Jak się nauczyć?

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
marica

Re: Jak się nauczyć?

Post autor: marica »

Więc mam zrezygnować z korków bo i tak nie rozumie chemii Ja chce iść na medycyne i nic innego mnie nie ciekawi. Kiedy mam się zastanowic po ilu lekcjach zrezygnować £atwo wam mówicdaj sobie spokój". Wy zdaliście i umicie chemie więc dla was prosta a co ja mam powiedzieć?
marica

Re: Jak się nauczyć?

Post autor: marica »

Więc mam zrezygnować z korków bo i tak nie rozumie chemii Ja chce iść na medycyne i nic innego mnie nie ciekawi. Kiedy mam się zastanowic po ilu lekcjach zrezygnować £atwo wam mówicdaj sobie spokój". Wy zdaliście i umicie chemie więc dla was prosta a co ja mam powiedzieć?
Awatar użytkownika
agatha_89
Posty: 416
Rejestracja: 12 maja 2007, o 15:13

Re: Jak się nauczyć?

Post autor: agatha_89 »

najprostsza rada ćwiczyć, ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć innej rady nie ma ! Jak mówi mój nauczyciel chemia wchodzi przez rękę, dużo pisz, rozwiązuj zadania. Na początku napewno będzie trudno,ale za jakiś czas zobaczysz efekty. Proponuje nie czekac do września aż zaczniesz chodzic na korki. Wieź sobie np teraz zbiór zadań z chemii z spróbuj chociaz rozwiązać 3 zadanka dziennie.
kaska

Re: Jak się nauczyć?

Post autor: kaska »

Ona juz ma korki:))
kaska

Re: Jak się nauczyć?

Post autor: kaska »

Jak nic innego cię nie ciekawi oprócz medycyny to nura w ksiąŻki:) mole to podstawa zadań chemicznychlepiej więcej godzin na nie przeznaczyc niŻ iść dalej ale i tak nie czaić o co chodzi:)
Awatar użytkownika
agatha_89
Posty: 416
Rejestracja: 12 maja 2007, o 15:13

Re: Jak się nauczyć?

Post autor: agatha_89 »

no to dobrze,że korki już są. To się nie obijaj na nich tylko chłoń wiedze i pamietaj,że od samego siedzenia na korkach wiedza sama nie przyjdzie. Musisz wszystkie zadania które liczyć z korepetytorem jeszcze raz sama wyliczyć. Wtedy efekty będa widoczne.
To prawda mole to podstawa, cała chemia obiera się na MOLU a mole wcale straszne nie są, da się z nimi oswoić, a wtedy jest z górki
ollciaq
Posty: 282
Rejestracja: 5 lip 2007, o 19:13

Re: Jak się nauczyć?

Post autor: ollciaq »

ja nigdy nie zapomne tego jak sie uczylam elektrochemii i iloczynu rozpuszczalnosci - to jest dopiero szajs

a najfajniejsze to redoxy :-] dużo do kombinowania -D
Awatar użytkownika
agatha_89
Posty: 416
Rejestracja: 12 maja 2007, o 15:13

Re: Jak się nauczyć?

Post autor: agatha_89 »

ollciaq pisze:ja nigdy nie zapomne tego jak sie uczylam elektrochemii i iloczynu rozpuszczalnosci - to jest dopiero szajs
he,he nie nalezy do przyjemności, ale w końcu nie było az takie złe.
W ogóle elektrochemia i chemia fizyczna nie należą do przyjemności
ollciaq
Posty: 282
Rejestracja: 5 lip 2007, o 19:13

Re: Jak się nauczyć?

Post autor: ollciaq »

no a organiczna to praktycznie sama pamieciowka

dobrze ze mam to za sobą . chyba
Awatar użytkownika
agatha_89
Posty: 416
Rejestracja: 12 maja 2007, o 15:13

Re: Jak się nauczyć?

Post autor: agatha_89 »

ollciaq pisze:no a organiczna to praktycznie sama pamieciowka
Ja tam uwielbiam organike. Dla mnie jest extra ! I wcale nie uważam,że pamięciówa-może czasami. Ale raczej przy organice się nigdy nie przemęczam, wchodzi mi sama, uwielbiam chemie organiczną
ollciaq
Posty: 282
Rejestracja: 5 lip 2007, o 19:13

Re: Jak się nauczyć?

Post autor: ollciaq »

ja lubię matematyczne działania, może dlatego tak bardzo lubię zadania rachunkowe

pomimo tego jednak że lubię chemię, to bym nie chciała iść na chemię na studia
Batha
Posty: 2658
Rejestracja: 20 maja 2007, o 16:32

Re: Jak się nauczyć?

Post autor: Batha »

dla mnie chem. analityczna to największa pamięciówka. te wszystkie grupy kationów.
zna ktoś jakieś skuteczne sposoby na przyswojenie tego
Ja póki co rozwiązuję zadania laboratoryjne z Ol.Chem
Regis
Posty: 64
Rejestracja: 12 mar 2007, o 20:31

Re: Jak się nauczyć?

Post autor: Regis »

w chemii organicznej straszne są te wszystki katalizatory i szczególiki w reakcjach które jak się chce człowiek porządnie nauczyć to wkuwa, naszczęście w tym roku to nie było aż tak potrzebne

Fakt - mole to podstawa

Najpierw zastanów się czy rzeczywiście chcesz iść na medycynę - pamiętaj że zdawanie chemii na maturze to nie tylko przepustka na studia - ta wiedza będzie ci potrzebna na studiach, wręcz niezbędna. To czego się teraz uczymy/uczyiśmy się to są tylko podstawy w porównaniu z tym co nas czeka na studiach.
Jeśli rzeczywiście myślisz poważnie o tej chemii to przede wszystkim staraj się ją zrozumieć. Nic ci nie da bezsensowne, schematyczne robienie zadań - teraz matura jest na myślenie. Jeśli nie zrozumiesz dokładnie o co chodzi to nie będziesz w stanie rozwiązać zadania problemowego jakie pojawiają się w arkuszach. Nie zakuwaj - zrozum
Powodzenia
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 29 gości