Jak wam idą przygotowania maturalne?

Informacje, porady, pomoc od osób przygotowujących się oraz poprawiających maturę. Pomoc w wyborze kierunków studiów.
Awatar użytkownika
Trzcina
Posty: 190
Rejestracja: 29 sty 2014, o 19:22

Re: Jak wam idą przygotowania maturalne?

Post autor: Trzcina »

Powiedzcie mi, jakie informacje można pomijać? Opieram się na podręczniku z Operonu, przykładowo w ogóle nie uczę się w jakiej epoce powstał organizm, tylko mniej więcej z czego powstał. Nie wiem na co mogę sobie jeszcze pozwolić.

Trzeba znać te wszystkie łacińskie nazwy gatunkowe?
Awatar użytkownika
Xerdox
Posty: 158
Rejestracja: 23 lis 2012, o 20:45

Re: Jak wam idą przygotowania maturalne?

Post autor: Xerdox »

Łacina na naszej maturze? NOPE! Sam pytałem się o to nauczycielkę Powiedziała, że jedynie co musimy umieć powiedzieć to: muszka owocowa - Drosophila melanogaster". Reszta nazw nas nie obowiązuje. Możesz też pominąć tą wielką systematykę organizmów (ale nie budowę ogólną!). Z biochemii są też zawsze najprostrze pytania (chyba nigdy nie zapytali o produkty przejściowe oddychania tlenowego). Sam jeszcze niedawno wkuwałem to
Awatar użytkownika
Trzcina
Posty: 190
Rejestracja: 29 sty 2014, o 19:22

Re: Jak wam idą przygotowania maturalne?

Post autor: Trzcina »

Czyli tych wszystkich taksonów nie muszę znać? Uff, to dobrze To jeszcze mam pytanie odnośnie wszelkiej maści repetytoriów maturalnych - czy obejmują one cały zakres materiału, wszystkie zagadnienia, czy też są wybrakowane? Oczywiście większość osób uczy się z podręczników - czy tylko ze względu na lepsze objaśnienie?

Mam na myśli to, czy podpierając się repetytorium i poszerzając na własną rękę poszczególne zagadnienia z niego, nie pominę jakichś tematów, definicji czy nazw.
Melatonina
Posty: 351
Rejestracja: 10 lis 2013, o 11:12

Re: Jak wam idą przygotowania maturalne?

Post autor: Melatonina »

A ja się pochwalę, a co !
Skończyłam tę przeklętą Bukałę, już myślałam, że zrezygnuję, ale dałam radę
Awatar użytkownika
Locus
Posty: 369
Rejestracja: 30 lip 2011, o 21:46

Re: Jak wam idą przygotowania maturalne?

Post autor: Locus »

Melatonina, o już? A ja utknęłam na anacie i mam jeszcze 3 książki, ugh.
Karibu
Posty: 375
Rejestracja: 2 lut 2013, o 11:44

Re: Jak wam idą przygotowania maturalne?

Post autor: Karibu »

i co, myślicie że warto przejść przez Bukałę?
za mną cały Operon, dwa tomy Pwn, coś tam z Nowej Ery, internet, vademeca, Kąkol, notatki własne i niewłasne, coś napewno jeszcze. Oczywiście mówię o samej teorii. Ściągnęłam wczoraj grzyby, rośliny i bakterie od Bukały i jakoś tak wczoraj pomyślałam, że przejście przez cały komplet Bukały może być ciut ciężkie
zastanawiam się czy się pchać w kolejną teorię. Chcę napewno przejść jeszcze przez Hossera

Mam metabolizm Bukały. Książkę, więc napewno przejdę przez tę komórkę (właściwie dokończę), reszta w komputerze /dlatego gł przejście przez tę serię jest dlaczego mnie problematyczne, bo nie lubię się uczyć z ekranu/ Ale jeśli warto:-)
to co, co myślicie, pchać się Bukałę?

i wogóle to dzień dobry wszystkim:-)


o, chciałam dziś kupić Maturalnie, że zdasz z chemii, ale nie było. Aż się pani zapytała co jest takiego w tej książce, że aż tyle jej tych maturalnie zeszło. Powiedziałam, że pewnie dlAtego, że to dobra rzecz-) się zaśmiała:-)

metioninka
Posty: 131
Rejestracja: 28 cze 2013, o 20:46

Re: Jak wam idą przygotowania maturalne?

Post autor: metioninka »

A z chemii lepsze to naturalnie ze zdasz czy personę?czy ktoś,robi w ogole personę tzn czy moze powiedzieć czy warto?i czy wszystkie zadania z,nich robicie czy tylko wybiórcze tematy?i jeśli ktoś moze doradzić to lepiej robic personę czy maturalnie ze zdasz?

vanilis
Posty: 45
Rejestracja: 24 lut 2014, o 19:31

Re: Jak wam idą przygotowania maturalne?

Post autor: vanilis »

Ja zdawalam mature w 2013 . Zaczelam studiowac ale po
2 miesiacach stwierdzialam ze to nie to i postanowilam sprobowac na lekarski . Biol od zera sie uczylam od pazdziernika

Awatar użytkownika
Trzcina
Posty: 190
Rejestracja: 29 sty 2014, o 19:22

Re: Jak wam idą przygotowania maturalne?

Post autor: Trzcina »

A co studiowałaś? I jak ci idzie nauka? Chemię już zdawałaś czy wybierasz się do Łodzi/Katowic/Szczecina?
vanilis
Posty: 45
Rejestracja: 24 lut 2014, o 19:31

Re: Jak wam idą przygotowania maturalne?

Post autor: vanilis »

Chemie . Chemie poprawiam , ale to biologie cisnelam najwiecej . No zostalo mi jeszcze troche genetyki i eko i ewolucjonizm a potem powtorka bo niestety mam wrazenie ze juz nic nie umiem z tego co sie nauczylam. Tez tak macie ?

Wyżlin
Posty: 347
Rejestracja: 17 lis 2013, o 18:41

Re: Jak wam idą przygotowania maturalne?

Post autor: Wyżlin »

Myślicie, że przezimować na pielęgniarskim jeśliby się przypuszczalnie nie udało za pierwszym razem na lekarski, to dobry pomysł? Jak myślicie? Chyba inne kierunki nie ma sensu bo zżerałyby mi czas na przygotowania.
Melatonina
Posty: 351
Rejestracja: 10 lis 2013, o 11:12

Re: Jak wam idą przygotowania maturalne?

Post autor: Melatonina »

Hmm z Panią Bukałą to śmieszna sprawa, z jednej strony polecam, ale z drugiej to przy czwartym zbiorku tak sie zaczyna unudzać, że żyć się nie chce : C

Karibu! Jak już opanowałaś materiał to nie polecam isc dalej w teorię tylko w praktykę! : D

A maturalnie, ze zdasz otworzyłam wczoraj i jestem pozytywnie zaskoczona!
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Jak wam idą przygotowania maturalne?

Post autor: Mårran »

Pielęgniarstwo też ci będzie żżerać czas
Pani Buka
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości