Jaka praca po biologii?

Porady i opinie o uczelniach kształcące w zakresie biologii. Punktacja przy rekrutacji. Pomoc w dostępie do materiałów do nauki biologii
elano07
Posty: 15
Rejestracja: 26 lip 2011, o 13:11

Re: Jaka praca po biologii????

Post autor: elano07 »

To jak jest w końcu z tą biologia?
Teraz idę na drugi rok i nie wiem co mam robić studia może są ciekawe ale wszędzie Słysze ze perspektywy mizerne i tego się obawiam nie wiem co zrobić żebym mógł spać spokojnie żebym nie musiał się martwic tym ze moja cała 5 letnia praca nie pójdzie na marne
karolajna661
Posty: 26
Rejestracja: 3 mar 2011, o 20:40

Re: Jaka praca po biologii????

Post autor: karolajna661 »

biogabi: w Lublinie na UP jest chyba troszkę inaczej |
Nie można uczyć przyrody?! O byłam pewna że można. Czyli tylko gimnazjum?
elano07: moim skromnym zdaniem to nie powinieneś się martwić tym co mówią ludzie. W Polsce pewna praca jest tylko po lekarskim albo gdy masz niezłe znajomości. A jeśli interesują Cię właśnie takie studia to ucz się i martw się po magisterce :p. A pracę znajdziesz jeśli się dobrze rozejrzysz . Mi też tak każdy mówi że nie znajdę pracy, że będę się użerać z bachorami a ja mimo wszystko chce być nauczycielką biologii
elano07
Posty: 15
Rejestracja: 26 lip 2011, o 13:11

Re: Jaka praca po biologii????

Post autor: elano07 »

ja wiem wiem ze da się jak się chce ale kurcze mam straszy dylemat jestem po pierwszym roku i idę w październiku na drugi bo wszytko zdałem w pierwszym terminie ale nie wiem nadal co dla mnie jest najlepsze chce mieć po prostu zapewniona prace i tyle i nie wiem nadal w jakim kierunku podążyć.
karolajna661
Posty: 26
Rejestracja: 3 mar 2011, o 20:40

Re: Jaka praca po biologii????

Post autor: karolajna661 »

a widzisz jakieś inne rozwiązanie, tzn jakiś inny kierunek studiów który by Ci pasował oprócz biologii?
elano07
Posty: 15
Rejestracja: 26 lip 2011, o 13:11

Re: Jaka praca po biologii????

Post autor: elano07 »

widzę biotechnologie ale chciałbym dopiero po 3 roku iść jeżeli będzie taka szansa kończyć studia na biotechnologi
karolajna661
Posty: 26
Rejestracja: 3 mar 2011, o 20:40

Re: Jaka praca po biologii????

Post autor: karolajna661 »

może się i nie znam i nie chce cię dołowac ale mi się wydaje że praca po biologii wygląda podobnie jak po biotechnologii a studia cięższe bo dużo matmy i fizyki na biotechnologi
może zrób licencjat i dopiero weź się za inne kierunki całe życie przed Tobą, możesz próbować
Samii
Posty: 9
Rejestracja: 27 lip 2010, o 12:41

Re: Jaka praca po biologii????

Post autor: Samii »

Chciałabym się dowiedzieć jakie są możliwości pracy po kierunku: biologia, specjalność ekologia i zarządzanie zasobami przyrody. Bardzo proszę o konkretne przykłady pracy, szukam i szukam i póki co nadal nie wiem. Z góry dziękuje za odpowiedź
Awatar użytkownika
Matro
Posty: 19
Rejestracja: 13 mar 2010, o 08:25

Re: Jaka praca po biologii????

Post autor: Matro »

Teoretycznie? Praca w szkołach, laboratoriach, urzędach, na uczelni, w banku genów, jednostkach zajmujących się ochroną i rekultywacją środowiska, ośrodkach doradztwa rolniczego, redakcjach czasopism naukowych i popularnonaukowych oraz w wielu wielu innych miejscach! Brzmi pięknie !

Praktycznie? Pewne bezrobocie, lub niezwiązana z kierunkiem studiów praca za marne grosze. Nic dziwnego, że nie możesz znaleźć niczego rzeczowego na ten temat, bo konkretnego zawodu związanego z Twoją specjalizacją (jak i większością specjalizacji biologicznych, może po za mikrobiologią) po prostu nie ma. Czysta sztuka dla sztuki, ale niektórzy lubią mieć w życiu pod górkę, wiec jeśli chcesz to próbuj
HoffmanLaRoche
Posty: 204
Rejestracja: 3 wrz 2011, o 13:39

Re: Jaka praca po biologii????

Post autor: HoffmanLaRoche »

Wiem natomiast że w Niemczech,Szwajcarii,Holandii czy USA biolog to jeden z lepszych zawodów
Awatar użytkownika
Matro
Posty: 19
Rejestracja: 13 mar 2010, o 08:25

Re: Jaka praca po biologii????

Post autor: Matro »

Kod: Zaznacz cały

indeed.com/forum/gen/Career-Advice/Bachelors-degree-Biology-can-you-do-it/t132436
ściana płaczu biologów amerykańskich

Burząc wasze dotychczasowe przekonania, zagranica nie zawsze jest taką ziemią obiecaną jak się ją obrazuje Zawsze dobrze tam gdzie nas nie ma ta, pomarzyć zawsze można.
genaktiv
Posty: 45
Rejestracja: 9 mar 2012, o 10:19

Re: Jaka praca po biologii????

Post autor: genaktiv »

Czytając ten wątek odnoszę wrażenie że niektórzy są po prostu osobami bardzo nieodpowiedzialnymi.
Każdego roku setki biologów opuszczają mury uczelni i zderzają się z rzeczywistością która brzmi BRAK PRACY.
Apel do maturzystów: Zanim wybierzecie studia biologiczne, poprzeglądajcie ogłoszenia o prace, policzcie ile ofert dla biologów pojawia się w ciągu miesiąca.
Awatar użytkownika
asiula9222
Posty: 461
Rejestracja: 4 wrz 2010, o 11:58

Re: Jaka praca po biologii????

Post autor: asiula9222 »

genaktiv, Przepraszam Cię bardzo, ale w takim razie co studiować, jeśli ma się zainteresowanie biologiczne, aby mieć potem pracę w Polsce. Tylko nie pisz o lekach,farmacji, czy pokrewnych.
Trzyszcz
Posty: 886
Rejestracja: 2 sie 2011, o 11:33

Re: Jaka praca po biologii????

Post autor: Trzyszcz »

elano- to byłoby super głupie- rezygnować z biologii na rzecz biotechnologii, nie ze względu na zainteresowania, a perspektywy zdobycia pracy
szczególnie, że po biotechnologii wcale łatwiej nie będzie!
W zeszłym roku zrobiłem odwrotny ruch- nawet na uczelni(PG) nam mówili, że w Polsce ciężko o pracę w zawodzie po biotech.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość