Jak się uczyć biologii??

Rozmowy na temat matury z biologii. odpowiedzi na trudne pytania, rozwiązywanie zadań, arkusze maturalne z biologii
Awatar użytkownika
butterflyleg
Posty: 291
Rejestracja: 24 sty 2009, o 16:17

Re: Jak się uczyć biologii??

Post autor: butterflyleg »

Hmm.a uczył sie ktoś może z książek z WSIP-u?
Usagi_Tsukino
Posty: 550
Rejestracja: 20 lut 2008, o 14:31

Re: Jak się uczyć biologii??

Post autor: Usagi_Tsukino »

butterflyleg pisze:Hmm.a uczył sie ktoś może z książek z WSIP-u?
tak do szkoły tak na bieżąco i teraz uzupełniam nimi operon wg. mnie bardziej zebrana książka, ale ten temat wielokrotnie był wałkowany w temacie podręczników.
keyraa
Posty: 221
Rejestracja: 31 sty 2009, o 20:44

Re: Jak się uczyć biologii??

Post autor: keyraa »

Gila pisze:
mnie ta książka niedawno wkurzałagłupie uwagi i metafory i źle mi się ją czytało
jak to mówiązłej baletnicy przeszkadza rąbek u spódnicy
nie wiem ale tak samo mówi dużo osób w mojej klasie czasami się nabijamy z fragmentów bo są naprawę powalające: P
Usagi_Tsukino
Posty: 550
Rejestracja: 20 lut 2008, o 14:31

Re: Jak się uczyć biologii??

Post autor: Usagi_Tsukino »

Nie żebym się czepiała ale wątek jestJak się uczyć biologii istnieje specjalny Zbiory zadań i vademeca, książki więc nie róbmy bałaganu
Awatar użytkownika
PalmaKokosowa
Posty: 1116
Rejestracja: 21 lis 2008, o 13:29

Re: Jak się uczyć biologii??

Post autor: PalmaKokosowa »

keyraa pisze:nie wiem ale tak samo mówi dużo osób w mojej klasie czasami się nabijamy z fragmentów bo są naprawę powalające: P
np. ? może za mało dogłębnie czytałam tę książkę, ale nic śmiesznego w niej nie znalazłam
keyraa
Posty: 221
Rejestracja: 31 sty 2009, o 20:44

Re: Jak się uczyć biologii??

Post autor: keyraa »

Gila pisze:
keyraa pisze:nie wiem ale tak samo mówi dużo osób w mojej klasie czasami się nabijamy z fragmentów bo są naprawę powalające: P
np. ? może za mało dogłębnie czytałam tę książkę, ale nic śmiesznego w niej nie znalazłam
^^pewnie mam jakieś wypaczone poczucie humoru ale śmieszny mnie np . wzruszajaca historia angielskiej rodziny królewskiej na 93 stronie cz III
reszta to takie niuanse schemat na 66 cz II i przypis że mrówka na schemacie to taki żart
fragmentgdybyśmy porównali komórkę do twojej szkoły, komórka okazałaby się obiektem podzielonym ścianami i stropami na piętra i klasy, w których różni nauczyciele prowadziliby lekcje ze swoich przedmiotów w ciszy i spokoju. Gdyby jednak szkoła była jedną ogromną halą, wówczas panowałby chaos"
"dentysta jest lekarzem, nie wrogiem 119/IIkalorie to słowo którego wielu ludzi bardzo nie lubi 120/II
"gwałtowne",jadowite",powolne",silne",straszne",śmiertelne",zjadliwe",zabójcze - to najczęściej stosowane określenia którymi opisuje się edekty działania substancji zwanych truciznami(.)środki psychoaktywne kojarzą się z takimi określeniami jaknałóg",uzależnienie", ale teżodlot ieuforia""
"Czasem w przyrodzie pojawiają się zupełnie nowe formy-niczym wieże Eiffla oprócz zamków z klocków"
niektóre opisy powalają swoją odkrywczościąw porównaniu do tych skomplikowanych schematów jakie walą albo opisu fotosystemu naprawdę nie musieliby poświęcać tyle papieru na tłumaczenie takich oczywistych rzeczy
Awatar użytkownika
butterflyleg
Posty: 291
Rejestracja: 24 sty 2009, o 16:17

Re: Jak się uczyć biologii??

Post autor: butterflyleg »

keyraa pisze:"kalorie to słowo którego wielu ludzi bardzo nie lubi 120/II
keyraa pisze:"Czasem w przyrodzie pojawiają się zupełnie nowe formy-niczym wieże Eiffla oprócz zamków z klocków
"Dużo to ma wspólnego z przyrodą


Szkoda,że nie ma jednego IDEALNEGO podręcznika do matury :[
ecology
Posty: 7
Rejestracja: 3 lut 2009, o 14:28

Re: Jak się uczyć biologii??

Post autor: ecology »

Moim zdaniem najlepiej jest wypisać sobie ogólne tematy, tj wg wymagań maturalnym, np. tkanki roślinne, tkanki zwierzęce, metabolizm, bakterie, grzyby itd. (podaję tak przykładowo) następnie sięgnąć do wszystkiego gdzie znajdziemy dane hasło- podręczniki vademeca internet i wypunktować sobie najważniejsze informacje godne zapamiętania, również te które się powtarzały jak i te mniej nam znane, ale ogólnie ująć temat w konkretnych wiadomościach. Tworząc takie własne notatki i sięgając do różnych przy tym żródeł mi osobiście świetnie się zapamiętuje. Dość śmiało zaproponowała bym wymienienaie się takimi notatkami pomiędzy forumowiczami-maturzystami bo jak wiadomo nie opłaca się teraz każdemu wykupywać złej biologicznej bibliografii czy też załamywać się znajdując w necie wierne kopie z wikipedii (sama o mało przez to nie zwariowałam)
marlena662
Posty: 18
Rejestracja: 29 sty 2009, o 16:55

Re: Jak się uczyć biologii??

Post autor: marlena662 »

a co myślicie o nauce TYLKO z vademecum. Moim zdaniem jak ktoś dobrze wykuje vademecum to bez problemu napisze maturę na 90%. Jak myślicie?
Delling
Posty: 407
Rejestracja: 30 wrz 2008, o 14:01

Re: Jak się uczyć biologii??

Post autor: Delling »

marlena662 pisze:a co myślicie o nauce TYLKO z vademecum. Moim zdaniem jak ktoś dobrze wykuje vademecum to bez problemu napisze maturę na 90%. Jak myślicie?
Są plusy i minusy takiej nauki, dużo potrzebnych informacji można się wykuć, ale ich do końca nie zrozumieć inie wgryźć się w temat. Z drugiej strony przy nauce z samej książki może umknąć wiele rzeczy które po prostu trzeba zapamiętać, a nie tylko wiedzieć mniej więcej o co chodzi, dlatego ja uczę się z książki i vademecum i mi się ten sposób sprawdza .
Awatar użytkownika
a_niap
Posty: 1613
Rejestracja: 21 lip 2008, o 16:02

Re: Jak się uczyć biologii??

Post autor: a_niap »

marlena662 pisze:a co myślicie o nauce TYLKO z vademecum.
No coz.ja osobiscie nie polecam. Jest tam duzo zbednych informacji, info są wypunktowane a nie wytlumaczone. Bardzo dobre do powtorki (to polecam) ale do nauki nie bardzo. Wazniejsze jest zeby zrozumiec a nie tylko samo nauczyc sie. Zrozumienie + nauczenie sie potrzebnych informacji gwarantuje nawet wiecej niz 90%
Olusia1990
Posty: 36
Rejestracja: 24 sty 2009, o 18:50

Re: Jak się uczyć biologii??

Post autor: Olusia1990 »

Kwestia tylko, żeby wiedzieć, które to tenajważniejsze informacje.
Awatar użytkownika
a_niap
Posty: 1613
Rejestracja: 21 lip 2008, o 16:02

Re: Jak się uczyć biologii??

Post autor: a_niap »

Olusia1990 pisze:Kwestia tylko, żeby wiedzieć, które to tenajważniejsze informacje.
Po dwóch i pól roku nauki biologii w liceum, a nawet i wczesniej to juz nie jest problem W razie czego są informatory.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości