Jak wam idą przygotowania maturalne?

Informacje, porady, pomoc od osób przygotowujących się oraz poprawiających maturę. Pomoc w wyborze kierunków studiów.
daavid17
Posty: 543
Rejestracja: 19 lis 2013, o 16:21

Re: Jak wam idą przygotowania maturalne?

Post autor: daavid17 »

I w tym momencie przypominam sobie słowa jakiegoś egzaminatora oke:
I jeśli chodzi o maturę z biologii na poziomie rozszerzonym to tutaj podejście jest chyba najbardziej profesionalne wśród wszystkich egzaminów maturalnych.

Pozdro.
BlueVelvet
Posty: 323
Rejestracja: 4 paź 2013, o 11:41

Re: Jak wam idą przygotowania maturalne?

Post autor: BlueVelvet »

Erick pisze:Ja obstawiam, że mimo wszystko progi na uczelniach biorących dwa przedmioty w tym roku spadną, bo to się rozłoży trochę na Wrocław, Łodź, Szczecin. Właściwie z fizyką został Olsztyn tylko?

Jest trochę uczelni, które biorą z fizyką. Ale raczej do wyboru chemia lub fizyka. Tak jest np w Szczecinie, Łodzi. Chemię mimo wszystko wydaje mi się, że łatwiej zdać wysoko więc dlatego większość ją zdaje.

Przed próbną myślałam sobie, że jak napiszę tak bardzo źle, to trochę mnie to zmotywuje chociaż do słuchania na lekcjach. Jednak ona tylko mnie rozleniwiła i upewniła w tym, że polski to lekcja dobra do nauki angielskiego lub biologii.
Thunderbird
Posty: 181
Rejestracja: 16 maja 2010, o 21:58

Re: Jak wam idą przygotowania maturalne?

Post autor: Thunderbird »

Moi uczniowie sa bardzo pozytywnie nastawieni do matury, a ja czekam na wyniki. W każdym razie trzymam za nich kciuki. Niestety wiele osób zbyt późno zgłasza się na korepetycje. Dopiero w ostatnich miesiącach nauki.

Awatar użytkownika
chemik1212
Posty: 429
Rejestracja: 24 sty 2010, o 18:22

Re: Jak wam idą przygotowania maturalne?

Post autor: chemik1212 »

Hej, ludziki a neuroprzekaźniki są hormonami? Bo chyba nie wszystkie są (adrenalina to hormon i neuroprzekaźnik). Jak po polskim? Banałek?
Awatar użytkownika
dzels
Posty: 89
Rejestracja: 30 lip 2013, o 10:25

Re: Jak wam idą przygotowania maturalne?

Post autor: dzels »

Dla mnie polski nie był banalny, a taka pewna siebie byłam. Ze wszystkich lektur nie przeczytałam tylko Potopu i szłam z nastawieniem, że w razie gdyby był Potop to będę pisała ten drugi temat i co? Drugi temat był dla mnie jeszcze gorszy i pisałam z Potopu ogólnie u mnie w szkole większość osób twierdzi, że tematy wypracowań były trudne, a czytanie ze zrozumieniem też do łatwych nie należało. Takie samo zdanie ma mój polonista, a y jakie macie wrażenia?
Jannx
Posty: 368
Rejestracja: 12 sty 2011, o 16:15

Re: Jak wam idą przygotowania maturalne?

Post autor: Jannx »

a mnie polski przypasował czytanie ze zrozumieniem może nie banalne, ale jak najbardziej do zrobienia. A wypracowanie z Wesela pisałem. A że znałem zarys to też problemu nie było
Awatar użytkownika
Hibiki
Posty: 162
Rejestracja: 17 mar 2014, o 12:50

Re: Jak wam idą przygotowania maturalne?

Post autor: Hibiki »

dzels, ja uważam tak samo. Wybrałam temat z Wesela. Wypracowanie wyskrobałam na jakieś 280-290 słów, więc jeśli tylko kochany egzaminator nie uzna, że są jakieś błędy interpretacyjne i nie wykreśli mi połowy zdań to może jakoś te 21 punktów się ukula
tchorz
Posty: 1120
Rejestracja: 12 paź 2009, o 17:53

Re: Jak wam idą przygotowania maturalne?

Post autor: tchorz »

Potop był łatwy,chociaż nie powtarzałam. Tekst o miłości chyba nieco trudniejszy niż inne ale tylko nieco. Natomiast temat z wesela jak dla mnie za trudny,chociaz wesele powtórzyłam solidnie
Awatar użytkownika
agnieszka789
Posty: 164
Rejestracja: 30 sie 2013, o 12:37

Re: Jak wam idą przygotowania maturalne?

Post autor: agnieszka789 »

dzels, moim zdaniem (i w sumie wielu znajomych), sam tekst był łatwy ale pytania do niego głupie Tematy wypracowań raczej do przejścia, ja pisałam Wesele", bo wydawało mi się, że łatwo wybrać argumenty. A czy rzeczywiście tak łatwo było, zobaczymy pod koniec czerwca:)
antropolog95
Posty: 280
Rejestracja: 10 cze 2013, o 19:37

Re: Jak wam idą przygotowania maturalne?

Post autor: antropolog95 »

Polecam kupić nocnik tym, którzy będą sprawdzać te wypracowania, bo zleją się ze śmiechu
Awatar użytkownika
Aksolotl
Posty: 1212
Rejestracja: 1 mar 2014, o 21:13

Re: Jak wam idą przygotowania maturalne?

Post autor: Aksolotl »

To raczej pieluchy
Ja uznalam ze kij mnie obchodzi polski i pisze jak mi wygodnie i w efekcie mam w wypracowaniu jakies inwersje i ze cos stalo sie przyczynkiem do kleski Boguslawa ^^

Ostatnio zmieniony 5 maja 2014, o 12:36 przez Aksolotl, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Hibiki
Posty: 162
Rejestracja: 17 mar 2014, o 12:50

Re: Jak wam idą przygotowania maturalne?

Post autor: Hibiki »

Jak odbierzemy wyniki to znowu będzie potop, ale tym razem łez.
ola123456789
Posty: 1
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:15

Re: Jak wam idą przygotowania maturalne?

Post autor: ola123456789 »

Czytanie ze zrozumieniem w miarę łatwe, ale trzeba było wczytać się dobrze w jego treść. Wypracowanie czytałam o potopie". Mam do Was pytanie. W wypracowanie Sorokę określiłam mianem żołnierza, i kolejna moim zdaniem gafa, napisałam Z Bogusław zdradził Polskę w imię Szwedów. Czy są to mocne błędy? Czy coś za to grozi?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości