Jack Russell Terrier

daykerie
Posty: 4
Rejestracja: 26 wrz 2009, o 18:16

Jack Russell Terrier

Post autor: daykerie »

Czy Jack Russell terier nadaje się na psa domowego (temperament itp)? W domu jest dziecko (ośmioletni chłopiec) i chomik. Sam dom jest niewielki, bez ogródka, ale w pobliżu jest niewielki las, w którym brak zwierzyny łownej. Nikogo w domu nie ma przez około 3 - 4 godziny dziennie, a ja jestem w stanie poświęcić psu cały swój czas między 15.30 aż do wieczora, kocham długie spacery. W weekendy jesteśmy w stanie zabierać psa nad morze. Jeżeli nie Jack Russell to jaką rasę byście polecali? Musi być mała, maksymalnie wielkości cocker spaniela, nie wymagać trymowania i nie mieć dużych wymogów finansowych. Z góry dziękuję.
Dexter_J

Re: Jack Russell Terrier

Post autor: Dexter_J »

Jack jak najbardziej się nada. Tylko pamiętaj - musisz być dla niego stanowczy, ponieważ te psy mają skłonność do dominacji, więc od szczeniaka musisz mu pokazać, że to Ty rządzisz. Jeśli jesteś w stanie zapewnić mu długie spacery to jak najbardziej się nada
afrus2
Posty: 1
Rejestracja: 19 paź 2009, o 13:25

Re: Jack Russell Terrier

Post autor: afrus2 »

witaj jest ryzyko ze podczas twojej nieobecności piesek zdemoluje Ci mieszkanie
wiem co mówię miałam russela 20 lat
Dexter_J

Re: Jack Russell Terrier

Post autor: Dexter_J »

Zobacz datę tego tematu, matko on już dawno kupił tego psa, nie pisz w tematach sprzed kilku miesięcy, żeby nabić sobie posty.
Reakcja

Re: Jack Russell Terrier

Post autor: Reakcja »

Dexter_J, to że post został napisany 26 września to nie znaczy, że nikt już nie może się wypowiadac. Byc może autor tego tematu jeszcze nie kupił psa ]
daykerie
Posty: 4
Rejestracja: 26 wrz 2009, o 18:16

Re: Jack Russell Terrier

Post autor: daykerie »

Jeszcze nie kupiłam
Awatar użytkownika
Dzida
Posty: 154
Rejestracja: 9 paź 2009, o 22:40

Re: Jack Russell Terrier

Post autor: Dzida »

Co prawda JRT jest to dość żywiołowy piesek, ale zarazem ma miłe usposobienie. Sądzę, że powinien się nadać, pod warunkiem, że nie zabraknie mu zabawy i towarzystwa.
Muszę przyznać, że bardzo lubię tę rasę.
Mam pytanie, czy ma może Pani już wybraną jakaś hodowlę? Taka czysta ciekawosć )
Awatar użytkownika
marti91
Posty: 210
Rejestracja: 10 kwie 2009, o 10:56

Re: Jack Russell Terrier

Post autor: marti91 »

Afrus, jak się odpowiednio wychowa i zaspokoi potrzeby, to nie zdemoluje.
daykerie
Posty: 4
Rejestracja: 26 wrz 2009, o 18:16

Re: Jack Russell Terrier

Post autor: daykerie »

Dzida, mieszkam w GB, więc nawet gdybym podała ci nazwę którejś z hodowli, raczej ciężko by było skojarzyć. To trochę offtopic, ale obecnie Jack Russel ma konkurenta w postaci Cavalier King Charles, bo nie wiem na którego się zdecydować (
Reakcja

Re: Jack Russell Terrier

Post autor: Reakcja »

Daykerie, to teraz musisz się naprawdę porządnie zastanowic, który pies bardziej pasuje do ciebie.
Poczytaj trochę o tych rasach i może to Ci pomoże się zdecydowac
daykerie
Posty: 4
Rejestracja: 26 wrz 2009, o 18:16

Re: Jack Russell Terrier

Post autor: daykerie »

Słuchajcie, czy ktoś może wie, ile podatku płaci się za psa w UK?
Dexter_J

Re: Jack Russell Terrier

Post autor: Dexter_J »

<hahaha 0zł 0 groszy. Te podatki za psy to jakaś ściema jest -)

Jesteś z Golubia-Dobrzynia?/ (mam tam dużo rodziny)
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Jack Russell Terrier

Post autor: Korczaszko »

Dexter_J pisze:<hahaha 0zł 0 groszy. Te podatki za psy to jakaś ściema jest -)

Jesteś z Golubia-Dobrzynia?/ (mam tam dużo rodziny)
w Polsce podatki zależą od gminy i nie są taką ściemą (u mnie do niedawna obowiązywały)
a co do UK nie wiem, i Ty chyba też nie ale napewno nie płaci się ich w złotówkach
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości