pozdrawiam
WojtekB
Posty: 2241
Rejestracja: 31 sie 2007, o 08:17

Re: Inżynieria środowiska

Post autor: WojtekB »

Dawid_M pisze:Czy mógł by mi ktoś poradzić na jakie przedmioty położyć największy nacisk? (czytalem wczesniej, że fizyka, matematyka no i chemia) Z czego brać korki, a konkretniej jakie dziedziny danych przedmiotów szlifować ma korkach żeby mieć lepszy start na studiach. To dla mnie bardzo ważne bo z tego co wiem dobre zaplecze to podstawa.
I fizyka, i matematyka, i chemia. Tak to już jest na tym kierunku, że większość przedmiotów kręci się wokół tej świętej trójcy (a większość z tej większości wokół fizyki). Na początku może przerażać, ale później człowiek się do tego przyzwyczaja, a na ostatnich semestrach się nawet nudzi i mówi Znowu ta fizyka".

Teraz na serio co Ci się może przydać na studiach z fizyki i chemii (co byś teraz mógł trochę ogarnąć): klasyczną mechanikę, hydromechanikę i termodynamikę. zresztą na poprzedniej stronie to podawałem.

Żeby mieć dobry start według mnie trzeba mieć dobrze ogarniętą fizykę i matematykę.
Awatar użytkownika
Dawid_M
Posty: 3
Rejestracja: 25 kwie 2011, o 14:49

Re: Inżynieria środowiska

Post autor: Dawid_M »

Dzięki wielkie. w sumie to w tych załącznikach jest wszystko czego potrzebowałem.

A co do pracy po tych studiach to myślę że nie jest problemem znaleźć po nich zatrudnienie (tak jak wspomniał Wojtek po zdobyciu uprawnień).

Wg mojego znajomego grunt to wyrabianie odpowiednich znajomości już podczas samego zdobywania wykształcenia. Odbywanie praktyk w rozwijających się zakładach które oferują tzw praktykę rozwojową a nie granie w karty i oglądanie telewizji Ważne jest również utrzymywanie kontaktu z mistrzami (Ci ludzie mają wiedzę praktyczną i zawsze mogą coś lepiej wytłumaczyć ).
Trzeba po prostu być człowiekiem i zostawiać po sobie miłe wrażenie.

Dla przykładu podam, że mój znajomy po ukończeniu IŚ dostał zatrudnienie na SUW (gdnie odbywał praktyki) jako za-ca kierownika i ma dalsze perspektywy rozwoju Twierdzi, że dużym argumentem za przyjęciem była dobra znajomość stacji i wcześniej wyrobione znajomości.
lukas333
Posty: 1
Rejestracja: 15 maja 2011, o 15:42

Re: Inżynieria środowiska

Post autor: lukas333 »

Witam mam takie pytanie zamierzam studiować n Politechnice Krakowskiej Inżynierie Środowiska na niestacjonarnych i są tam trzy specjalności a mnie w zasadzie interesuje tylko jedna wiem że na dziennych przy wybieraniu liczą się oceny w poprzednich semestrów.Czy na niestacjonarnych jest tak samo?, czy co się wybierze to na to przyjmują bez żadnych limitów?
chemix
Posty: 208
Rejestracja: 13 kwie 2011, o 13:12

Re: Inżynieria środowiska

Post autor: chemix »

mam pytanie, słyszalam, ze na IŚ na politechnke warszawską potrzebna jest matura z fizyki i matmy. ze stroony wyczytałam, ze przy rekrytacji moga byc brane pod uwage biologia (liczona x0,75) i chemia.

dobrze wyczytałam
WojtekB
Posty: 2241
Rejestracja: 31 sie 2007, o 08:17

Re: Inżynieria środowiska

Post autor: WojtekB »

dobrze wyczytałam[/quote]Dobrze, poza tym informatyka jest liczona tak samo jak biologia.
W grupie kierunków technicznych, (na których uzyskuje się dyplom inżyniera) struktura
współczynników jest jednakowa: matematyka ma współczynnik 1, co najmniej jeden
z przedmiotów do wyboru ma też współczynnik 1, a język obcy współczynnik 0,25.

Nie wszystkie przedmioty do wyboru mają tą samą wartość współczynnika „w”. Dla
każdego kierunku studiów określone są przedmioty bardziej istotne dla studiów (mają
one współczynniki wyższe) i mniej istotne (współczynniki niższe).
agnnes92
Posty: 1
Rejestracja: 25 cze 2011, o 16:34

Re: Inżynieria środowiska

Post autor: agnnes92 »

Hej Przeglądałam cały ten temat, ale nic takiego nie rzuciło mi się w oczy, moje pytanie dotyczy chemii. Zamierzam wybrać się w tym roku na inżynierię środowiska, jestem po mat-fizie, maturę pisałam z rozszerzonej matmy i fizyki i myślę że w miarę ogarniam te przedmioty, może nie rewelacyjnie, ale nie jest źle. Za to chemia w moim liceum to była porażka, kobieta nie nauczyła nas niczego, moja wiedza z chemii bardziej bazuje na gimnazjum niż na liceum (tam radziłam sobie z nią raczej dobrze). Dlatego interesuje mnie bardzo czy na iś chemia jest bardzo rozwinięta, trudna, czy trzeba znać dobrze podstawy czy raczej człowiek jest w stanie ogarnąć je już w czasie studiów. Wiem że na politechnice na którą zamierzam iść, na biotechnologii chemia podobno jest bardzo ciężka, nie wiem czy te dwa kierunki mają pod względem tego przedmiotu dużo wspólnego, ale po prostu boję się że nie dam z nią rady jeśli teraz praktycznie nic z niej nie pamiętam. Czy ktoś mógłby napisać mi coś bliżej o chemii na IŚ?
WojtekB
Posty: 2241
Rejestracja: 31 sie 2007, o 08:17

Re: Inżynieria środowiska

Post autor: WojtekB »

W załączniku dołączam zakres chemii na kierunku IŚ. Mi osobiście chemia nie sprawiła do tej pory większego problemu, choć to pewnie zależy od uczelni (na pewno na politechnikach bardziej przykładają uwagę na ten aspekt).
olussiaaaa
Posty: 193
Rejestracja: 11 cze 2011, o 09:42

Re: Inżynieria środowiska

Post autor: olussiaaaa »

A ja mam takie pytanie. Chciałabym sie dostać najlepiej na jakaś uczelnie medyczną ale w zapasie chciałabym złożyć deklaracje jeszcze na AGH i tu zaczyna się mój problem bo nie wiem co lepiej czy Ochrona Srodowiska czy Inżynieria Srodowiska? Myślałam bardziej o wydziale Geologii, Geofizyki i Ochrony Środowiska bo jest on chyba najmniej takii ścisły a ja w liceum byłam na biol-chemie, z matematyką nie mam większych problemów gorzej jednak z fizyką niestety. Co sądzicie co lepiej wybrać? bo chyba łatwiej o prace po IŚ niż po OŚ nie wiem już sama
chemix
Posty: 208
Rejestracja: 13 kwie 2011, o 13:12

Re: Inżynieria środowiska

Post autor: chemix »

olussia, jestem dokładnie w takiej samej sytuacji. myśle, ze IŚ będzie lepszym rozwiązaniem niż OŚ)
olussiaaaa
Posty: 193
Rejestracja: 11 cze 2011, o 09:42

Re: Inżynieria środowiska

Post autor: olussiaaaa »

justyna2210 pisze:olussia, jestem dokładnie w takiej samej sytuacji. myśle, ze IŚ będzie lepszym rozwiązaniem niż OŚ)

coraz bardziej się do tej inżynierii przekonuje hah
chociaż jak patrze na plan zajeć to mnie przeraża mechanika i wytrzymałość materiałów, materiałoznastwo czy mechanika płynów mam jednak nadzieje że dostane się na te inne uczelnie
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości