Jak wam idą przygotowania maturalne?

Informacje, porady, pomoc od osób przygotowujących się oraz poprawiających maturę. Pomoc w wyborze kierunków studiów.
Awatar użytkownika
Largix
Posty: 86
Rejestracja: 7 wrz 2012, o 22:30

Re: Jak wam idą przygotowania maturalne?

Post autor: Largix »

daavid17 pisze:
dmnunited pisze:Wystarczy wiedziec, ze glin jest metalem amfoterycznym i reaguje z kwasami i zasadami.
z wydzieleniem wodoru w obu przypadkach co dla innych amfoterów typowe nie jest.
Jak to nie?

Awatar użytkownika
Aksolotl
Posty: 1212
Rejestracja: 1 mar 2014, o 21:13

Re: Jak wam idą przygotowania maturalne?

Post autor: Aksolotl »

Kazdy metal amfoteryczny tak reaguje, dopiero tlenki czy wodorotlenki juz rzecz jasna nie Czyli cos jeszcze poza glinem i cynkiem?

Awatar użytkownika
dmnunited
Posty: 1433
Rejestracja: 31 mar 2013, o 22:31

Re: Jak wam idą przygotowania maturalne?

Post autor: dmnunited »

Mangan, cynk, olow, zelazo, chrom, nikiel - z H2SO4roz. na zimno i cieplo z wydzieleniem wodoru

Awatar użytkownika
Aksolotl
Posty: 1212
Rejestracja: 1 mar 2014, o 21:13

Re: Jak wam idą przygotowania maturalne?

Post autor: Aksolotl »

Ale ze z NaOH powiedzmy tez?

Awatar użytkownika
dmnunited
Posty: 1433
Rejestracja: 31 mar 2013, o 22:31

Re: Jak wam idą przygotowania maturalne?

Post autor: dmnunited »

Np. 2Al + 2NaOH + 6H2O 2Na[Al(OH)4] + 3H2

O to pytasz?

Awatar użytkownika
Aksolotl
Posty: 1212
Rejestracja: 1 mar 2014, o 21:13

Re: Jak wam idą przygotowania maturalne?

Post autor: Aksolotl »

Tak, tak, wiem jak to przebiega, znaczy nawet sobie przypomnialam wczoraj. Ale pytam, czy te wszystkie metale wymieniles w kontekscie amfoterycznosci, ze wszystkie tak reaguja z NaOH?

Awatar użytkownika
Erick
Posty: 1560
Rejestracja: 15 paź 2009, o 18:40

Re: Jak wam idą przygotowania maturalne?

Post autor: Erick »

A co sądzicie o tym nagłym spadku zainteresowania biologią wśród maturzystów? Strasznie mnie ciekawi, dlaczego aż 10 tys. mniej osób piszę biologię R w tym roku, niż demograficzny - ok, ale przecież w tamtym roku też był.
Awatar użytkownika
Aksolotl
Posty: 1212
Rejestracja: 1 mar 2014, o 21:13

Re: Jak wam idą przygotowania maturalne?

Post autor: Aksolotl »

A skad te informacje? : o Łaa, jak fajnie.
Chyba, ze wszyscy olali bio z jej dziwnym kluczem i poszli na matme, jak mozna z nia do Lodzi :p sa dane do wszystkich przedmiotow?

Awatar użytkownika
Erick
Posty: 1560
Rejestracja: 15 paź 2009, o 18:40

Re: Jak wam idą przygotowania maturalne?

Post autor: Erick »

Wczoraj w temacie dział matura z biologiiwspólne przygotowania do matury 2014, masz wszystko, przewiń stronę do tyłu.
Podali na razie w tym roku jak wypadają te najbardziej popularne przedmioty, a reszta pewnie jak zwykle dopiero po maturach w sprawozdaniach.
daavid17
Posty: 543
Rejestracja: 19 lis 2013, o 16:21

Re: Jak wam idą przygotowania maturalne?

Post autor: daavid17 »

Aksolotl pisze:Kazdy metal amfoteryczny tak reaguje, dopiero tlenki czy wodorotlenki juz rzecz jasna nie Czyli cos jeszcze poza glinem i cynkiem?
no to niezłe mam braki z amfoteryczności. Myślałem, że tylko glin reaguje z NaOH wydzieleniem wodoru. Zazwyczaj omawia się tlenki i wodorotlenki a same metale traktuję po macoszemu. Czyli cynk i chrom też będą tak reagować?
Jannx
Posty: 368
Rejestracja: 12 sty 2011, o 16:15

Re: Jak wam idą przygotowania maturalne?

Post autor: Jannx »

Erick pisze:A co sądzicie o tym nagłym spadku zainteresowania biologią wśród maturzystów? Strasznie mnie ciekawi, dlaczego aż 10 tys. mniej osób piszę biologię R w tym roku, niż demograficzny - ok, ale przecież w tamtym roku też był.
na moje oko to są dane o tegorocznych maturzystach, bez poprawiających
Około 333 700 zdających, którzy ukończyli szkołę ponadgimnazjalną w roku szkolnym 2013/2014, przystąpi do egzaminu maturalnego z następujących przedmiotów obowiązkowych. Każdy absolwent może również przystąpić do egzaminu maturalnego z przedmiotów dodatkowych (od 1 do 6).
a informacje o wynikach i liczbie zdających w poprzednich latach to dotyczą także poprawiających. może stąd ta różnica, ale nadal 10000 to dużo.
warto też zauważyć że dużo więcej osób zdaje podstawe ( w porównaniu z poprzednim rokiem)
Karibu
Posty: 375
Rejestracja: 2 lut 2013, o 11:44

Re: Jak wam idą przygotowania maturalne?

Post autor: Karibu »

cześć wszystkim piątkowo:-)

dziś sobie uświadomiłam, że w tym roku to dla mnie (dla nas:-) kwitną kasztanowce

zawsze co roku patrzyłam na nie w bo strasznie je lubię. A w tym roku takie moje one są:-) fajnie:-)

niech przyniosą szczęście wszystkim

Awatar użytkownika
suzaku
Posty: 135
Rejestracja: 26 sie 2013, o 19:37

Re: Jak wam idą przygotowania maturalne?

Post autor: suzaku »

Karibu pisze:dziś sobie uświadomiłam, że w tym roku to dla mnie (dla nas:-) kwitną kasztanowce
dla mnie kwitną od trzech lat x
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości