Jak pozbyć się "niechcianych" owadów z domu ?

Rozpoznawanie owadów na podstawie zdjęć i opisów. Nie wiesz co to za owad, zrób zdjęcia w dużym przybliżeniu i dodaj je na forum wraz z opisem. Nie pisz: co to za robak!
Larel
Posty: 3
Rejestracja: 16 lut 2009, o 11:27

Re: ja sie pozbyć (owady w domu)

Post autor: Larel »

Niestety nie mogę odpowiedzieć, ile ma nóg, dopóki nie zakupię szła powiększającego. Przed chwilą patrzyłam na te robaczki trzymając je niemal przed samym nosem, niestety nic to nie pomogło. Są maleńkie (ten milimetr to chyba maksymalnie) i biegają strasznie szybko. Natomiast, może to było złudzenie, ale wydaje mi się, że one skaczą.
Zakup szła będzie konieczny czy można wysnuć na tej podstawie jakieś wnioski?

Zauważyłam jeszcze, że pojawiają się zawsze, gdy puszczę wodę i jakieś kropelki zaczną wypływać z tej szczeliny, która utworzyła zaciek. Potem znikają stamtąd.
WojtekB
Posty: 2241
Rejestracja: 31 sie 2007, o 08:17

Re: ja sie pozbyć (owady w domu)

Post autor: WojtekB »

Moje podejrzenia padły na jakiegoś roztocza z rzędu (Acari), ale potwierdzić tego nie mogę jak nie ma żadnego charakterystycznego szczegółu - wrzucę tylko przykładowe zdjęcie, ale nie wiem czy coś to da
brachius
Posty: 2
Rejestracja: 17 lut 2009, o 14:45

robale za szafkami

Post autor: brachius »

Cześć! Przez jakiś czas co kilka dni znajdowałem pojedyncze sztuki dziwnych robali. 3 dni temu zauważyłem w pobliżu szafki jakieś czarne kropki, okazało się, że za 4 szafkami te robale założyły sobie nie małą kolonię. są bardzo małe, największy miał może 0,5 centymetra, są płaskie. Zwykle są ciemne, z lekkim rdzawym odcieniem. Pozostawiają po sobie malutkie czarne kropki na ścianie. Jak się je rozgniecie słychać wyraźne pękniecie i zostaje dość duża plama krwi jak na takie malutkie robaczki. sprzątnęliśmy dokładnie każdy zakamarek pokoju i wypsikaliśmy wszelkie zakamarki raidem. jednak wciąż widzę pojedyncze okazy, często także w pościeli. Podejrzewam, ze mogą kąsać bo już od jakiegoś czasu mam na ciele dziwne swędzące czerwone kropki. Załączam zdjęcie jednak jest bardzo słabej jakości. Bardzo proszę o pomoc jeżeli da radę to zidentyfikować i jak z tym walczyć
WojtekB
Posty: 2241
Rejestracja: 31 sie 2007, o 08:17

Re: ja sie pozbyć (owady w domu)

Post autor: WojtekB »

Niestety jak zobaczyłem zdjęcia to pierwsze skojarzenie jakie miałem to
Pluskwa (Cimex lectularius (i chyba mam rację, ale lepiej brachius sprawdź na stronie co podałem).
brachius
Posty: 2
Rejestracja: 17 lut 2009, o 14:45

Re: ja sie pozbyć (owady w domu)

Post autor: brachius »

Dzięki bardzo, to chyba strasznie trudno zwalczyć, ale teraz przynajmniej wiem co to. dzięki wielkie
Larel
Posty: 3
Rejestracja: 16 lut 2009, o 11:27

Re: ja sie pozbyć (owady w domu)

Post autor: Larel »

Dziękuję bardzo. Te moje robaczki zdecydowanie są podłużne, ale poczytałam troszkę i podobno jest wiele gatunków tych roztoczy, więc może to jednak one. Dan znać, jak kupię szkło powiększające i przyjrzę się dokładniej. Ale na razie dziękuję bardzo. Widzę, że naprawdę mam do czynienia z pasjonatem z tej dziedziny .
anetka81S
Posty: 6
Rejestracja: 25 lut 2009, o 11:42

Re: małe żuczki w toalecie

Post autor: anetka81S »

witam tez mam zuczki ale w kuchni i nie mam pojecia skąd sie boirą i jak je wytepic ale na pewno nie sa to wolki korniki czy inne wymienione juz tutaj

[ Dodano: Sro Lut 25, 2009 12:53 ]
witam mam podobny problem ale zuczki mam w kuchni.Nie sa to wołki zbozowe ani zadne z wymienionych tu i nie wiem skad wychodza a nie jak je wytępic
WojtekB
Posty: 2241
Rejestracja: 31 sie 2007, o 08:17

Re: małe żuczki w toalecie

Post autor: WojtekB »

Może coś to Mącznik młynarek (Tenebrio molitor) ?
anetka81S
Posty: 6
Rejestracja: 25 lut 2009, o 11:42

Re: małe żuczki w toalecie

Post autor: anetka81S »

to nie to własnie obejrzalam sobie fotki
ten moj jest gładki bez prazkow na skrzydełkach mam zdjecie wkleje

[ Dodano: Sro Lut 25, 2009 17:31 ]
a jednak ma prazki ale to nie ten,bardzo podobny ale kształt ma inny

[ Dodano: Sro Lut 25, 2009 17:48 ]
nie moge zdjecia wkleic
WojtekB
Posty: 2241
Rejestracja: 31 sie 2007, o 08:17

Re: małe żuczki w toalecie

Post autor: WojtekB »

Przeważnie bywa, że to Mącznik młynarek (Tenebrio molitor) przebywa w kuchni

Jednak jeżeli to nie jest on mhhh będzie ciężko rozpoznać bez zdjęcia, ale zgaduję dalej.
Może to jest Żywiak chlebowiec (Stegobium paniceum)
Załączniki
3b.jpg
hL0HiDXnnD4PpJSEbX.jpg
anetka81S
Posty: 6
Rejestracja: 25 lut 2009, o 11:42

Re: małe żuczki w toalecie

Post autor: anetka81S »

nie mam pojecia JAK TO ZDJECIE WKLEIC ALE TO TEZ ZADEN Z POWYZSZYCH

[ Dodano: Sro Lut 25, 2009 19:22 ]
A MOZE MOGŁABYM NA E MEILA WYSŁAC PANU ZDJECIE TEGO ROBALA?
WojtekB
Posty: 2241
Rejestracja: 31 sie 2007, o 08:17

Re: małe żuczki w toalecie

Post autor: WojtekB »

Chyba mam, choć bardziej ten chrząszcz pasuje do kurników i gołębników niż kuchni (ale jest spotykany w spiżarniach i w produktach zbożowych): Pleśniakowiec lśniący (Alphitobius diaperinus)
anetka81S
Posty: 6
Rejestracja: 25 lut 2009, o 11:42

Re: małe żuczki w toalecie

Post autor: anetka81S »

własnie wie pan ja mieszkam na ostatnim pietrze i w otworach wentylacyjnach nie ma kratek nietety zgłaszalam to ale niestety i tam gołebiegniazda maja i to własnie przy mojej kuchni moze to byc stamtad?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości