jak bezpiecznie schudnąć?

Problemy odchudzania oraz utrzymywania odpowiedniej wagi ciała. Sprawdź jak być FIT, co jeść a czego unikać, jak dobierać dietę.
Awatar użytkownika
tin
Posty: 1491
Rejestracja: 18 lip 2006, o 15:29

Re: jak bezpiecznie schudnąć?

Post autor: tin »

Dla mężczyzn:
1. Mnożymy wagę x 24 godziny = podstawowe zapotrzebowanie kaloryczne (BMR)
2. BMR x współczynnik aktywności = dzienne zapotrzebowanie kaloryczne

Dla kobiety:
1. Mnożymy wagę x 24 godziny = podstawowe zapotrzebowanie kaloryczne (BMR)
2. BMR x 0,9 = poprawiony BMR dla kobiet
3. poprawiony BMR x współczynnik aktywności = dzienne zapotrzebowanie kaloryczne

Współczynnik aktywności:
-Bardzo aktywny = 1.4 - 1.5 (Codzienne intensywne ćwiczenia + praca fizyczna przez większa cześć dnia)
-Aktywny = 1.3 1.4 (Codzienne intensywne ćwiczenia + praca na nogach)
-Średnio Aktywny = 1.1 - 1.2 (Ćwiczenia 3 razy/tydzień + praca siedząca)
-Nisko Aktywny = 1 (brak ćwiczeń + praca siedząca)

To jest taki bardzo podstawowy przelicznik, ale powinien Ci wystarczyć Pamietaj że przy odchudzaniu odejmujesz 300kcal.
Do tego nalezałoby sie nauczyć liczyc ilośc węglowodanów(złożonych i prostych), białek, tłusczy(z podziałem na nasycone i nienasycone).
Ale to temat na kilka stron. Jak bede miał czas w przerwie miedzy semestrami to więcej napiszę.
speranza3
Posty: 30
Rejestracja: 3 lis 2006, o 11:56

Re: jak bezpiecznie schudnąć?

Post autor: speranza3 »

dzieki
to juz zawsze cos !
na poczatek wystarczy
Ka
Posty: 63
Rejestracja: 13 gru 2006, o 08:57

Re: jak bezpiecznie schudnąć?

Post autor: Ka »

kumpel pojechal do roboty i przezucal ziemniaki i cebule 5 miesiecy wazyl 97 teraz 75
Awatar użytkownika
tin
Posty: 1491
Rejestracja: 18 lip 2006, o 15:29

Re: jak bezpiecznie schudnąć?

Post autor: tin »

I uwazasz ze to zdrowe Czy może chcesz kobiecie zaproponować taki sposób utraty wagi
Ka
Posty: 63
Rejestracja: 13 gru 2006, o 08:57

Re: jak bezpiecznie schudnąć?

Post autor: Ka »

uwazam ze Sport to zdrowie] jezeli chodzi o przyklad to rzeczywiscie do kobiety on nie pasuje ale zawsze moze sie poruszac troszke wiecej i da rade cos zrzucic. I proponuje diete malo kaloryczna. Chociaz nie zawsze taka pomaga. w aptekach sa rozne specyfiki np na przyspieszenie przemiany materii i mozna jesc wszystko tylkoz umiarem i bez obzarstwa] Jezeli chodzi o ciezka prace to tez pomaga, moze do kobiety to nie pasuje ale napewno jacys M to czytaja i moga przemyslec sprawe ze zamiast przed komputerem siedziec ruszyc tylek i poruszac tykiem. ] oczywiscie nie naleze do najchudszych waze w tym momencie 95 kilo a wzrostu mam 182 wiec tez na brzuszek nie nazekam ]
w kazdym razie pozdrawiam i proponuje przedewszystkim wiecej ruchu ]
Awatar użytkownika
tin
Posty: 1491
Rejestracja: 18 lip 2006, o 15:29

Re: jak bezpiecznie schudnąć?

Post autor: tin »

Przy takim wzroscie to jestes poprostu dobrze zbudowany.
Może zanim zaczniesz udzielać rad to przeczytasz co juz napisalismy. Unikniesz w ten sposób błędnych wskazówek. A podana przez ciebie czynnośc nawet dla mężczyzn jest niewskazana ze wzgledu na duze sily dzialajace na kregosłup. nwet przy podnoszeniu ciezarów plecy muszą być cały czas proste. Duzo ciezarowców którzy łamali te zasady spędza starość(jesli 45-50 lat tak mozna nazwać) na wózku.
Jełi juz chcesz koniecznie polecic ruch(który już wszyscy polecaja) to najlepiej basen, albo długi spacer.
Trzeba pamietac o tym, że ćwizenia odchudzajace róznia się znaczaco od tych na mase, czy rzeźbe, nie mówiąc juz o siłówce.
Ka
Posty: 63
Rejestracja: 13 gru 2006, o 08:57

Re: jak bezpiecznie schudnąć?

Post autor: Ka »

Racja tyle ze to nie jest takie proste poprostu sie ruszac ja uwazam ze najlepiej sie chudnie ciezko pracujac na to schudniecie, srednio zdrowo jedzac i konsekwentnie robic to co sie postanowi nie tylko ze sie pujdzie na basen itp jak juz idziemy na basen to trzeba machac tymi rekami itp a moze nasza kolezanka plywac nie umie trzeba jej polecic cos innego. aerobik fitnes itp regularnie! NIe ze pujdzie na zajecie i wchodzi na wage czy juz schudla, ale chodzic na te cwiczenia przez pol roku i wtedy patrzyc na rezultaty. Rownie waznym czynnikiem jest psychika, nie wolno sie nad soba uzalac jestem za gruby(a) i jeczac caly czas tylko trzeba sie wziasc za siebie i koniec nie wolno sie łamac
i mniej pifka ]
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
tin
Posty: 1491
Rejestracja: 18 lip 2006, o 15:29

Re: jak bezpiecznie schudnąć?

Post autor: tin »

Tak, ale o tym wszystkim o ile mnie pamięc nie myli było juz pisane. A pani, która zadała pytanie jeździ konno 2x w tygodniu. jak dla mnie jest to regularny, dosyc intensywny wysiłek.
Ka
Posty: 63
Rejestracja: 13 gru 2006, o 08:57

Re: jak bezpiecznie schudnąć?

Post autor: Ka »

aha chcialem jescze dodac, przez takie gadanie jak piszesz czyli mam sobie cos liczyc ile kalorii mam do zjedzenia na dzisiaj itp odechialoby mi sie chudnac
tu trzeba jakichs normalnych rad a nie oblicz sobie ze na dzien masz jesc tyle i podzielic przez tyle bo na dzien trzeba ci tyle PARANOJA
zawsze mnie to irytowalo i odechciewalo mi sie takich rad czytac. a co wazne stosowac.
zdrowe jedzenie ruch to podstawa mozna sobie pomoc jakimisspalaczami tlusszczow, wspomagaczami itp.

sorrrry ale taka jest moja opinia!

Pozdro!
Awatar użytkownika
tin
Posty: 1491
Rejestracja: 18 lip 2006, o 15:29

Re: jak bezpiecznie schudnąć?

Post autor: tin »

Stary możesz zamiast takich secyfików, które oprócz obciazania watroby niewiele dają, jeść natturalne produkty(jak ananas, którego wyciagi sa we wszystkich preparatach odchudzajacych-szcególnie ze wzgledu na enzym bromelinę). Pozatym jak 2x przekraczasz dzienne zapotrzebowanie orgganizmu to nawet te specyfiki nic ci nie pomogą. A z progarmem do lizenia kalorii to dieta na tydzień to 1 min robotymozna w internecie mnóstwo ich znaleźc). A jakmasz ochote na cos innego to poprostu zmieniasz z czymś co zaplaowałeś. Wiadomo ze nie zamienisz obiadu na tabliczke czekolady, bo to przy diecie mija sie z celem i jest niezdrowe.
Ka
Posty: 63
Rejestracja: 13 gru 2006, o 08:57

Re: jak bezpiecznie schudnąć?

Post autor: Ka »

WIADOMO ZE RADY KTORE DAJECIE SA NAPRAWDE DOBRE, ale prawda jest taka ze tematy o dietach sa tak powszechne, ze widzialem juz milion opini itp ale najlepiej sprawdzaja sie te tabletkowe sam osobiscie znam pare osob ktore probowaly schudnac z 7-8 lat i tylko uzalaly sie nad soba ze malo jedza ze maja jakies zupki specjalne i owocow musze jesc tyle i tyle. po czasie jeden sobie kupil puszke z tableteczkami zaczal chodzic na silownie i po 3 miesiacach widzial reultaty spadlo na wadze 12 kilo chyba na ten efekt czekamy, a nie na ten na ktory sie doczekac nie mozemy i w koncu lamiemy sie i go odzucamy. Nie chce sie tutaj spierac na ten temat bo nie ma sie z czym spierac (zdrowa zywnosc, ruch, owoce) najlepsze co moze byc i oczywiscie w tych postach napisaliscie wszytko co sie dalo wymienic najlepsze wyjscia, ale musialem dodac swoje bo nigdy nie lubilem tych standardow o ktorych pisaliscie i tak sie wylamalem ze swoja opinia] Pozdrawiam wszytkich grubaskow i zycze silnej woli!
fizyczny

Re: jak bezpiecznie schudnąć?

Post autor: fizyczny »

Jak zacząłem pracować fizycznie to moja waga ciała wzrosła z 84kg do 108kg. I zgadzam sie z tym twierdzeniem ,Że mam inną budowę. Tearaz jestem normalnie czołgiem aŻ sam sie nieraz dziwię . przykładowo podpięcie na atlasie wszystkich cięŻarków nie sprawia mi trudności w ich podniesieniu. Ile mój organizm jeszcze tak będzie działał nie wiem. Nadmienie Że w wieku 43 lat jestem sprawny fizycznie, a zrobienie łupnia blokersom nie sprawia mi kłopotu. Oczywiście jak przesadzą. Oj długo juŻ nie przesadzają. Pozdrawiam anatomów. Papatki
Awatar użytkownika
dawidw
Posty: 797
Rejestracja: 10 mar 2007, o 17:39

Re: jak bezpiecznie schudnąć?

Post autor: dawidw »

fizyczny pisze:Jak zacząłem pracować fizycznie to moja waga ciała wzrosła z 84kg do 108kg.
to jest normalna kolej rzeczy, ja rowniez- jak zaczalem chodzic na silownie przybralem niezle na masie. Pamietaj aby caly czas cwiczyc, nawet troszeczke- ale zawsze cos- to pomoze utrzymac ci niezla dyspozycje na dlugi czas

fizyczny pisze: zrobienie łupnia blokersom nie sprawia mi kłopotu
czyzbys sie wyladowywal w ten sposób? kup lepiej worek bokserski- jeszcze zrobisz komus krzywde
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość