Jak się uczyć biologii??

Rozmowy na temat matury z biologii. odpowiedzi na trudne pytania, rozwiązywanie zadań, arkusze maturalne z biologii
Usagi_Tsukino
Posty: 550
Rejestracja: 20 lut 2008, o 14:31

Re: Jak się uczyć biologii??

Post autor: Usagi_Tsukino »

u nas to najgorzej było chyba 59 % ale to w klasie w szkole nie mam pojęcia
Olusia1990
Posty: 36
Rejestracja: 24 sty 2009, o 18:50

Re: Jak się uczyć biologii??

Post autor: Olusia1990 »

Aa. To ładnie U mnie jest niestety gorzej. Chodzicie na korki czy same sie uczycie ?
Awatar użytkownika
PalmaKokosowa
Posty: 1116
Rejestracja: 21 lis 2008, o 13:29

Re: Jak się uczyć biologii??

Post autor: PalmaKokosowa »

Skojarzenia to najlepsza metoda, jeśli coś zakuwałam, to w tej chwili tego nie pamiętam, ale gdy działałam metodą skojarzeń, to do dziś mam to w głowie D np. nauka witamin: witamina P, jest jak PPP z łaciny, czyli jej niedobór powoduje zmęczenie i depresje , K to na K - krzepnięcie krwi krew itp.
Dużo tego, tylko niestety do wszystkiego nie da się takich skojarzeń ułożyć i trzeba niektóre rzeczy po prostu ciągle powtarzać. I np. ja nie lubię się uczyć z wielu książek, wolę z 1 i zeszytu, ale dobrze.

Co do matury, to u nas najgorszy wynik, to coś koło 30, a najlepszy to coś koło 95, więc duży rozrzut.
Usagi_Tsukino
Posty: 550
Rejestracja: 20 lut 2008, o 14:31

Re: Jak się uczyć biologii??

Post autor: Usagi_Tsukino »

Gila pisze:Skojarzenia to najlepsza metoda, jeśli coś zakuwałam, to w tej chwili tego nie pamiętam, ale gdy działałam metodą skojarzeń, to do dziś mam to w głowie D np. nauka witamin: witamina P, jest jak PPP z łaciny, czyli jej niedobór powoduje zmęczenie i depresje , K to na K - krzepnięcie krwi krew itp.
Haha ja tam jeszcze lepiej zapamiętuje gdy te skojarzenia są całkiem luźne i głupawe
Olusia1990 pisze:Aa. To ładnie U mnie jest niestety gorzej. Chodzicie na korki czy same sie uczycie ?

Na korki z bio nie chodzę, ale z racji, że u mnie w szkole nie ma fakultetów to chodzę na fakultety organizowane przez takie centrum edukacji 2h w tygodniu. A tak poza tym to uczę się sama, tzn. od niedawna wystartowałam A z chemii chodzę na korki
Awatar użytkownika
butterflyleg
Posty: 291
Rejestracja: 24 sty 2009, o 16:17

Re: Jak się uczyć biologii??

Post autor: butterflyleg »

A mam takie pytanie
Wybieram sobie teraz jakiś zbiór zadań do nauki biologii, no i natrafiłam na

Kod: Zaznacz cały

medicon.pl/15345.html
1.jpg
1.jpg (21.95 KiB) Przejrzano 653 razy
i zastanawiam się czy jest on faktycznie dobry
No i troche cena odstrasza. co myślicie? kupić?
Olusia1990
Posty: 36
Rejestracja: 24 sty 2009, o 18:50

Re: Jak się uczyć biologii??

Post autor: Olusia1990 »

Przyznam się, że z rozszerzenia miałam 42 %
Nie wiem co o tym myśleć, zależy mi na rozszerzeniiu i na prawdziwej maturze wystarczy mi to 40% Ale teraz wszyscy pisząże łatwa, że w maju będzie trudna Przepisać się na podstawe czywalczyć dalej ?
Awatar użytkownika
butterflyleg
Posty: 291
Rejestracja: 24 sty 2009, o 16:17

Re: Jak się uczyć biologii??

Post autor: butterflyleg »

Hm,walcz:D
potem będziesz żałowała,że nie spróbowałaś.
Milka
Posty: 310
Rejestracja: 22 mar 2008, o 09:58

Re: Jak się uczyć biologii??

Post autor: Milka »

walcz dalej. Nie poddawaj sie, matura jest dla ludzi.
A to czy trudna bedzie, nie. mysle,ze duzo bedzie genetyki i biochemii
Usagi_Tsukino
Posty: 550
Rejestracja: 20 lut 2008, o 14:31

Re: Jak się uczyć biologii??

Post autor: Usagi_Tsukino »

butterflyleg pisze:A mam takie pytanie
Wybieram sobie teraz jakiś zbiór zadań do nauki biologii, no i natrafiłam na i zastanawiam się czy jest on faktycznie dobry
No i troche cena odstrasza. co myślicie? kupić?

Nie mam pojęcia co to za zbiór osobiście polecam pozycje wyd. Omega
Przyznam się, że z rozszerzenia miałam 42 %
Nie wiem co o tym myśleć, zależy mi na rozszerzeniiu i na prawdziwej maturze wystarczy mi to 40% Ale teraz wszyscy pisząże łatwa, że w maju będzie trudna Przepisać się na podstawe czywalczyć dalej ?

Wszystko zależy od Ciebie masz 3 miesiace jesli jestes w stanie jeszcze wziąć się do roboty to ryzykuj. A jeśli nie to szkoda
marlena662
Posty: 18
Rejestracja: 29 sty 2009, o 16:55

Re: Jak się uczyć biologii??

Post autor: marlena662 »

Olusia1990 pisze:P Przepisać się na podstawe czywalczyć dalej ?
Jasne walcz dalej! Nie ma się co zniechęcać. Lecz z 2 strony jeśli wystarczy Ci 40% to przepisz się na podstawę. Musisz zorientować się czy na studiach wymagają maturki rozszerzonej czy podstawowej. Musisz podjąć decyzje szybko bo jeszcze przez 7 dni można zmienić deklarację.

A co do korepetycji ja chodzę na chemie od września i naprawdę dużo mi pomaga bo w szkole jesteśmy bardzo opóźnieni.
Awatar użytkownika
butterflyleg
Posty: 291
Rejestracja: 24 sty 2009, o 16:17

Re: Jak się uczyć biologii??

Post autor: butterflyleg »

_olka_ pisze:Nie mam pojęcia co to za zbiór osobiście polecam pozycje wyd. Omega
Hm.a jakie konkretnie?:)
ja znalazłam takie:

Kod: Zaznacz cały

podreczniki-gandalf.pl/b/biologia-zbior-zadan-maturalnych-poziom-C
podreczniki-gandalf.pl/b/biologia-matura-2009-poziom-podstawowy
wiem,że trochęofftopuje",ale nie wiem na co się zdecydować.tyle tego jest, a przecież wszystkiego i tak nie dam w stanie przerobić,dlatego chciałabym wybrać coś najlepszego
Usagi_Tsukino
Posty: 550
Rejestracja: 20 lut 2008, o 14:31

Re: Jak się uczyć biologii??

Post autor: Usagi_Tsukino »

ten drugi mam tylko nowsze wydanie i całą serię Bukały ale one są za trudne i niekoniecznie maturalne najlepiej jak wejdziesz w temat podr. itd. bo tam jest tego masa i pisane wielokrotnie
Awatar użytkownika
butterflyleg
Posty: 291
Rejestracja: 24 sty 2009, o 16:17

Re: Jak się uczyć biologii??

Post autor: butterflyleg »

Dzięki za odpowiedzi
Chociaż szczerze mówiąc,to siedzę już godzinę i staram się coś wybrać
a tamte tematy z grubsza przejrzałam
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości