Jad trupi w spermie

Dyskusje na temat chorób, ich przebiegu, zapobieganiu oraz sposobach leczenia. Opinie użytkowników nie zastępują fachowej wiedzy medycznej i wizyty u lekarza.
Awatar użytkownika
malgosi35
Posty: 3706
Rejestracja: 13 lut 2007, o 13:01

Re: Jad trupi w spermie

Post autor: malgosi35 »

Natalka .jakich związków?
Natalka89
Posty: 79
Rejestracja: 3 maja 2008, o 09:07

Re: Jad trupi w spermie

Post autor: Natalka89 »

porfiria pisze:Kadawaryna i putrescyna, substancje wchodzące w skład jadu trupiego, występują w ludzkiej spermie. A przecież związki te rozkładają białka (pomijając, że są to subst. śmiertelnie trujące już przy małej dawce). Jaki więc jest sens ich występowania w spermie?
tych związków
Awatar użytkownika
malgosi35
Posty: 3706
Rejestracja: 13 lut 2007, o 13:01

Re: Jad trupi w spermie

Post autor: malgosi35 »

a. faktycznie nie doczytałam 1 strony. Ale masz tam odpowieź.
Baaly
Posty: 2
Rejestracja: 20 cze 2009, o 21:23

Re: Jad trupi w spermie

Post autor: Baaly »

Wiem że odświeżam dosyć stary temat. ale pragnę spytać o coś co mnie ciekawi: czy z powodu obecności kadaweryny w spermie, jej spożycie może być śmiertelne?
Awatar użytkownika
Savok
Posty: 2903
Rejestracja: 15 gru 2006, o 21:46

Re: Jad trupi w spermie

Post autor: Savok »

Tylko jesli sie zadlawisz
Baaly
Posty: 2
Rejestracja: 20 cze 2009, o 21:23

Re: Jad trupi w spermie

Post autor: Baaly »

Haha, to wszystko co chciałem wiedzieć, dziękuję ^^
Daria_Karolina
Posty: 1
Rejestracja: 3 lip 2009, o 21:23

Re: Jad trupi w spermie

Post autor: Daria_Karolina »

Kadaweryna i putrescyna, zwane jadami trupimi powstają w wyniku bakteryjnej (to ich jedyne pokrewieństwo z bakteriami ) dekarboksylacji aminokwasów, pewnie stąd ich obecność w spermie. Jednak w organizmie żywym ich zawartość jest minimalna, duże ilości powstają podczas nekrobiozy. Tak dla dociekliwych: ich toksyczne działanie związane jest z obecnością grup aminowych, które mają właściwości silnie methemoglobinotwórcze i utleniają żelazo dwuwartościowe do trójwartościowego.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości