Jak się uczyć biologii??

Rozmowy na temat matury z biologii. odpowiedzi na trudne pytania, rozwiązywanie zadań, arkusze maturalne z biologii
Usagi_Tsukino
Posty: 550
Rejestracja: 20 lut 2008, o 14:31

Re: Jak się uczyć biologii??

Post autor: Usagi_Tsukino »

Ja miałam za to oklejoną całą szafkę nad biurkiem karteczkami z zagadnieniami, których nie mogłam zapamiętać tak samo robiłam z słówkami z angielskiego
Nikki

Re: Jak się uczyć biologii??

Post autor: Nikki »

_olka_ pisze:Ja miałam za to oklejoną całą szafkę nad biurkiem karteczkami z zagadnieniami, których nie mogłam zapamiętać tak samo robiłam z słówkami z angielskiego
Ja miałam pełno takich karteczek nie tylko nad biurkiem Ale muszę przyznać, że łatwo mi było zapamiętać coś co czytałam automatycznie np na drzwiach szafy za każdym razem gdy zamierzam ją otworzyć
teraz_qrde_ja
Posty: 71
Rejestracja: 22 sty 2008, o 20:41

Re: Jak się uczyć biologii??

Post autor: teraz_qrde_ja »

Z nauką to żaden problem, problem to klucz!
Awatar użytkownika
Tahtimittari
Posty: 1061
Rejestracja: 8 paź 2008, o 13:57

Re: Jak się uczyć biologii??

Post autor: Tahtimittari »

teraz_qrde_ja pisze:Z nauką to żaden problem, problem to klucz!
prawdę prawisz : ]
a najlepiej na niego nauczyć się odpowiadać (co było nonstop wałkowane w zeszłym roku, jak ja do matury miałam przystąpić), że trzeba stare arkusze robić i sprawdzać odpowiedzi z kluczem. tak dokładnie, zwracać uwagę na to jak się je formułuje.
U mnie rezultat przyniosło to b.dobry, więc mam nadzieję,że u Was też.
lanka
Posty: 90
Rejestracja: 24 cze 2009, o 21:10

Re: Jak się uczyć biologii??

Post autor: lanka »

dla mnie najlepiej było porobić dobre, zwięzłe notatki z ewolucji (tzn. wypunktowane, krótkie zdania, łatwe do zapamiętania, jakieś mapy pamięci itp. ) żeby nie tracić czasu na 1. tom operonu, drugi czytać z ksiązki (ważniejsze rzeczy podkreślaczem potraktować) a z trzeciego wybrane działy (genetykę lepiej z innej ksiażki, bo na maturę za dużo jest tam napisane). potem robić tylko testy, wypisywać lub podkreślać typowe zadania maturalne", bo niestety uczyć się trzeba pod klucz. nauka zajmuje 1-2 miesiące łącznie z chemią (zależy co kto umiał przed). ja miałam szczęście do egzaminatorów i udało mi się dostać tam gdzie chciałam a i jeszcze jedno: na maturze ważny jest spokój, trzeba wziąć zegarek i policzyć sobie ile czasu mniej więcej można poświęcić na jedno zadanie. no i 2 razy zastanowić się zanim się coś napisze. pozdrawiam
teraz_qrde_ja
Posty: 71
Rejestracja: 22 sty 2008, o 20:41

Re: Jak się uczyć biologii??

Post autor: teraz_qrde_ja »

Tahtimittari- to chyba właśnie największy błąd maturzysty - nie przerobić arkuszy! Ja poprawiam maturę w maju i zamierzam do końca grudnia sobie powtórzyć a od stycznia zrobić wszelkie arkusze i szlifować klucz. Bo jest ważniejszy niż wiedza.
Nikki

Re: Jak się uczyć biologii??

Post autor: Nikki »

teraz_qrde_ja pisze:Tahtimittari- to chyba właśnie największy błąd maturzysty - nie przerobić arkuszy! Ja poprawiam maturę w maju i zamierzam do końca grudnia sobie powtórzyć a od stycznia zrobić wszelkie arkusze i szlifować klucz. Bo jest ważniejszy niż wiedza.
Właśnie, wrrr. to mnie do szału doprowadza, że mogę wszystko umieć a i tak nie napisać tak jakbym chciała przez ten klucz! Dlatego tak samo planuję wcześniej skończyć powtórki a potem arkusze testy etc.
Awatar użytkownika
Tuś.
Posty: 389
Rejestracja: 28 maja 2008, o 15:59

Re: Jak się uczyć biologii??

Post autor: Tuś. »

Nikki pisze:
teraz_qrde_ja pisze:Tahtimittari- to chyba właśnie największy błąd maturzysty - nie przerobić arkuszy! Ja poprawiam maturę w maju i zamierzam do końca grudnia sobie powtórzyć a od stycznia zrobić wszelkie arkusze i szlifować klucz. Bo jest ważniejszy niż wiedza.
Właśnie, wrrr. to mnie do szału doprowadza, że mogę wszystko umieć a i tak nie napisać tak jakbym chciała przez ten klucz! Dlatego tak samo planuję wcześniej skończyć powtórki a potem arkusze testy etc.
Ja się dokładnie na tym, o czym mówi Nikki przejechałam. Dlatego w tym roku stawiam na klucz .
Awatar użytkownika
Andzia
Posty: 667
Rejestracja: 14 sie 2007, o 09:56

Re: Jak się uczyć biologii??

Post autor: Andzia »

Tu&#x15B. pisze:
Nikki pisze:
teraz_qrde_ja pisze:Tahtimittari- to chyba właśnie największy błąd maturzysty - nie przerobić arkuszy! Ja poprawiam maturę w maju i zamierzam do końca grudnia sobie powtórzyć a od stycznia zrobić wszelkie arkusze i szlifować klucz. Bo jest ważniejszy niż wiedza.
Właśnie, wrrr. to mnie do szału doprowadza, że mogę wszystko umieć a i tak nie napisać tak jakbym chciała przez ten klucz! Dlatego tak samo planuję wcześniej skończyć powtórki a potem arkusze testy etc.
Ja się dokładnie na tym, o czym mówi Nikki przejechałam. Dlatego w tym roku stawiam na klucz .
O właśnie! Też planuję. Mam nadzieję, że się wyrobię.
A co do wspomnianego przeze mnie sposobu uczenia, to porzucam już te pisanie i stawiam na czytanie. To chyba najbardziej ekonomiczny i najmniej męczący sposób. No i trzeba przyznać, że mniej czasochłonny. Będzie dobrze .
sebarek
Posty: 25
Rejestracja: 13 lip 2009, o 10:22

Re: Jak się uczyć biologii??

Post autor: sebarek »

dobra mistrzowie powiedzcie mi jak mam sie uczyc biologi jesli mam do nadrobienie 2 latabo chodziłem na mat fiz ale w 3 klasie sie przepisałem na bio chem i mam zamiar zdawac bio i chem na poziomie roz. Wiem że jestem szalony ale doradzcie coś prosze
Awatar użytkownika
Tuś.
Posty: 389
Rejestracja: 28 maja 2008, o 15:59

Re: Jak się uczyć biologii??

Post autor: Tuś. »

Wiesz, ja mam taki plan na ten rok (w poprzednim było bardzo podobnie), który zakłada, że materiał z całych trzech lat przerobię dwukrotnie.
Jeden temat dziennie, w przypadku mojej książki, daje 81 dni godziny dziennie. W styczniu mam przerwę na sesję i od lutego jadę jeszcze jedno 81 dni.
Awatar użytkownika
eMKa
Posty: 163
Rejestracja: 11 maja 2008, o 20:50

Re: Jak się uczyć biologii??

Post autor: eMKa »

Mam do was pytanie, bo ja już sama się pogubiłam

zobaczcie zadanie 10. Polecenie jest, aby narysować diagram słupkowy do tej tabelki z danymi. Jak sama rozwiązywałam to zadanie zanim zajrzałam do klucza, to tą poziomą linię, gdzie są podane lata, podzieliłam na równe jednostki, tzn. od 1 do 25, a nie tak jak jest na rysunku w kluczu. Czy takie równe dzielenie to błąd i mogą dać za to 0 pkt?
Do tej pory myślałam, że takie dzielenie jak w tym kluczu to błąd, ale się pomyliłam
persil1991
Posty: 1673
Rejestracja: 22 maja 2008, o 22:21

Re: Jak się uczyć biologii??

Post autor: persil1991 »

Oczywiście, że podzielenie osi x w tym przypadku na 25 różnych elementów to błąd.

Spójrzmy na to logicznie. Na osi x - skoro podzieliłaś ją na 25 równych części - masz argumenty wieku w latach dla np. osoby mającej lat 2 lub mającej lat 20, a przecież nie masz podanych w tabeli wartości dla tych argumentów, więc rozumiem, że nie narysowałaś słupka dla osoby mającej lat 2 czy lat 20. Interpretujemy więc: w wieku lat 2 oraz w wieku lat 20 brak zapotrzebowania na jakąkolwiek ilość białka! (co oczywiście jest absurdalne)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości