Jak długo może się obejść bez kąpieli?

Asia4852
Posty: 18
Rejestracja: 1 maja 2008, o 13:29

Jak długo może się obejść bez kąpieli?

Post autor: Asia4852 »

Witam, mam pytanie: jak długo szynszyl może się obejść bez kąpieli i bez możliwości biegania? za kilka dni wyjeżdżam na 8 dni. moim szynszylkiem zaopiekuje się babcia ale nie będzie miał w tym czasie możliwości biegania ani kąpania, bo w klatce nie zmieści się pojemnik z piaskiem. dodam, że codziennie biega ok. 5 godz. i zawsze się w tym czasie kąpie. proszę o odpowiedź.
Mysia
Posty: 195
Rejestracja: 24 wrz 2007, o 08:28

Re: Jak długo może się obejść bez kąpieli?

Post autor: Mysia »

Moja Mimi kąpie sie codziennie, i też codziennie biega. tak jak twoja-5 godz.
nie wiem, ile szynszyla wytrzyma bez kąpieli. ja bym jakiś mniejszy pojemnik załatwiła.
Saska280586
Posty: 21
Rejestracja: 2 lip 2008, o 17:05

Re: Jak długo może się obejść bez kąpieli?

Post autor: Saska280586 »

Moja ma już 3tyg. odstawiony piasek, bo jest w ciąży i dopiero wczoraj zauważyłam, że zaczyna się drapać ale w Twoim przypadku lepiej będzie jak rzeczywiście wstawisz jej jakiś mniejszy pojemnik z piaskiem i będzie OK
tropik
Posty: 22
Rejestracja: 25 lip 2008, o 09:05

Re: Jak długo może się obejść bez kąpieli?

Post autor: tropik »

ja mam drewnianą wanienkę i tam sypię troszeczkę piasku.
na Twoim miejscu jednak coś bym wymyśliła z tym pojemniczkiem i piaskiem.
Asia4852
Posty: 18
Rejestracja: 1 maja 2008, o 13:29

Re: Jak długo może się obejść bez kąpieli?

Post autor: Asia4852 »

Już wróciłam. Na początku nasypałam trochę piasku do mniejszego pojemnika, tak jak radziliście, ale przed samym wyjazdem go wyjęłam bo przez jedną noc wszystko wysypał. Ale jakoś przeżył i teraz już się kąpie normalnie. Zauważyłam za to, że ma jakby trochę mniej sierści przy jednym oczku, ale jak go tam dotknęłam to nie zareagował jakoś gwałtownie, nawet nie zmrużył oka i nie okazywał, że go boli czy coś. Czy to może być od braku kąpieli? Słyszałam, że takie infekcje można leczyć rumiankiem. Miał ktoś kiedyś taki przypadek?
Szyszek1993
Moderator
Posty: 808
Rejestracja: 25 sty 2007, o 13:18

Re: Jak długo może się obejść bez kąpieli?

Post autor: Szyszek1993 »

Ktoś kiedyś mówił, że rumianek będzie ok! Możliwe że miał swędzenie w tym miejscy i zwyczajnie sobie wydrapał!
Asia4852
Posty: 18
Rejestracja: 1 maja 2008, o 13:29

Re: Jak długo może się obejść bez kąpieli?

Post autor: Asia4852 »

Dziękuję za rady, przeszło mu po 2 dniach. Z tego co mówiła babcia, pod moją nieobeność strasznie szalał i mógł się uderzyć.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości