jak sie dostać?

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
crx
Posty: 6
Rejestracja: 24 mar 2006, o 11:04

Re: jak sie dostać?

Post autor: crx »

No proszę- cóż za zbieżność wyników. Z chemii mam dokładnie 85 % ^^ troszkę szkoda.zwłaszcza dlatego że egzaminator obciął mi 3 pkt za nic ( mój tok rozumowania nie odpowiadał szanownej komisji.dość śmieszna argumentacja ale z wyniku i tak jestem zadowolony podobno jedne z najlepszych w kraju więc myślę że na lekarski wystarczy).

Odnośnie biologii- jak już pisałem , poprawiam ją w maju i mam nadzieje że tym razem uda się osiągnąć pułap 50pkt/50.nie ukrywam że 100% z pewnością zaspokoi moje ambicje )

Pozdrawiam i życzę powodzenia w maju .

Ps. Dlaczego Fizyka? Zdajesz jako zabezbieczenie czy zrezygnowałaś z AMP? Imo błąd świetna uczelnie więc warto walczyć o indeks.
ziomalka
Posty: 155
Rejestracja: 10 mar 2006, o 17:18

Re: jak sie dostać?

Post autor: ziomalka »

w tym roku nie bede chya probowac na AMP, a to dlatego, że już sie do tego miasta zraziłam po nieudanym poprzednim roku, w maju bede zdawać po raz trzeci i do skutku biologie ] a Ty ile miałes w maju z bioli ?
crx
Posty: 6
Rejestracja: 24 mar 2006, o 11:04

Re: jak sie dostać?

Post autor: crx »

Rok 2005 na pewno nie zalicze do udanych- z biologii zdobyłem 72% co było wynikiem braku elementarnej wiedzy i szczęścia ale tym razem już nie popełnie takich błędów- w tym roku trzeba rozpocząć studia, zwłaszcza że lata uciekają, człowiek się starzeje a droga do ukończenia specjalizacji do najkrótszych nie należy ).

Życzę owocnej nauki( i spełnienia marzeń).
Ola

Re: jak sie dostać?

Post autor: Ola »

cześć wszystkim!Jestem dopiero w klasie 2 gimnazjum od zawsze marze być lekarzem, ale strasznie się boje czy wogóle miałabym szanse dostać się na medycyne.po 1.matura jak mi pójdzie po 2.czy tyle rzeczy zapamietam z biologi,bo chemie to bardzo lubie fizyka oh te trudne zadania bywaja wyczerpujace po3.czy nie juz czas zaczac uczyc sie łaciny to chyba potrzebne po.4.jaki język zdawac na maturze zeby smialo mozna było medycne studjowac podkreslam nieznosze angla uwielbiam niemiecki CZY KTO¦ SIÊ W TYM WSZYTSKIM ORIENTUJE PROSZE ODPISZCIE MI! moj meil [at].pl lub gg 3333299 z gory dzieki pozdro :!:
w³a¶nie ten

Re: jak sie dostać?

Post autor: w³a¶nie ten »

aŻ mnie czasem wzdryga jaka przebojowość pewność siebie bije z młodych ludzi.
Mam ochote powiedziećdo dupy się dostaniesz a nie na studia albo weź się w garść zacznij działać i przestań zadawać durne pytania"
Pozdrawiam Ciepluiko:)
dr.kicia

Re: jak sie dostać?

Post autor: dr.kicia »

w&#x142a&#x15Bnie ten pisze:aŻ mnie czasem wzdryga jaka przebojowość pewność siebie bije z młodych ludzi.
Mam ochote powiedziećdo dy się dostaniesz a nie na studia albo weź się w garść zacznij działać i przestań zadawać durne pytania"
Pozdrawiam Ciepluiko:)
A ja mam nadzieje ze wiecej takich mlodych Polakow bedzie.trzeba byc przebojowym wlasnie i isc za marzeniami a nie tylko narzekac, lametowac i gadac ze nic sie nie uda i po co probowac.bo jak takie ma sie podejscie to lepiej od razu pasek i sie wieszac.
Nam Polakom wlasnie tej pewnosci siebie bardzo brakuje.to wcale nie jest zla cecha, trzeba sobie zakladac wygorowane cele bo wtedy latwiej jest osiagnac cos w zyciu.
A to ze ktos zadaje pytania to wlasniedzialanie."Bo co niby ma robic w 2 klasie? Niech sie pyta teraz to potem bedzie wszystko jasno ustalone.
A po za tymdurne pytania to te ktorych nikt nie zadaje :)
pozdrawiam
w³a¶nie ten

Re: jak sie dostać?

Post autor: w³a¶nie ten »

A to ze ktos zadaje pytania to wlasniedzialanie."Bo co niby ma robic w 2 klasie? Niech sie pyta teraz to potem bedzie wszystko jasno ustalone.
A po za tymdurne pytania to te ktorych nikt nie zadaje :)
pozdrawiam
No tak moŻe przesadziłęm, nie ma głupich pytań, boli mnie tylko to, Że duŻo osób jest tak bardzo zagubionych w tym świecie, chciałbym jakoś to zmienić a nie moge.
dr.kicia bardzo dobrze mówisz ( a raczej piszesz)
Szkoda ze w naszym kraju brakuje tego czegoś! tej siły i wiary, ale nie arogancji i cfaniactwa którego jest w nadmiarze.
dr.kicia

Re: jak sie dostać?

Post autor: dr.kicia »

w&#x142a&#x15Bnie ten pisze:
A to ze ktos zadaje pytania to wlasniedzialanie."Bo co niby ma robic w 2 klasie? Niech sie pyta teraz to potem bedzie wszystko jasno ustalone.
A po za tymdurne pytania to te ktorych nikt nie zadaje :)
pozdrawiam
No tak moŻe przesadziłęm, nie ma głupich pytań, boli mnie tylko to, Że duŻo osób jest tak bardzo zagubionych w tym świecie, chciałbym jakoś to zmienić a nie moge.
dr.kicia bardzo dobrze mówisz ( a raczej piszesz)
Szkoda ze w naszym kraju brakuje tego czegoś! tej siły i wiary, ale nie arogancji i cfaniactwa którego jest w nadmiarze.
dokladnie.mysle ze najlepiej to widac jak sie wyjedzie popracowac i postudiowac z tego naszego kraju.pamietam jak mi sie wydawalo ze Amerykanie cwaniacza tylko dopiero potem odkrylam ze dzieki temu osiagaja sukcesy.bo wieza w nieosiagalne rzeczyto tak jak z dziecmi. Jak jestesmy dziecmi to chcemy byc prezydentami, lekarzami, laureatami nobla, prawnikami, aktoramii wcale wtedy nam sie nie wydaje ze to jest nieosiagalne.

Dopiero jak sie starzejemy to zaczynamy sie za bardzourealniac i wtedy juz nie probojemy podazac za marzeniami. Poddajemy sie bo nam sie wydaja nierealne. Jak mozna potem narzekac jak sie nawet nie sprobowalo?
To tak jak by narzekac ze sie nie wygrywa w totolotka choc nigdy nie puszczamy nawet numerkow.
Ja tam wole zrobic wszystko zeby potem nie pluc sobie w brode, jak sie z jednej strony nie daje to probuje z drugiej.mysle ze wielu Polakow byloby szczesliwszych gdyby taka filozofie przyjelino ale to tylko moje zdanie
tak wiec ludzie nie poddawajcie sie.nie gadajcie zeeeh juz po mnie, nie ma co papiery zawsze mozna zlozyc, co to szkodzi.a te 80 zl chyba jest leprze niz czekanie rok na nastepna szanse lub wybranie sie na kierunek ktory nas nie pociaga. Pozatym nie ma zlych uczelni.wszystko zalezy od naszego zaangazowania. Jak sie chce to i ze Szczecina chociazby mozna wyjsc jako wspanialy lekarztakie jest moje zdanie.
w³a¶nie ten

Re: jak sie dostać?

Post autor: w³a¶nie ten »

To tak jak by narzekac ze sie nie wygrywa w totolotka choc nigdy nie puszczamy nawet numerkow.
bardzo mądre :)
Dokładnie jak się chce to moŻna.
I Dlatego ja dąŻe do tego co chce ze wszystkich sił.
dr.kicia

Re: jak sie dostać?

Post autor: dr.kicia »

w&#x142a&#x15Bnie ten pisze:
To tak jak by narzekac ze sie nie wygrywa w totolotka choc nigdy nie puszczamy nawet numerkow.
bardzo mądre :)
Dokładnie jak się chce to moŻna.
I Dlatego ja dąŻe do tego co chce ze wszystkich sił.
i tak trzymaj
marzycielka

Re: jak sie dostać?

Post autor: marzycielka »

marze zostać lekarzem.i włoŻe w to jak najwięcej pracy.ale zdam mature z chemii,fizyki,biologi a jesli sie nie dostane to koniecbo poza medycna to interesuje mnie cos z historia.a zdawac na maturze tyle przedmiotow jest nie mozliwoscia.wiele osob mowi ze na medycyne bez łapowki sie nie dostanie.jedna dziewczyna miala srednia w szkole 5.4 mature super zdana wiele korepetycjii naprawde byla obcykana i sie nie dostala?dlaczego?bo chciala dostac sie uczciwosciaswiat jest nie sprawiedliwy jest tu ktos kto miala srednie oceny i mature i sie dostala watpie
burzum

Re: jak sie dostać?

Post autor: burzum »

Nie ma co przesadzać. W chwili obecnej korupcja przez nową maturę została nieco ograniczona.
Wszyscy moi znajomi podostawali się na medycynę bez płacenia niczego powyŻej opłaty rekrutacyjnej.

Choć przyznaję, Że na pewnej akademii były procedery, oj były. Syn sąsiadki był tam rektorem i próbował zrobić porządek. Udało mi się w części, ale i tak długo tam nie posiedział.
Sprawa wyglądała tak, Że panie z dziekanatu oznajmowały matkom, Że mogą ich dzieciom załatwić dostanie się na medycynę, o ile zapłącą. Panie były na tyle bezczelne, Że brały pieniądze od wszystkich, którzy chcieli zapłacić. Oczywiście same nic nie pomagały. Jak ktoś się dostał, to nie zwracały łapówki, a jak ktoś się nie dostał, to zwracały pieniądze, tłumacząc, Żenie udało im się". Podwójne oszustwo.
Ale nie ma co narzekać, obecnie jest to bardzo ograniczone.
marzycielka

Re: jak sie dostać?

Post autor: marzycielka »

ale wogole ci twoi znajomi jaka mieli np.srdnia w szkole jak zdali mature czy ktos kto ma miano raczej sredniaka w szkole czyli 4 i 5 a nie kujon 5i 6 ma sznase dotac sie?!
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 62 gości