jak nie lekarski to co?

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.

Jesli zdajesz na lekarski, jaki jest twoj drugi wybor?

Czas głosowania minął 14 lip 2007, o 21:05

Biologia
5
25%
Farmacja
7
35%
Analityka medyczna
0
Brak głosów
Stomatologia
2
10%
Biotechnologia Univ/AM
4
20%
Biotechnologia Politechnika
1
5%
Techniki medyczne
0
Brak głosów
Inny zwiazany z naukami o zyciu
0
Brak głosów
Nie zwiazany z biologia (np. human, psychologia, matematyczne)
1
5%
 
Liczba głosów: 20

Awatar użytkownika
Savok
Posty: 2903
Rejestracja: 15 gru 2006, o 21:46

jak nie lekarski to co?

Post autor: Savok »

Poniewaz dalsza czesc moze zostac odebrana negatywnie zaznaczam: nie mam na mysli nic zlego, a temat zalozylem z ciekawosci socjologiczno-psychologicznej z elementami statystycznymi

Tak sobie czytam, i obserwuje i dziwi mnie to niezmiernie ile to osob pcha sie na lekarski. Spoko, idzcie sobie na lek, dla wielu to wymarzony kierunek, nikomu nic nie mam zamiaru perswadowac

Zastanawia mnie tylko skad taki szal na lekarski. A co z innymi przedmiotami? Czesc z Was napewno sie nie dostanie, poprostu nie ma takiej mozliwosci, zeby dostali sie wszyscy. A jak nie lekarski to co?
Biologia na przechowanie? No pewnie uda Wam sie zajac miejsce komos kto startue na biologie wlasnie, chociaz to zalezy od wydzialu. No dobra, rok w przechowalnibiologia", a co dalej? Podejscie drugie do leku? A jak znow nie wyjdzie?

Zaluzmy teraz wariant pesymistyczny. Jakie sa wasze plany awaryjne?
Ja:)

Re: jak nie lekarski to co?

Post autor: Ja:) »

Mój plan awaryjny to ratownictwo medyczne i poprawka matury za rok.Jeśli po roku się dostanę na lekarski to z dziennego ratownictwa medycznego przeniosę się na zaoczne i będę chciał ciągnąć 2 kierunki jednocześnie(na 2 loku ratownicta i 1 lekarskiego).
Gacek
Posty: 111
Rejestracja: 23 kwie 2007, o 22:09

Re: jak nie lekarski to co?

Post autor: Gacek »

U mnie farmacja, na którą też będzie ciężko. I myślę jeszcze nad biologią ze specjalnością ekologią i zarządzanie zasobami przyrody na UAM, bądź inżynierii środowiska lub technologią żywności na AR w Poznaniu.
Pozdrawiam
Cogito
Ramone
Posty: 216
Rejestracja: 27 mar 2007, o 19:53

Re: jak nie lekarski to co?

Post autor: Ramone »

Co do tego boomu na lekarski to nie wiem.Sam znam parę osób ,które z różnych względów (najczęściej z powodu fizyki) rezygnują.W temacie : nie dopuszczam do siebie możliwości ,że się nie dostanę.Tak na prawdę nie mam innego pomysłu na życie ,ale w ostateczności drugi wybór to będzie Farmacja , na którą też nie jest łatwo się dostać
Maturzystka

Re: jak nie lekarski to co?

Post autor: Maturzystka »

Ramone ,ja podobnie jak Ty poza medycyną nie mam innego pomysłu na Życie
Awatar użytkownika
Savok
Posty: 2903
Rejestracja: 15 gru 2006, o 21:46

Re: jak nie lekarski to co?

Post autor: Savok »

No to jeszcze poszerze wersje pesymistyczna:
Co zrobicie, jak z leku. wylecicie?
rigor mortis
Posty: 177
Rejestracja: 7 maja 2007, o 20:56

Re: jak nie lekarski to co?

Post autor: rigor mortis »

Dziś zobaczyłem, że na Wydział Lekarski I UM w Poznaniu jest ok. 3200 osób chętnych, na Lekarski II niewiele mniej. Dlatego jeśli nie poszczęści mi się, to myślałem, by studiować biotechnologię na UAM. Kierunek wydaje się ciekawy, rodzi jakieś perspektywy na przyszłość. Może tam udałoby mi się dostać.
Gacek
Posty: 111
Rejestracja: 23 kwie 2007, o 22:09

Re: jak nie lekarski to co?

Post autor: Gacek »

Rigor mortis, bez urazy ale chyba zbytnio sie przejmujesz. Jeżeli podałeś swoje prawdziwe wyniki, to masz łącznie z biologii i chemii 188 na 200. Na lekarski dostaniesz się na pewno. Będzie dobrze
Pozdrawiam
Gacek
PS. Ja z moimi 153 mogę się przy Twoich wynikach schować.Na lekarski na bank nie starczy, mam nadzieję,że na farmację tak(też na UM Poznań).
rigor mortis
Posty: 177
Rejestracja: 7 maja 2007, o 20:56

Re: jak nie lekarski to co?

Post autor: rigor mortis »

Gacku, zawsze we własnej sprawie jest się trudno wypowiedzieć. Zakładam każdą możliwość. Osobiście stwierdzę, że sięna bank dostałem, gdy ujrzę się na liście przyjętych - ) Poza tym, ja się wypowiedziałem jedynie na temat tego, gdzie, poza wydziałem lekarskim, chciałbym iść.
Pozdrawiam i życzę Ci jak najlepiej. Jeśli w tym roku się nie dostaniesz, to - jeśli chęci Cię nie opuszczą - próbuj w następnym. ]
Maturzystka
Posty: 46
Rejestracja: 1 lip 2007, o 23:18

Re: jak nie lekarski to co?

Post autor: Maturzystka »

Ja mam tyle samo ptk co Ty Gacku i też się nie dostanę na lekarski( już drugi raz),w zeszłym roku miałam równe 150.Od zawsze marzyłam o byciu lekarzem.Nie wyobrażam sobie siebie w innym zawodzie.Uważacie ,że warto jeszcze raz poprawiać wyniki i startować za rok poraz 3?
Dzul

Re: jak nie lekarski to co?

Post autor: Dzul »

Moim zdaniem zawsze warto probować. Poza tym jak ktoś czegoś mocno pragnie to z odrobiną szczęścia wszystko się uda - głowa do góry! ¯yczę szczęścia tym, którzy maja małą liczbe pkt, aby się dostali na wymarzone kierunki, jak nie w tym roku to za rok :) a tym którzy mają wysokie wyniki z matur gratuluje :) moim marzeniem jest dostać się na lekarsko-dentystyczny, szczerze to mam obawy bo z matury mam tylko 187 a jak ludzie piszą Że maja po 240-250 to łapie doła :( ale probować bede przez co najmniej 2 lata,składać papiery na medyczne jeśli w tym roku się nie dostane. Trzymam za wszystkich kciuki i Życze powodzenia!
Maturzystka
Posty: 46
Rejestracja: 1 lip 2007, o 23:18

Re: jak nie lekarski to co?

Post autor: Maturzystka »

Dzięki za miłe słowa .
Awatar użytkownika
tin
Posty: 1491
Rejestracja: 18 lip 2006, o 15:29

Re: jak nie lekarski to co?

Post autor: tin »

Savok pisze: Tak sobie czytam, i obserwuje i dziwi mnie to niezmiernie ile to osob pcha sie na lekarski. Spoko, idzcie sobie na lek, dla wielu to wymarzony kierunek, nikomu nic nie mam zamiaru perswadowac
Zauwaz tylko że jest to forum biologiczne, o waskiej społecznosci, która się wypowiada(duzo dzieciaków co chca sie popisac wynikami-ja, tak jak Ci którzy juz skończyli lek. mam swoje zdanie o maturze jako warunku rekrutacji i Romanie Giertychu ale przemilcze). Zapewniam Cie że nie jest to ogólnonarodowy bum, bo liczba podan na uczelnie, jak narazie statystycznie jest kilkakrotnie mniejsza niz w roku ubiegłym(zobaczymy jak sie rekrutacja skończy jak jest naprawde).
Mnie sie marzy medycyna i nie zamierzam skladać gdziekolwiek indziej, choc ze wzgledu na pewne kłopoty osobiste może to nie byc jeszcze w tym roku.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 98 gości