Jaka matura?

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
wocox90
Posty: 3
Rejestracja: 24 paź 2020, o 18:20

Jaka matura?

Post autor: wocox90 »

Witajcie

Maturę pisałem w 2016 roku - to była nowa formuła. Jeśli chciałbym napisać maturę w 2021 roku, jaka to będzie formuła?
wocox90
Posty: 3
Rejestracja: 24 paź 2020, o 18:20

Re: Jaka matura?

Post autor: wocox90 »

No i jeszcze zastanawiam się nad materiałami, przez ostatnie lata coś się zmieniło? Nie wiem za bardzo co kupić..

Do chemii myślę nad serią podręczników + zbiory Witowskiego, by przerabiać wraz z materiałem sporo zadań. Po przerobieniu całości Pac + Arkusze maturalne.

Do biologii poza podręcznikiem raczej bym odpuścił zbiory a rozwiązywał po prostu zadania maturalne, np.z biologhelp, po przerobieniu materiału jeszcze raz, ale tym razem już w formie arkuszy.

Już listopad, może być ciężko, co myślicie? Mam trochę doświadczenia ze studiów, licealne podręczniki nie są takie trudne.. :D

Jest ktoś nieco starszy, poprawiający w 2021 roku?
politechnik
Posty: 12
Rejestracja: 6 lis 2018, o 15:35

Re: Jaka matura?

Post autor: politechnik »

Ja się zastanawiam, ale niestety nie te przedmioty - ja jeżeli się zdecyduję to na Matmę/Fizykę :)
nqtvvv
Posty: 14
Rejestracja: 19 maja 2020, o 16:33

Re: Jaka matura?

Post autor: nqtvvv »

Też pisałem maturę w 2016. W tym roku poprawiałem chemie i matematykę ale niestety do lekarskiego zabrakło 3 pkt a do lek-dentu 1pkt... :/
Odnośnie matury to obecna nowa formuła jest taka sama jak w 2016 roku. Z tego co się orientuje to duże zmiany w egzaminach będą dopiero 2023 roku.
politechnik
Posty: 12
Rejestracja: 6 lis 2018, o 15:35

Re: Jaka matura?

Post autor: politechnik »

A studiowaliście coś teraz i kończycie - no i po napisaniu matury nowy kierunek?
wocox90
Posty: 3
Rejestracja: 24 paź 2020, o 18:20

Re: Jaka matura?

Post autor: wocox90 »

No to matematyka/fizyka jest okej, bo masz dużo alternatyw, biologia/chemia to troszkę lipa :D

Ja się jeszcze biję z myślami, ale jak coś, to mat/biol/chem - mat nawet podstawę.

No to jak formuła jest taka sama, to okej. Będziesz poprawiać w przyszłym roku?

Co do studiowania innych kierunków, to ja mam 24 lata, ale już chyba przegrałem swoje życie XD Z jakiegoś powodu wcale nie poprawiałem matury. Następnie poszedłem na informatykę, bo dobra kasa, ale wytrzymałem 2 miesiące. Od kilku lat pracuję na maszynach CNC, to postanowiłem spróbować mechanikę i budowę maszyn, ale nie minął nawet miesiąc i ja już nie mam na to ochoty..

Kiedyś mocno chciałem na leka i teraz czasami mi się zdarzają takie przebłyski, ale starałem się to odsuwać.. Nie wiem, pewnie bałem się, że jeśli będę usilnie próbował poprawiać te matury, to skończę DOKŁADNIE w tym miejscu, w którym teraz jestem..

A jak jest u Was?

Z jakich pomocy naukowych korzystacie?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości