Jak wam idą przygotowania maturalne?

Informacje, porady, pomoc od osób przygotowujących się oraz poprawiających maturę. Pomoc w wyborze kierunków studiów.
Thunderbird
Posty: 181
Rejestracja: 16 maja 2010, o 21:58

Re: Jak wam idą przygotowania maturalne?

Post autor: Thunderbird »

Ja pamiętam miałem jedną stronę i zdałem -) Z polskiego ustnego ciężko nie zdać
Awatar użytkownika
dzels
Posty: 89
Rejestracja: 30 lip 2013, o 10:25

Re: Jak wam idą przygotowania maturalne?

Post autor: dzels »

Słuchajcie, jeśli nie dostałabym się w tym roku na farmację (proszę tylko nie to) i poszła na analitykę, a w przyszłym roku bym się dostała na farmację to miałabym przepisane jakieś przedmioty z analityki? Oczywiście wszystko w obrębie jednej uczelni
cyjanowodor93
Posty: 194
Rejestracja: 29 cze 2013, o 18:02

Re: Jak wam idą przygotowania maturalne?

Post autor: cyjanowodor93 »

Dzels mysle,ze czesc na pewno, chociaz nie wiem, czy nie byloby jakis drobnych roznic programowych. Trzymam kciuki za farme!
Awatar użytkownika
Aksolotl
Posty: 1212
Rejestracja: 1 mar 2014, o 21:13

Re: Jak wam idą przygotowania maturalne?

Post autor: Aksolotl »

90 pro z polskiego
WAKACJEEEEEEEEEEEEE

dostalam najlepsze pytanie evah: Hmm, widze, ze masz w literaturze przedmiotu slownik terminow literackich wydawnictwa Ossolinskich. Czy mozesz powiedziec, czym zajmuje sie to wydawnictwo i kto przede wszystkim kupuje ich ksiazki?

Na szczescie komisja tez chyba uznala obiektywnie ze jest poryte :p
lofebug
Posty: 145
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 17:44

Re: Jak wam idą przygotowania maturalne?

Post autor: lofebug »

Mi się trafiła polonistka która uwielbiała jedną z książek, które wybrałam. Pytanie : jak oceniasz zachowanie gł. bohatera? I 100 %

Ostatnio zmieniony 23 maja 2014, o 21:49 przez lofebug, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
wsedek
Posty: 490
Rejestracja: 22 lis 2013, o 15:48

Re: Jak wam idą przygotowania maturalne?

Post autor: wsedek »

Mało precyzyjne pytania na które możesz lać wodę są najlepsze.

Awatar użytkownika
Alra
Posty: 482
Rejestracja: 21 kwie 2012, o 19:20

Re: Jak wam idą przygotowania maturalne?

Post autor: Alra »

U mnie ustne to były najprzyjemniejsze egzaminy. Przed polskim mnie straszyli, że biorąc temat z nauki o języku zginę, a tu wyszłam zdecydowanie na plus, bo nikt mnie o jakieś szczególiki z książek z bibliografii nie pytał. Zresztą, nawet nie obawiałam się, że komisję zainteresuje, np. artykuł o zapożyczeniach w tekstach z immunologii D. A prezentację miałam napisaną na 1,5 strony, bo wiedziałam, że i tak w międzyczasie przyjdzie mi do głowy mnóstwo innych rzeczy - koniec końców ledwo się wyrabiałam w czasie.
A angielski - u mnie prawie każdy miał 90+, jeśli coś tam dukał i odnosił się do wszystkich zagadnień, więc jeśli ktoś ma to jeszcze przed sobą, to zupełnie nie ma się czym przejmować. Mój poziom angielskiego, moim skromnym zdaniem, pozostawia jeszcze sporo do życzenia, a z ustnego mam 100% P.
Awatar użytkownika
dzels
Posty: 89
Rejestracja: 30 lip 2013, o 10:25

Re: Jak wam idą przygotowania maturalne?

Post autor: dzels »

cyjanowodor93, dzięki
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Jak wam idą przygotowania maturalne?

Post autor: Mårran »

Alra, też miałam temat z języka i cieszyłam się, bo nie pytali o nic z bibliografii
Pani Buka
Awatar użytkownika
dzels
Posty: 89
Rejestracja: 30 lip 2013, o 10:25

Re: Jak wam idą przygotowania maturalne?

Post autor: dzels »

Słuchajcie, jakie jest Wasze zdanie: czy na farmacji jest czas na naukę do poprawy matury z chemii? Czy lepiej wybrać jakiś lżejszy kierunek, jeśli myśli się o poprawie matury? Może ktoś z Was się orientuje, to proszę o odpowiedź, bo nie mam kogo zapytać
avanss
Posty: 124
Rejestracja: 31 lip 2013, o 15:57

Re: Jak wam idą przygotowania maturalne?

Post autor: avanss »

Najlepiej zostać w domu.Źle się studiuje kierunek,z myślą o poprawieniu matury.
ninka-nina
Posty: 107
Rejestracja: 5 kwie 2014, o 14:12

Re: Jak wam idą przygotowania maturalne?

Post autor: ninka-nina »

W drugim semestrze pierwszego roku jest bardzo duzo czasu na nauke do matury, przynajmniej w Bydgoszczy tak jest -)

Awatar użytkownika
dzels
Posty: 89
Rejestracja: 30 lip 2013, o 10:25

Re: Jak wam idą przygotowania maturalne?

Post autor: dzels »

Wyobrażam sobie, że to będzie nieprzyjemne: studiować z myślą, że i tak nie mam zamiaru tego kończyć. Ale chcę na coś iść, bo pracy nie znajdę w swoim miejscu zamieszkania, a w domu nie dam rady bezczynnie siedzieć a na farmację chciałabym pójść, bo w razie gdy nie uda się poprawić matury, wiem, że mogłabym kontynuować farmację i nie byłaby to dla mnie jakaś wielka porażka. Tylko że chcę spróbować poprawić, żeby później nie myśleć co by było gdyby
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości