Jak się uczyć biologii??

Rozmowy na temat matury z biologii. odpowiedzi na trudne pytania, rozwiązywanie zadań, arkusze maturalne z biologii
Awatar użytkownika
eMKa
Posty: 163
Rejestracja: 11 maja 2008, o 20:50

Re: Jak się uczyć biologii??

Post autor: eMKa »

hm no rzeczywiście, że też sama na to nie wpadłam dzięki
Awatar użytkownika
blackup12
Posty: 38
Rejestracja: 13 paź 2009, o 13:42

Re: Jak się uczyć biologii??

Post autor: blackup12 »

Cześć
Jestem w 2 klasie LO o profilu humanistycznym , na maturze mam zamiar zdawać rozszerzoną biologie , chemię , fizykę. Zacząłem przerabiać cały materiał z biologi od początku. tzn. komórka i zachodzące w niej procesy . Budowę komórki łatwo jest się nauczyć, ale mam problem z procesami które w niej zachodzą. Czytam Molekularne podłoże biologii W. Lewińskiego. i strasznie tego dużo i ciężko to spamiętać. Czy taka wiedza jest wymagana na maturze (np. znajomość podziału aminokwasów na endo- i egzogenne i wzory tych aminokwasów) Jeśli tak macie jakieś sposoby na zapamiętanie tego wszystkiego.
Awatar użytkownika
Dido
Posty: 70
Rejestracja: 2 paź 2009, o 16:13

Re: Jak się uczyć biologii??

Post autor: Dido »

Hej Mój sposób na uczenie się biologi to po prostu czytanie, skojarzenia i logika. Materiału jest jak zwykle dużo, ale jak się ma dobre chęci i uwzględni się systematyczność to jest o wiele lepiej. Na dzisiejszy dzien też bym chciała zdawać bio na rozszerzeniu.
o ile wiem to tych wzorów aminokwasów to nie trzeba się uczyć na pamięć, ale trzeba umieć egzo- i endogenne.
Awatar użytkownika
montada
Posty: 3
Rejestracja: 16 paź 2009, o 11:59

Re: Jak się uczyć biologii??

Post autor: montada »

ja to dopiero nie wiem od czego zacząć a czasu tak mało. jestem na trzecim roku stosunków międzynarodowych i teraz zdecydowałam na zmianę i pisząc pracę licencjacką przygotowuję się do matury.niby mam doświadczenie wyniesione ze studiów: jak się uczyć, jak robić sensowne notatki.ale biologia jest strasznie rozległa. kupiłam testy Omega, przejrzałam i zaczynam od komórki. uczę się z rozszerzonego podręcznika Lewińskiego, ale maturę chyba będę zdawać podstawową. rozszerzonej chyba nie będę w stanie ogarnąć na odpowiednim poziomie. czytam, wynotowuję i tak ciągle. czytam testy, czytam odpowiedzi, szukam takich tematów w podręczniku i rozszerzam wiedzę na ten temat. również słuchanie Kultu mnie nastraja dobrze do nauki
pozdrawiam wszystkich maturzystówgt
Awatar użytkownika
Tahtimittari
Posty: 1061
Rejestracja: 8 paź 2008, o 13:57

Re: Jak się uczyć biologii??

Post autor: Tahtimittari »

montada, a na co chcesz zmieniać?
Awatar użytkownika
montada
Posty: 3
Rejestracja: 16 paź 2009, o 11:59

Re: Jak się uczyć biologii??

Post autor: montada »

a na pielęgniarstwoi raczej na AMwB, w Warszawie siedzę trzeci rok i mam dość tego miasta ale przyjmują raczej wszystkich.później kwestia utrzymania się. ale wszystko etapami. matura dostanie się na AM utrzymanie się na listach studentów pewnie będę jedną z nielicznych starych d*p
iori
Posty: 98
Rejestracja: 9 lip 2008, o 10:16

Re: Jak się uczyć biologii??

Post autor: iori »

montada pisze:pewnie będę jedną z nielicznych starych d*p
Nie bój nic, ja w tym roku zimuję na pielęgniarstwie, tyle że właśnie w Warszawie, i na moją grupę liczącą 10 osób, jedna dziewczyna zrobiła licencjat z czegoś tam, pracowała, zaczęła drugi kierunek plus teraz piel. Kilka osób jest z rocznika 89 łącznie ze mną. Na studiach na AMach i UMach sporą część ludzi można podpiąć pod tzw. wiecznych studentów (i nie mam tu na myśli powtarzania roku ]).

Życzę owocnej nauki!
Awatar użytkownika
butterflyleg
Posty: 291
Rejestracja: 24 sty 2009, o 16:17

Re: Jak się uczyć biologii??

Post autor: butterflyleg »

Heh, może nie będę czuła się tak staro jak w wieku 20 lat (oby,oby ) dostanę się na medycynę

A tak w ogóle, to czy trzeba uczyć się wszystkich szczegółów na pamięć? Nigdy nie miałam biologii rozszerzonej i nikt nie uczył mnie pod względem matury, no i wszystko wydaje mi się takie arcy ważne
Na co szczególnie zwrócić uwagę?
kielczanin
Posty: 2
Rejestracja: 23 paź 2009, o 17:13

Re: Jak się uczyć biologii??

Post autor: kielczanin »

Powiedzcie mi czy na mature z biol. wystarczy w zupełności wiedza z podręczników OPERONU i vademecum?
Awatar użytkownika
blackup12
Posty: 38
Rejestracja: 13 paź 2009, o 13:42

Re: Jak się uczyć biologii??

Post autor: blackup12 »

Książkowa wiedza to nie wszystko. Musisz jeszcze rozwiązywać np. matury z poprzednich lat aby nabrać wprawy w rozwiązywaniu ich.
Myślę że jak się porządnie nauczysz 3 części Operonu rozszerzonego i będziesz to rozumiał to napewno dobrze zdasz.
Awatar użytkownika
Tuś.
Posty: 389
Rejestracja: 28 maja 2008, o 15:59

Re: Jak się uczyć biologii??

Post autor: Tuś. »

kielczanin pisze:Powiedzcie mi czy na mature z biol. wystarczy w zupełności wiedza z podręczników OPERONU i vademecum?
To jest jakieś 10%. Testy, zadania, testy, zadania i jeszcze raz testy i zadania, to podstawa sukcesu.
Awatar użytkownika
stellar
Posty: 746
Rejestracja: 20 wrz 2008, o 06:08

Re: Jak się uczyć biologii??

Post autor: stellar »

Vademecum to odradzam w nauce na rozszerzoną biologię
Awatar użytkownika
eMKa
Posty: 163
Rejestracja: 11 maja 2008, o 20:50

Re: Jak się uczyć biologii??

Post autor: eMKa »

znacie jakiś dobry sposób na koncentrację? jak czytam podręcznik z biologii to jakoś ciężko mi się porządnie skupić i myśli wybiegają poza biologię i wychodzi na to, że nie wiem, co czytam
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 20 gości