Jak zostac nauczycielem biologii

Masz problem z biologią na lekcjach? Czegoś nie rozumiesz? Potrzebujesz pomocy w rozwiązaniu zadań? Napisz o tym na forum!
Awatar użytkownika
sosen
Posty: 186
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 12:09

Re: Jak zostac nauczycielem biologii

Post autor: sosen »

to bywa różnie np tutaj gdzie ja studiuję są takie kierunki jak nauczanie biologii z geografią lub nauczanie biologii z chemią. i późnej kończąc to masz możliwość uczenia tych przedmiotów. możesz skończyć biologię i w trakcie studiów robić sobie blok pedagogiczny i później po ukończeniu studiów możesz uczyć. Sposobów jest sporo ale tak czy tak to trochę nauki jest czy to wybierzesz biologię czy coś takiego jak nauczane biologii z chemią lub z geografią licz się z dosyć sporą dawką nauki.
cahala

Re: Jak zostac nauczycielem biologii

Post autor: cahala »

Istnieją teŻ takie kierunki, które w swojej nazwie mają przygotowanie do nauczania. W poznaniu za dwa lata ma powstać kierunek biologia nauczycielska, nie wiem jak jest na innych uczelniach.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Jak zostac nauczycielem biologii

Post autor: Medycyna Lwów »

Elpremiero pisze:gólnie perspektywy bycia nauczycielem biologii czy innego przedmiotu w naszym kraju troche lipne sie wydają płace, środowisko pracy, no i jeszcze jak ktoś tutaj dobrze zauważył żeby pracować jako nauczyciel to najpierw trzeba znaleźć etat w jakiejś szkole.
oj niekoniecznie, dobrzy nauczyciele z biologii poza pensją w szkole udzielają korepetycji. W moim mieście to już normalka, dla przykładu moja pani prof. z LO za 1 h korepetycji bierze 100 zł i trzeba chodzić co najmniej 2 h/tydz (w czerwcu zazwyczaj już nie ma miejsc na kolejny rok) a prof. okulistyki przyjmujący w prywatnym gabinecie za 1 wizytę 50 zł.
Co do drogi: skońćzyć biologię (na uniwersytecie lub akademii rolniczej)zrobić roczny kurs pedagogiczny (gdziekolwiek) i znaleźć pracę.
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Jak zostac nauczycielem biologii

Post autor: Padre Morf »

Kaamil pisze:a prof. okulistyki przyjmujący w prywatnym gabinecie za 1 wizytę 50 zł.
a badanie może trwać 20 minut albo krócej

Paramecium nie poddawaj sie - nerwica nie dyskwalifikuje Cie jako lekarza (są i mniej stresujące specjalizacje). i myślę, że nie warto z tego powodu rezygnować.

Co do pracy w szkole to polecam studia na uniwerku. Kurs pedagogiczny możesz zrobić zawsze a jeśli wybierzesz odpowiednią specjalność możesz znaleźć pracę poza szkolnictwem.
Awatar użytkownika
sosen
Posty: 186
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 12:09

Re: Jak zostac nauczycielem biologii

Post autor: sosen »

Kaamil pisze: W moim mieście to już normalka, dla przykładu moja pani prof. z LO za 1 h korepetycji bierze 100 zł i trzeba chodzić co najmniej 2 h/tydz
jak znajduje frajerów to jej szczęście. ja do kogoś takiego nigdy bym nie poszedł
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Jak zostac nauczycielem biologii

Post autor: Medycyna Lwów »

ja też bym nie poszedł, ale jak rodziców stać i zapłacą wszystkie pieniądze, żeby się dziecko dostało na medycynę to niech płacą.
Awatar użytkownika
sosen
Posty: 186
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 12:09

Re: Jak zostac nauczycielem biologii

Post autor: sosen »

tylko ktoś taki jest idiotą nie obrażając tych co chodzą. bo można chodzić na korki ale nie przesadzajmy bo to lekka przesada żeby komuś dawać zarobić za głupie korki w liceum 100 zł.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Jak zostac nauczycielem biologii

Post autor: Medycyna Lwów »

w większych miastach to już jest normalność. 100 zł biorą nauczyciele z najlepszych liceów i z największą renomą. Z fizyki niektórzy sobie życzą jeszcze więcej.
Awatar użytkownika
sosen
Posty: 186
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 12:09

Re: Jak zostac nauczycielem biologii

Post autor: sosen »

to tak jak napisałem wyżej. mają frajerów to biorą. bo niestety renoma to ni wszystko a często o wiele bardziej skuteczny i na czasie jest ten mniej znany i biorący połowę ceny. a co do liceów to są akurat najgorsze licea bo taka pani nauczyciel zamiast uczyć w szkole bo jej za to płacą to uczy w domu za 100 zł bo dzieciaczki mają nadzianych rodziców którzy myślą że im więcej zapłacą za lekcje dla swojej pociechy to tym lepie zdadzą maturę
Batha
Posty: 2658
Rejestracja: 20 maja 2007, o 16:32

Re: Jak zostac nauczycielem biologii

Post autor: Batha »

dobra, jak chcecie gadać o korkach to załóżcie sobie nowy temat
nxxx
Posty: 450
Rejestracja: 8 mar 2008, o 15:54

Re: Jak zostac nauczycielem biologii

Post autor: nxxx »

ale dawanie korków wiąże się z pracą nauczyciela
sosen pisze:o do liceów to są akurat najgorsze licea bo taka pani nauczyciel zamiast uczyć w szkole bo jej za to płacą to uczy w domu za 100 zł
przecież korki i etat można pogodzić.
Batha
Posty: 2658
Rejestracja: 20 maja 2007, o 16:32

Re: Jak zostac nauczycielem biologii

Post autor: Batha »

z pracą owszem. A z zostaniem nauczycielem tyle, co z każdym innym zawodem
Awatar użytkownika
sosen
Posty: 186
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 12:09

Re: Jak zostac nauczycielem biologii

Post autor: sosen »

przecież korki i etat można pogodzić.
ale nie mam tutaj na myśli pogodzenie tego bo z tym to nie ma problemu. mam na myśli dawanie korków swoim uczniom
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości