Jak się nauczyć?

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
marica

Jak się nauczyć?

Post autor: marica »

Mam do was pytanie: W maju zdaję mature (niektórzy pewnie teŻ:)) z bioli i chemii. Chce iść na medycyne. Motywację mam. Korki załatwione. Ale.nie czaje chemii!:( Nigdy jej nie umiałam i mam z nią zawsze problem. To prawda Że mam korki ale jak tu zdać rozszerzoną chemię kiedy ja nawet moli nie umiem obliczyć! Macie jakieś rady jak najlepiej uczyć się chemii? Pzdrawiam
ollciaq
Posty: 282
Rejestracja: 5 lip 2007, o 19:13

Re: Jak się nauczyć?

Post autor: ollciaq »

ćwiczyć, ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć. Też chodziłam na korki z chemii, bo to co w szkole to za mało, jesli chcialam sie dostac na medycyne
mi pani czasami na tydzien zadawala 150 zadan z chemii i mialam to zrobic do nastepnej soboty
tez chwilami mialam problemy, bo to zmęczenie i trzeba bylo sie przy okazji w tygodniu przygotowac do innych przedmiotow w szkole. Po zrobieniu dobrej partii zadan z chemii, będziesz automatycznie wręcz robić zadania

głowa do góry
marica

Re: Jak się nauczyć?

Post autor: marica »

Tylko Że ja ćwicze. Robie kaŻde zadanie a wynik zły wychodzi:( Przez to trazcę wiarę Że dostane się na medycyne:(Ja nie mam ścisłego umysłu i w tym problem.
kaska

Re: Jak się nauczyć?

Post autor: kaska »

Ja teŻ mam problem chemią.ale z napisaniem wypracowań to juŻ nie:) Tą chemię trzeba zrozumieć.cięŻko będzie ale najwaŻniejsze Że masz korki.
ollciaq
Posty: 282
Rejestracja: 5 lip 2007, o 19:13

Re: Jak się nauczyć?

Post autor: ollciaq »

marica pisze:Tylko że ja ćwicze. Robie każde zadanie a wynik zły wychodzi:( Przez to trazcę wiarę że dostane się na medycyne:(Ja nie mam ścisłego umysłu i w tym problem.
od tego masz tego korepetytora aby Ci pomógł, zadania z którymi masz problem, aby Ci wyjaśnił i wskazał gdzie popełniłaś błędy. a mam jeszcze takie pytanie. jestes w grupie licznej, czy sama?
marica

Re: Jak się nauczyć?

Post autor: marica »

sama.tylko ja się martwie Że nie zdąŻe z materiałem. Jestem na razie na poziomie podstawowym a gdzie do rozszrzonego? Korepetytor pomyśli Że ciemna jestem. Jednego dnia rozumiem a drugiego nie.chce iść na medycyne ale jestem słaba.
ollciaq
Posty: 282
Rejestracja: 5 lip 2007, o 19:13

Re: Jak się nauczyć?

Post autor: ollciaq »

jeszcze jedno . ile godzin masz w tygodniu ? Dobry ten korepetytor, ktoś Ci go zaproponował?
marica

Re: Jak się nauczyć?

Post autor: marica »

No więcogłoszenie znalazłam. Nauczyciel bardzo dobrze tłumaczy, odowiada na pytania, tlumaczy. Według mnie to on powinien uczyć na uniwersytecie:) Mam 2 godz tygodniowo. Zazwyczaj yylko we wtorki. Powiedział Że uczył pare osób i dostały się na medycyne. Pewnie te osoby były na profilu chem-biol a nie na humanistycznym:( Mam 10 zadań i robie ale wynik zły. A mamy juz przerabiać prawa gazowe.
kaska

Re: Jak się nauczyć?

Post autor: kaska »

Jedyne wyjście to zrobić zadania mimo złego wyniku i pokazać mu. On ci powie gdzie jest błąd. Trudnopoświęc jeszcze jedną godz na molepotem to nadrobisz.
ollciaq
Posty: 282
Rejestracja: 5 lip 2007, o 19:13

Re: Jak się nauczyć?

Post autor: ollciaq »

marica, bez obrazy, ale 10 zadan to za mało trochę. Tych moli to ja się narobiłam z 200 zadan. Radzę Ci robić zadania z PAZDRO i arkusze maturalne. Ja się tak przygotowywałam i zdałam wystarczająco dobrze
marica

Re: Jak się nauczyć?

Post autor: marica »

Mam z Pazdro. A uczyłaś się definicji? Czy na maturze robi się tylko zadania?
ollciaq
Posty: 282
Rejestracja: 5 lip 2007, o 19:13

Re: Jak się nauczyć?

Post autor: ollciaq »

radzę Ci przejrzeć arkusze. zadania w sumie za duzo się nie zmieniają. wszystko to samo, tylko dane i treść nieco się zmieniają
regułek, szczerze nie uczyłam się. Nie przypominam sobie, abym wkuwała. Nie przypominam sobie aby było polecenie wyjasnij pojęcie
zadania rachunkowe albo doświadczenia. chemia w liceum aż taka straszna nie jest.
marica

Re: Jak się nauczyć?

Post autor: marica »

Slyszałam Że fizyka i chemia byla tak trudna jakby to były na zadania z Olimpiady. Chemia moŻe i łatwa jest [pod warunkiem ze nauczyciel ci wyjaśni a nie krzyczy Że nic nie kapujesz:/
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości