Jak Wam poszła matura z chemii?

Przygotowanie do matury z chemii, rozwiązywanie zadań, pomoc w zrozumieniu reakcji chemicznych, arkusze maturalne z chemii
Madja
Posty: 106
Rejestracja: 8 mar 2006, o 14:55

Jak Wam poszła matura z chemii?

Post autor: Madja »

Już dziś zapodaję ten temat:) Najlepsze są pierwsze wrażenia. Jak tylko wrócę do domu i się ogarnę, to tu coś napiszę.
Więc powodzenia, maturzyści! no
BURZUM
Posty: 28
Rejestracja: 12 maja 2006, o 16:08

Re: Jak Wam poszła matura z chemii?

Post autor: BURZUM »

Trudna
Madja
Posty: 106
Rejestracja: 8 mar 2006, o 14:55

Re: Jak Wam poszła matura z chemii?

Post autor: Madja »

BURZUM pisze:Trudna
jak cholera
anusia271
Posty: 37
Rejestracja: 9 mar 2006, o 10:52

Re: Jak Wam poszła matura z chemii?

Post autor: anusia271 »

nie no ja sie dzis pozagnalam z farmacja( bardzo trudna
Madja
Posty: 106
Rejestracja: 8 mar 2006, o 14:55

Re: Jak Wam poszła matura z chemii?

Post autor: Madja »

Ale jak przeglądałam odpowiedzi, to takie głupie błędy porobiłam, że idzie się tylko pochlastać!
Na przykład w tym zadaniu, gdzie trzeba było korzystać z równania Clapeyrona, to zamiast za liczbę moli wziąć 1,5 to wzięłam 3 mole. A miałam u góry przed oczami napisane własną ręką równania reakcji, z którego jak byk wychodziło to 1,5 mola I całe zadanie w łeb
A najgłupsze zadanie było to z wykresem. No nie mogłam załapać, o co chodzi. Dobrze, że tylko za 1 punkt było.
Ale jestem wściekła na siebie No chyba mi rozum na te 120 minut odjęło! I jeszcze przez całą maturę dziewczyna, która siedziała za mną miała jakiś napad kaszlu i to mnie diabelnie rozpraszało.
Myślałam, że wynik biologii nadrobię chemią, ale widzę, że chyba będzie musiało być odwrotnie
Johny_B

Re: Jak Wam poszła matura z chemii?

Post autor: Johny_B »

Jak dla mnie to zbyt łatwa, tak, Że mnie zaskoczyło to. Będzie ponad 90%
anusia271
Posty: 37
Rejestracja: 9 mar 2006, o 10:52

Re: Jak Wam poszła matura z chemii?

Post autor: anusia271 »

ja przejzalam odpowiedzi i dochodze do wniosku ze ja to wszystko umialam ale mnie chyba cos zmulilo na tym rozszerzonym b wole nawet nie liczyc puntkow bo tragedia np zamiast stalej dysocjacji to policzylam sobie stopien dysocjaji, albo banalne zadanie z sigmami tez zwalilam bo policzylam WSZYSTKIE wiazania sigma a nie tylko miedzy atomami.
Madja
Posty: 106
Rejestracja: 8 mar 2006, o 14:55

Re: Jak Wam poszła matura z chemii?

Post autor: Madja »

anusia271 pisze:ja przejzalam odpowiedzi i dochodze do wniosku ze ja to wszystko umialam ale mnie chyba cos zmulilo na tym rozszerzonym
Witaj w Klubie Ludzi Idiotycznie Zmulonych! To na trzy cztery tniemy się. OK?
anusia271
Posty: 37
Rejestracja: 9 mar 2006, o 10:52

Re: Jak Wam poszła matura z chemii?

Post autor: anusia271 »

ok
Awatar użytkownika
Vinci
Posty: 991
Rejestracja: 20 sty 2006, o 21:54

Re: Jak Wam poszła matura z chemii?

Post autor: Vinci »

cudeńko było poprostu
Biooologia.

Re: Jak Wam poszła matura z chemii?

Post autor: Biooologia. »

Hm. W podst w opracowanym przez nichprzkladowym rozwiazaniu widzialem blad - napisali w jednym zadaniu w obserwacjach ze widza wydzielanie sie gazu. Ostroo. nie wiedzialem ze widza CO2 :D

A matura. ciezka, ale z 80% powinno byc Wszystko zalezy od CKeM
kamil

Re: Jak Wam poszła matura z chemii?

Post autor: kamil »

Podstawowa była banalna. zrobiłem w godzine i byłem zdziwiony ze tak szybko. przez jakies 10 minut siedziałem i sie zastanawiałem czy przypadkiem mam wszystkie strony ze tak szybko poszło. A co do rozszerzonego to moge sie wypowiedziec tylko jednym słowem MASAKRA trudne jak nie wiem. Liczyłem juz wyniki i zadowolony nie jestem podstawowy 85-90% a rozsz 56%:( a jak myslicie mam jakies szanse z tymi wynikami na biotechnologie do łodzi na uniwerek albo gdziekolwiek indziej z BIOLOGII MAM Z PODST tez 85-90% a z rozsz 65-70%. albo gdzie wogóle moge składać z takimi wynikami bo ja za pielęgniarstwem to juŻ nie widze większych moŻliwości:(((((((((
Ten w³a¶nie

Re: Jak Wam poszła matura z chemii?

Post autor: Ten w³a¶nie »

Kamilu drogi, chcesz być bezrobotny idź na biotechnologie, daje głowe ze Biotomie Cie nie przyjmą chyba ze tato był senatorem albo będziesz najleprzym uczniem na roku, więcej konkretnych firm biotechnologicznych w tym kraju nie ma no chyba, Że za granicami tego kraju.
Matura z chemi była specyficzna jednym słowem, co dość dosadnie obniŻy progi punktowy na uczelnie.
kaŻdy tak liczy i liczy te punkty taki wyścig no fakt kaŻdy ma marzenia i chce je reazlizować tylko tego materiału do szycia marzeń nie jest wystarczająca ilość by odziać wszystkich a wyrywanie po niteczce innemu i takie dąŻenie do wyłuskania więcej i więcej nie ma większego sensu.
Pozdrawiam serdeczniucho :)
Zablokowany
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości