Jak się uczyć biologii??

Rozmowy na temat matury z biologii. odpowiedzi na trudne pytania, rozwiązywanie zadań, arkusze maturalne z biologii
aretse
Posty: 209
Rejestracja: 9 sie 2011, o 17:26

Re: Jak się uczyć biologii??

Post autor: aretse »

Wlasnie na zywo tylko pytanie jak sie zq to wziac ?

Girion
Posty: 700
Rejestracja: 17 maja 2011, o 20:02

Re: Jak się uczyć biologii??

Post autor: Girion »

Umów się z kolegą/koleżanką z klasy/szkoły na spotkania u Ciebie w domu, albo w jakiejś bibliotece (może w knajpie ) i wyznaczajcie sobie materiał i np. w sobotę przerabiamy obleńce i jedziecie z zadaniami z Bukały itd.
aretse
Posty: 209
Rejestracja: 9 sie 2011, o 17:26

Re: Jak się uczyć biologii??

Post autor: aretse »

Dzieki Girion zaczelam uczyc sie z kolezanka , i bardzo polecamjako ze obie zimujemy mamy duzo czasu na wspolna nauke.jezeli macie takiego zapalenca,ktory chce z wami trzaskac zadania, opowiadac o procesach itepe to polecam

Awatar użytkownika
euGeniusz
Posty: 53
Rejestracja: 30 gru 2012, o 14:03

Re: Jak się uczyć biologii??

Post autor: euGeniusz »

Hej, powiedzcie mi które działy biologii są najmniej prawdopodobne że się pojawią na maturze 2013 ?
Słyszałem że nigdy nie ma rozrodczego, żadnych cykli menstruacyjnych itp.
macie jakieś swoje przypuszczenia ?
Awatar użytkownika
Pani_M
Posty: 418
Rejestracja: 9 lip 2010, o 11:58

Re: Jak się uczyć biologii??

Post autor: Pani_M »

to że ich nigdy nie było nie znaczy że nie będzie. Poza tym cykle akurat sąW ogole rzadko jest człowiek.
Awatar użytkownika
Jivan
Posty: 971
Rejestracja: 16 gru 2012, o 10:48

Re: Jak się uczyć biologii??

Post autor: Jivan »

wg przepowiedni abc maturalnego najwięcej jest zawsze różnorodności organizmów bo aż 30% pytań tzn te wszystkie gady plaży itp. ale i tak trzeba umieć , a przynajmniej obyć się ze wszystkim co jest w operonie
Awatar użytkownika
euGeniusz
Posty: 53
Rejestracja: 30 gru 2012, o 14:03

Re: Jak się uczyć biologii??

Post autor: euGeniusz »

licealista możesz napisać wszystkie procentowe przepowiednie z tego abc maturalnego ?
Awatar użytkownika
Nuttie
Posty: 30
Rejestracja: 4 paź 2012, o 17:39

Re: Jak się uczyć biologii??

Post autor: Nuttie »

Nie można się opierać na takich wątpliwych przepowiedniach". Ktoś tu bardzo mądrze powiedział, że to, że pewien zakres z danego materiału nie znalazł się jeszcze na maturalnym arkuszu nie oznacza, że w tym roku nie będzie inaczej. Najlepiej nie wmawiać sobie, że czegoś nie będzie na pewno", tylko powtarzać wszystko ile wlezie. Jeszcze dużo czasu do matury, spokojnie.
Awatar użytkownika
euGeniusz
Posty: 53
Rejestracja: 30 gru 2012, o 14:03

Re: Jak się uczyć biologii??

Post autor: euGeniusz »

Nuttie pisze:Jeszcze dużo czasu do matury, spokojnie.
wiesz, niektórzy zdają maturę w 2013 roku
Awatar użytkownika
BlaBlues
Posty: 237
Rejestracja: 10 lip 2010, o 15:36

Re: Jak się uczyć biologii??

Post autor: BlaBlues »

Hmmm. Ciężko stwierdzić, jeśli chodzi o działy, ale ja największy nacisk kładłam na komórkę, biochemię i człowieka. Systematykę potraktowałam raczej po macoszemu, bo nawet jak pojawiało się pytanie, to był jakiś schemat, rysunek czy tekst. A, no i obowiązkowo podstawowe pojęcie o ekologii - zawsze są 2-3 zadania
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości