Jak się uczyć biologii??

Rozmowy na temat matury z biologii. odpowiedzi na trudne pytania, rozwiązywanie zadań, arkusze maturalne z biologii
marlena662
Posty: 18
Rejestracja: 29 sty 2009, o 16:55

Re: Jak się uczyć biologii??

Post autor: marlena662 »

Ja mam znowu inny problem. Nauczę sie jednego dużego działu i za tydzień pamiętam tylko ogólne rzeczy a za miesiąc nie wiem nic, i muszę uczyć się go od nowa. czy macie jakieś sposoby na długotrwałe przyswojenie wiedzy, do matury jeszcze 90 dni a ja wszystko zapominam! A maturkę chciała bym zdać na 90%
Usagi_Tsukino
Posty: 550
Rejestracja: 20 lut 2008, o 14:31

Re: Jak się uczyć biologii??

Post autor: Usagi_Tsukino »

mapy myślowe gdzieś to już było na tym forum mi to pomaga oprócz tego mam całą szafkę nad biurkiem wyklejoną mini karteczkami z tym czego nie mogę przyswoić i za każdym razem gdy zaczynam się uczyć najpierw czytam te karteczki i wchodzi
marlena662
Posty: 18
Rejestracja: 29 sty 2009, o 16:55

Re: Jak się uczyć biologii??

Post autor: marlena662 »

Wiem że mapki myślowe to dobry sposób ale czy ty robisz mapkę myślową z każdego działu czy z tego którego nie możesz zapamiętać. Bo moim problemem nie jest to że nie mogę czegoś zapamiętać ale to że ja to zapominam. Cała moja praca poświęcona na przyswojenie działu spływa na marne!To mnie naprawdę przygnębia i zniechęca do pacy.
Usagi_Tsukino
Posty: 550
Rejestracja: 20 lut 2008, o 14:31

Re: Jak się uczyć biologii??

Post autor: Usagi_Tsukino »

marlena662 pisze:Wiem że mapki myślowe to dobry sposób ale czy ty robisz mapkę myślową z każdego działu czy z tego którego nie możesz zapamiętać. Bo moim problemem nie jest to że nie mogę czegoś zapamiętać ale to że ja to zapominam. Cała moja praca poświęcona na przyswojenie działu spływa na marne!To mnie naprawdę przygnębia i zniechęca do pacy.
Zależy Niektóre działy zapadają mi maksymalnie w pamięć, np. układ nerwowy bo to mnie strasznie interesuje, dlatego też z tego nie tworzyłam czegoś takiego bo i tak w nocy o północy będę to wiedzieć A Twoim problem jest chyba bardziej system ZZZ (zakuć zdać zapomnieć ), to nie wynika z Twojego podejścia tylko nieefektywnej pracy proponuję Ci dlatego robić kolorowe tabelki, schematy, układać sobie różne historyjki, wierszyki itp. + rozwiązywanie zadań Taki typ nauki sprawdza się ponieważ coś co jest ciekawe i usystematyzowane lepiej zapamiętujemy Ale każdy ma też inaczej
Milka
Posty: 310
Rejestracja: 22 mar 2008, o 09:58

Re: Jak się uczyć biologii??

Post autor: Milka »

ludzie, po co historyjki. szkoda czasu.
Mialam ten sam problem, i sobie z nim poradzilam, bo uruchomiłam wyobraznie, i inteligencje.
Całe procesy staram sobie wyobrazac, i tyle.
Usagi_Tsukino
Posty: 550
Rejestracja: 20 lut 2008, o 14:31

Re: Jak się uczyć biologii??

Post autor: Usagi_Tsukino »

Te historyjki to wlasnie wyobrazanie sobie procesów tylko na swój sposób uwierz mi, że dużo to nie zajmuje, a tym sposobem np. zapamiętałam układ immunologiczny który działa jaksłużby specjalne haha
marlena662
Posty: 18
Rejestracja: 29 sty 2009, o 16:55

Re: Jak się uczyć biologii??

Post autor: marlena662 »

Bardzo dziękuje za dobre rady na pewno skorzystam._olka_ mam pytanko na ile napisałaś maturkę próbna z bio? I gdzie się wybierasz Katowice Możliwe że się spotkamy jeżeli wszystko pójdzie po naszej myśli
Usagi_Tsukino
Posty: 550
Rejestracja: 20 lut 2008, o 14:31

Re: Jak się uczyć biologii??

Post autor: Usagi_Tsukino »

Kiepsko 70% ale właściwie zaczęłam się uczyć dopiero po próbnej, a i porobiłam takie byki, że wstyd mi, albo czegoś nie dopisałam na majowej mam nadzieję, że będzie dużo lepiej teraz uczę się intensywnie i robię zadania Taak ja Katowice, Zabrze, albo Lublin może się spotkamy ! D dlatego głowa do góry i do nauki
marlena662
Posty: 18
Rejestracja: 29 sty 2009, o 16:55

Re: Jak się uczyć biologii??

Post autor: marlena662 »

Ja też na tegorocznej próbnej narobiłam takich głupich błędów że aż głowa boli. Jesteś bardzo zdolną osobą skoro napisałaś na 70% bez przygotowania. Jeżeli chemia idzie ci tak dobrze jaki biologia to napiszesz maturkę bardzo dobrze i dostaniesz się na medycynę. GRATULACJE
Miejmy nadzieje tylko że progi nie będą wysokie chociaż w Katowicach były całkiem całkiem 79%. Jestem ciekawa tyko czy wzrosną
Usagi_Tsukino
Posty: 550
Rejestracja: 20 lut 2008, o 14:31

Re: Jak się uczyć biologii??

Post autor: Usagi_Tsukino »

haha poziom tej matury był tak niski, a maju tak raczej nie będzie więc trzeba się uczyć ale to nie w tym temacie więc nie róbmy off
a jak mi pójdzie to zobaczymy po majowej i wtedy będzie ewentualnie czas na gratulacje
marlena662
Posty: 18
Rejestracja: 29 sty 2009, o 16:55

Re: Jak się uczyć biologii??

Post autor: marlena662 »

Tak moim zdaniem będzie duużo więcej biochemii. Miejmy nadzieje tylko ze nie będzie za dużo roślinek z tymi tematami to krucho. Najlepiej gdyby był sam człowiek!
Olusia1990
Posty: 36
Rejestracja: 24 sty 2009, o 18:50

Re: Jak się uczyć biologii??

Post autor: Olusia1990 »

Wy napisałyście na około 70% A czy z waszych klasy były osoby które miały miej? okolo 40-50 z rozszerzenia ?
marlena662
Posty: 18
Rejestracja: 29 sty 2009, o 16:55

Re: Jak się uczyć biologii??

Post autor: marlena662 »

W naszej szkole najgorszy wynik to było 50% ale ogólnie matura próbna była prosta
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości