Jak zostać nauczycielem biologii??

Porady i opinie o uczelniach kształcące w zakresie biologii. Punktacja przy rekrutacji. Pomoc w dostępie do materiałów do nauki biologii
Elvirqa
Posty: 34
Rejestracja: 17 paź 2008, o 20:27

Jak zostać nauczycielem biologii??

Post autor: Elvirqa »

Hej:) Mam pytanie takie jak w temacie.
Chciałabym uczyć biologii, ale nie wiem jaką szkołe powinnam skonczyc, jestem w klasie maturalnej i zdaje biologię na poziomie rozszerzonym. Bardzo proszę o mądre rady co do przyszłości) Bo nie mam pojęcia co dalej:( wiem tylko tyle że biologia stała się moją pasją)
yeast
Posty: 2248
Rejestracja: 5 lip 2007, o 16:36

Re: Jak zostać nauczycielem biologii??

Post autor: yeast »

Studia na kierunku biologia i kurs pedagogiczny (można go zdaje się zrobić w ramach biologii).
Biochejter
Posty: 1396
Rejestracja: 5 lip 2007, o 06:50

Re: Jak zostać nauczycielem biologii??

Post autor: Biochejter »

Najprościej skończyć biologię nauczycielską (teraz jest to najczęściej w formie: biologia + chemia, biologia + geografia, biologia + środowisko masz uprawnienia do nauczania obu przedmiotów), np. na którejś z uczelni pedagogicznej czy uniwerku - masz w programie studiów przedmioty uprawniające Cię do nauczania tych przedmiotów.

Ewentualnie możesz skończyć biologię nienauczycielską czy jakąś biotechnologię i dorobić uprawnienia pedagogiczne w trakcie lub po studiach (zwykle płatne z własnej kieszeni).
Awatar użytkownika
ulala
Posty: 1673
Rejestracja: 17 gru 2006, o 18:29

Re: Jak zostać nauczycielem biologii??

Post autor: ulala »

naprawdę chcesz konczyć stricte biologię ?
yeast
Posty: 2248
Rejestracja: 5 lip 2007, o 16:36

Re: Jak zostać nauczycielem biologii??

Post autor: yeast »

Biochemister pisze:dorobić uprawnienia pedagogiczne w trakcie lub po studiach (zwykle płatne z własnej kieszeni)
Nie jestem pewna, ale wydaje mi się, że w Gdańsku dawali możliwość zrobienia kursu pedagogicznego w ramach przedmiotów fakultatywnych bezpłatnie.
Elvirqa
Posty: 34
Rejestracja: 17 paź 2008, o 20:27

Re: Jak zostać nauczycielem biologii??

Post autor: Elvirqa »

A czy orientuje się moze ktoś z Was czy znajde taką szkołe zaoczną? W Opolu, albo we Wrocławiu
yeast
Posty: 2248
Rejestracja: 5 lip 2007, o 16:36

Re: Jak zostać nauczycielem biologii??

Post autor: yeast »

Elvirqa pisze:A czy orientuje się moze ktoś z Was czy znajde taką szkołe zaoczną?
Na pewno chcesz studia zaoczne?
Biochejter
Posty: 1396
Rejestracja: 5 lip 2007, o 06:50

Re: Jak zostać nauczycielem biologii??

Post autor: Biochejter »

ulala pisze:naprawdę chcesz konczyć stricte biologię ?
A masz jakiś inny pomysł co ma skończyć jak chce uczyć biologii?

Co to za pytanie.
yeast pisze:
Biochemister pisze:dorobić uprawnienia pedagogiczne w trakcie lub po studiach (zwykle płatne z własnej kieszeni)
Nie jestem pewna, ale wydaje mi się, że w Gdańsku dawali możliwość zrobienia kursu pedagogicznego w ramach przedmiotów fakultatywnych bezpłatnie.
Na UMCSie też była taka możliwość. Czy dalej jest nie wiem.
Elvirqa
Posty: 34
Rejestracja: 17 paź 2008, o 20:27

Re: Jak zostać nauczycielem biologii??

Post autor: Elvirqa »

yeast pisze:
Elvirqa pisze:A czy orientuje się moze ktoś z Was czy znajde taką szkołe zaoczną?
Na pewno chcesz studia zaoczne?
Tak poniewaz dostac się na dzienne to wyczyn dość trudny:/ Tak mi sie wydaje. A w sumie tez nie mam tyle pieniędzy by isc do skzoły. Musze zacząc pracowac.
A chciałabym robić coś co ma przyszłość i daje przyjemność i pieniądze w jednym.
Błagam doradzcie mi cos:(( Nie wiem co robic, a decyzja juz nie długo musi zostac podjęta(
Biochejter
Posty: 1396
Rejestracja: 5 lip 2007, o 06:50

Re: Jak zostać nauczycielem biologii??

Post autor: Biochejter »

Elvirqa pisze:ostac się na dzienne to wyczyn dość trudny
Nie wiem jak na innych uczelniach, ale na UMCS na biologię nauczycielską jest ZAWSZE mniej kandydatów niż miejsc i są problemy z uzbieraniem całego składu. Także dostać się jest banalnie jak widzisz czasem ]
Yazz
Posty: 20
Rejestracja: 14 lut 2009, o 21:15

Re: Jak zostać nauczycielem biologii??

Post autor: Yazz »

Ale gorzej tam przetrwać bo na biologii jest wszystko.
Elvirqa
Posty: 34
Rejestracja: 17 paź 2008, o 20:27

Re: Jak zostać nauczycielem biologii??

Post autor: Elvirqa »

Biochemister pisze:UMCS
No tak, ale gdzie Lublin, bo chyba ten Uniwersytet masz na mysli, a gdzie Nysa:///

Ma ktoś moze pomysł na coś bliżej
Elvirqa
Posty: 34
Rejestracja: 17 paź 2008, o 20:27

Re: Jak zostać nauczycielem biologii??

Post autor: Elvirqa »

Czy znajdzie sie tu moze ktos kto studiuje biologię na Uniwersytecie Wrocławskim
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości