jak Wam idzie nauka?

Przygotowanie do matury z chemii, rozwiązywanie zadań, pomoc w zrozumieniu reakcji chemicznych, arkusze maturalne z chemii
martynka89
Posty: 121
Rejestracja: 4 lis 2007, o 18:01

jak Wam idzie nauka?

Post autor: martynka89 »

jak Wam idzie nauka, zarowno biologii jak i chemii do matury? Szczerze mowiac mnie powoli zaczyna ogarniac uczucie paniki i strachu, boje sie ze nie zdaze wszytskiego powtorzyc do maja a wtedy wsyztskie moje marzenia polegna w gruzach . nie wiem moze macie jakies metody, sposoby zeby nauka szla efektywniej, szybciej a tym samym przyjemniej



Pozdrawiam
parva
Posty: 312
Rejestracja: 26 sty 2007, o 21:31

Re: jak Wam idzie nauka?

Post autor: parva »

Cóż. Mnie delikatnie mówiąc nie idzie Z chęcią bym się uczyła bioli i chemii, ale ciągle mi czasu brakuje. W sumie z bioli jestem dopiero przy tkankach zwierzęcych, a z chemii, aż wstyd się przyznać, dopiero przy wapniu.
swimka
Posty: 6
Rejestracja: 26 paź 2007, o 14:13

Re: jak Wam idzie nauka?

Post autor: swimka »

cienko z ta nauka. Chcialo by sie wiecej czasu poswiecic ale nie ma jak. Matura czy szkola i ot wieczny dylemat bo cos za cos. Nie da sie uczyc na bierzaco do lekcji i jednoczesnie powtarzac do matury. Dlatego z biologii jestem dopiero na stawonogach a z chemi to sie nawet nie przyznaje. Dzis dopiero kupilam sobie porzadny zbiór zadan
Marzena
Posty: 557
Rejestracja: 17 sty 2007, o 20:31

Re: jak Wam idzie nauka?

Post autor: Marzena »

Wiadomo ze na maturze z chemii sa zadania ale niestety nie tylko sa tez doswiadczenia i teraz mam takie pytanie : skad mam znac te wszystkie doswiadczenia ?czy sa moze gdzies w internecie?
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: jak Wam idzie nauka?

Post autor: Medycyna Lwów »

czytać n razy wszystkie doświadczenia z rozaka zapewniam ze nic nadto na maturze się nie pojawi. Jest oczywiście kilka doświadczeń typowych np.
* rekacje z odcyznnikiem Cu(OH)2 w chemii organicznej
* rekacje redoks z Mn i Cr w róznych środowiskach
* reakcje wykrywania wiązania wielokrotnego (z wodą bromowa, KMnO4 etc.)
* reakcje z odczynnikami Trommera i Tollensa
* rekacje hydrolizy soli, amidów, białek, disacharydów etc.
i wiele innych łatwiejszych np. na wytwarzanie NH3 czy CO2
Marzena
Posty: 557
Rejestracja: 17 sty 2007, o 20:31

Re: jak Wam idzie nauka?

Post autor: Marzena »

czyli jak wypisze sobie wszystkie z rozaka doswiadczenia i bede zorientowana o co w nich chodzi to dam rade?
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: jak Wam idzie nauka?

Post autor: Medycyna Lwów »

pewnie że tak nie ma co demonizować tej matury bo naprawdę nie jest aż taka trudna nawet rozszerzona.
Marzena
Posty: 557
Rejestracja: 17 sty 2007, o 20:31

Re: jak Wam idzie nauka?

Post autor: Marzena »

no moze i nie ale to tez zalezy dla kogo , od szczescia w pewnym stopniiu i pewnie jescze od paru rzeczy-ciekawa swoja droga jaka moze byc w tym roku matura zarowno z biologii i z chemii -chodzi mi o to czy trudna czy moze latwa
Awatar użytkownika
AmoSo
Posty: 163
Rejestracja: 22 wrz 2007, o 10:55

Re: jak Wam idzie nauka?

Post autor: AmoSo »

Jak to ujęła moja Profesorkatwórcy zadań maturalnych zaczynają wymyślać co miało znaczyć, że starają sie dawać coraz bardziej skomplikowane zadania, bo wszystkie standardowe już były w poprzednich latach. Mam nadzieję, ze sie myli i że w tym roku szkolnym matura nie bedzie trudniejsza od poprzedniej. mi nauka też słabo idzie, ale trzeba być optymistą
bedroom-bar
Posty: 97
Rejestracja: 11 lip 2007, o 09:04

Re: jak Wam idzie nauka?

Post autor: bedroom-bar »

hmm co to ten rozak, gdzie mozna go nabyć?
Marzena
Posty: 557
Rejestracja: 17 sty 2007, o 20:31

Re: jak Wam idzie nauka?

Post autor: Marzena »

wydawnictwo Rożak -sa to 3 podrecziki do chemmi -mozna zdobyc w ksiegarni np
Atria1987
Posty: 2
Rejestracja: 28 lis 2007, o 19:13

Re: jak Wam idzie nauka?

Post autor: Atria1987 »

Mam do Was prośbę, jaki zbiór zadań polecacie i jakie repetytorium (oprócz podręczników Rożaka), żeby dobrze zdać maturę z chemii rozszerzoną? Maturę zdawałam 2 lata temu ale z zupełnie innych przedmiotów (historia, WOS, biologia, polak na rozszerzeniu). W tym roku zadeklarowałam chemię. Troszkę się tego obawiam, bo kończyłam LO o profilu humanistycznym. Teraz uczę się w studium farmaceutycznym (jestem na drugim roku) i chemię mam ale bardziej pod kontem praktycznym (chemia analityczna) i z tamtych książek raczej nie za bardzo mogę skorzystać, bo są za szerokie. Sama nie wiem czy nie porywam się z motyką na słońce z tą chemią . Napiszcie proszę z czego jeszcze Wy korzystacie.
Batha
Posty: 2658
Rejestracja: 20 maja 2007, o 16:32

Re: jak Wam idzie nauka?

Post autor: Batha »

z operonu są dobra repetytoria, ale podręczników nie polecam,
podręczniki są dobre z nowej ery
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 1 gość