Jak wam idą przygotowania maturalne?

Informacje, porady, pomoc od osób przygotowujących się oraz poprawiających maturę. Pomoc w wyborze kierunków studiów.
Awatar użytkownika
Trzcina
Posty: 190
Rejestracja: 29 sty 2014, o 19:22

Re: Jak wam idą przygotowania maturalne?

Post autor: Trzcina »

W niewielu, dlatego chciałabym je zwiedzić Niestety, znam trochę lepiej Czechy niż Polskę, a powinno być inaczej.
Byłam w Krakowie (zbyt wiele razy niestety), Warszawie, Wrocławiu, Kołobrzegu, Kielcach i to tyle z większych miast - ta-dam. Do tego oczywiście całe województwo śląskie, przejazdem Szczecin i Opole, i jakieś turystyczne miejscowości, głównie w górach (+Międzyzdroje, Pobierowo). Znam troszkę Jurę Krakowsko-Częstochowską i Góry Świętokrzyskie.

Moim ulubionym miastem jest Wrocław.

Zwiedzić chciałabym przede wszystkim Trójmiasto, Poznań, Łódź, Lublin i inne duże miasta.
Awatar użytkownika
Reptilia
Posty: 685
Rejestracja: 4 lis 2013, o 20:57

Re: Jak wam idą przygotowania maturalne?

Post autor: Reptilia »

Ja po maturze, chciałabym zaznać pełnego relaksu, czuć że matura poszła dobrze i wtedy całkowicie wyluzować ( chociaż do wyników to pewnie nie możliwe -:- )
A co do planów, to chce znów wziąć się za sport basen, bieganie, rolki Bo od października trochę mało czasu poświęcam takiemu stylowi życia I będę czytać dużo książek! Ale takie w których co drugie słowo to nie fotosynteza czy reakcja kataboliczna P
daavid17
Posty: 543
Rejestracja: 19 lis 2013, o 16:21

Re: Jak wam idą przygotowania maturalne?

Post autor: daavid17 »

karibu z we&#x142ny pisze:może jeszcze ktoś ma jakieś patenty na ektyzon i h.juw.?:-)
Mi kiedyś się końcówka myliła i nie wiedziałem czy ekdyzol, ekdyzon czy jeszcze inaczej, aż się kapłem, że ten hormon jest ketonem więc musi być -on. Z samym działaniem trudno coś wymyślić
daavid17
Posty: 543
Rejestracja: 19 lis 2013, o 16:21

Re: Jak wam idą przygotowania maturalne?

Post autor: daavid17 »

Reptilia pisze: I będę czytać dużo książek! Ale takie w których co drugie słowo to nie fotosynteza czy reakcja kataboliczna P
Też nie mogę się tego doczekać D
antropolog95
Posty: 280
Rejestracja: 10 cze 2013, o 19:37

Re: Jak wam idą przygotowania maturalne?

Post autor: antropolog95 »

Hej, mam prośbę ma ktoś z was jakąś dobrą stronkę, plik, pdf z wytłumaczonym metabolizmem komórki? Męczę się z tym tydzień, a jakiś powalających efektów nie widzę, we Wsipie jest beznadziejnie to wyjasnione, a w Bukałowej średnio rozumiem. Ma ktoś to prościej gdzieś wyjaśnione?
daavid17
Posty: 543
Rejestracja: 19 lis 2013, o 16:21

Re: Jak wam idą przygotowania maturalne?

Post autor: daavid17 »

Hmm, może Biologia 3 Henryk Wiśniewski.
antropolog95
Posty: 280
Rejestracja: 10 cze 2013, o 19:37

Re: Jak wam idą przygotowania maturalne?

Post autor: antropolog95 »

A jest to w necie?
daavid17
Posty: 543
Rejestracja: 19 lis 2013, o 16:21

Re: Jak wam idą przygotowania maturalne?

Post autor: daavid17 »

Nie mam pojęcia.
antropolog95
Posty: 280
Rejestracja: 10 cze 2013, o 19:37

Re: Jak wam idą przygotowania maturalne?

Post autor: antropolog95 »

No właśnie, a ja chciałem coś w necie
Awatar użytkownika
Reptilia
Posty: 685
Rejestracja: 4 lis 2013, o 20:57

Re: Jak wam idą przygotowania maturalne?

Post autor: Reptilia »

antropolog95 pisze:Hej, mam prośbę ma ktoś z was jakąś dobrą stronkę, plik, pdf z wytłumaczonym metabolizmem komórki? Męczę się z tym tydzień, a jakiś powalających efektów nie widzę, we Wsipie jest beznadziejnie to wyjasnione, a w Bukałowej średnio rozumiem. Ma ktoś to prościej gdzieś wyjaśnione?
Polecam Lewińskiego Molekularne podłoże biologii
Awatar użytkownika
iSzymur
Posty: 464
Rejestracja: 15 lip 2012, o 20:28

Re: Jak wam idą przygotowania maturalne?

Post autor: iSzymur »

Nie macie czasem wrażenia, że oceniacie siebie zbyt łaskawie? na chemii to nie ma problemu- albo wyszło, albo nie wyszło, a z tą biologią to bywa problematycznie.

Co sądzicie na temat wydzielania potu, zamiast wydalania"? W którejś maturze było o tym zadanie i łój był wydzielany", a pot wydalany według klucza i mnie to zainteresowało.
Awatar użytkownika
Reptilia
Posty: 685
Rejestracja: 4 lis 2013, o 20:57

Re: Jak wam idą przygotowania maturalne?

Post autor: Reptilia »

szymur pisze:Nie macie czasem wrażenia, że oceniacie siebie zbyt łaskawie? na chemii to nie ma problemu- albo wyszło, albo nie wyszło, a z tą biologią to bywa problematycznie.

Co sądzicie na temat wydzielania potu, zamiast wydalania"? W którejś maturze było o tym zadanie i łój był wydzielany", a pot wydalany według klucza i mnie to zainteresowało.
Jeśli chodzi o biologie to przy ocenianiu zawsze sprowadza mnie na ziemie korepetytorka P Sama też próbuje oceniać się ściśle z kluczem, chociaż wiadomo że dużej wprawy w tym nie mam

A co do sprawy potu Wydzielane są tylko substancje chemiczne z komórki czy gruczołu. A wydalane zbędne produkty przemiany materii czy nadmiar wody z organizmu. Tak więc łój który jest mieszaniną związków tłuszczowych jest wydzielany. Pot składa się głównie z wody, ale również zawiera zbędne produkty przemiany materii np. amoniak, mocznik czy kwas moczowy. Gruczoły potowe więc oprócz termoregulacji służą również do wydalania zbędnych produktów przemiany materii
yyym
Posty: 24
Rejestracja: 14 lut 2014, o 17:08

Re: Jak wam idą przygotowania maturalne?

Post autor: yyym »

Ciężko coś idą te przygotowania.

Też tak macie, że zmotywujecie się na 1-3 dni, a w następny dzień nic Wam nie idzie, nie możecie się skupić? Ja dziś tak mam I nie wiem czy mam ten dzień całkowicie przepuścić czy się jednak przemóc i jakiś kawałek wiedzy jeszcze w siebie wtłoczyć. Z drugiej strony zegar tyka, czasu mało
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości