Jaka specke bys wybral?

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
stellar
Posty: 746
Rejestracja: 20 wrz 2008, o 06:08

Re: Jaka specke bys wybral?

Post autor: stellar »

jagodzio pisze:
stellar pisze:Ja bym chciała być chirurgiem plastycznym albo okulistą. (.)
Na pewno nie zostanę chirurgiem ani onkologiem. Za słabe nerwy.
Może mnie ktoś uświadomić, jak można zostać chirurgiem plastycznym, nie będąc chirurgiem?
Nie to miałam na myśli . Nie chciałabym być stricte chirurgiem w sensie zszywania rozwalonej na 4 części nogi, nagłych przypadków, o to mi chodziło. Nie na moje nerwy dostarczanie pacjentów prosto z wypadków.
Teraz mi się tak zdaje Myślę, że moje nastawienie i tak się zmieni, bo studia w końcu cię jakoś wtajemniczają i przyzwyczajają.
karinia
Posty: 165
Rejestracja: 12 maja 2008, o 11:29

Re: Jaka specke bys wybral?

Post autor: karinia »

to prawda, że wszyscy na początku chcą byc chirurgami:) Ale to się stopniowo zmienia, ja np w tej chwili myślę może o ginekologii.
Awatar użytkownika
Jootka
Posty: 211
Rejestracja: 7 lip 2008, o 14:15

Re: Jaka specke bys wybral?

Post autor: Jootka »

toooksykologiem na podkladce z anestezjologii

Łaa jak ja obserwuje moich znajomych z roku to dziela sie na 2 grupy: tych ktorzy jeszcze nie wiedza kim chca byc i tych ktorzy chca byc ginekologami Co ciekawe kiedys dalabym sie pokroic, ze na ginekologie nie ma chetnych
stellar pisze:Jeśli bym się miała jej podjąć, to długa praca nad sobą przede mną
Ja bym chirurgiem nie zostala za zadne pieniadze. Moja jedyna predyspozycja do tej pracy jest to ze odrozniam kolor bialy od czerwonego. Ale podziwiam zwlaszcza kobiety ktore chca byc chirurgami
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Jaka specke bys wybral?

Post autor: Korczaszko »

Jootka pisze:Co ciekawe kiedys dalabym sie pokroic, ze na ginekologie nie ma chetnych
ja też :p
Awatar użytkownika
polianna
Posty: 186
Rejestracja: 20 lip 2008, o 19:00

Re: Jaka specke bys wybral?

Post autor: polianna »

1. Neurologia
2. Psychiatria

Pewnie będzie ciężko pozostac przy swoichzamiarach w zderzeniu z rzeczywistością ale te kierunku najbardziej mniekręcą i zaczytuję się w tej tematyce.
Awatar użytkownika
doktorka
Posty: 1679
Rejestracja: 15 lip 2008, o 18:19

Re: Jaka specke bys wybral?

Post autor: doktorka »

dziwne, u mnie w grupie jest malo chetnych na gineksy] 2 osoby zdaje sie.


chirurgie plastyczna mozna zrobic bez specki z chirurgii, obecnie chirurgia plastyczna jest juz specjalizacja podstawowa.

Korczaszko, oblesne to jest grzebanie w dupskach krowom.
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Jaka specke bys wybral?

Post autor: Korczaszko »

doktorka pisze:Korczaszko, oblesne to jest grzebanie w dupskach krowom.
mogłam się spodziewaća weta to już oblecha. rzyg. rzyg. cokolwiek". zjedz mnie ]

A teraz pytanie do marzycielek ginekologicznych, co was tam jara? Tak z ciekawości, bo to najczęściej powtarzana wymarzona specka.
xienka

Re: Jaka specke bys wybral?

Post autor: xienka »

doktorka pisze:Korczaszko, oblesne to jest grzebanie w dupskach krowom.
E, a ludziom to nie. ?
BlackSmile
Posty: 17
Rejestracja: 7 lip 2008, o 10:35

Re: Jaka specke bys wybral?

Post autor: BlackSmile »

Anestezjologia
Hematologia
Medycyna sportowa
Medycyna sądowa

To mi się podoba

yo_medikusaa008 pisze: E, a ludziom to nie. ?
To miało być śmieszne?
Awatar użytkownika
aga_vis@vp.pl
Posty: 156
Rejestracja: 24 lip 2008, o 09:34

Re: Jaka specke bys wybral?

Post autor: aga_vis@vp.pl »

ale tu nie chodzi o to co jara. to chyba złe określenie.
mówisz, jakbyś nigdy nie była u ginekologa. trzeba się badać, nieważne czy chodzi o serce czy macicę. to część ciała jak każda inna. ktoś te badanie musi przeprowadzić.
plusem jest to, że to specjalizacja w jakimś stopniu operacyjna. Fajnie by było chociażby odebrać jakis poród ( i nie tylko).
poza tym bierze sie też pod uwagę kwestie finansowe. można otworzyć własny gabinet itepe itede.
ja generalnie sie takich rzeczy nie brzydzę i nie widzę w tym nic dziwnego.
pewnie mi sie sto razy zmieni ale na dzień dzisiejszy naprawdę - ginekologia i połoznictwo.

a tak jeszcze - czy przypadkiem na wecie nie uczy sie jak przebiega kastracja chociazby konia ? to też narząd rodny.
karinia
Posty: 165
Rejestracja: 12 maja 2008, o 11:29

Re: Jaka specke bys wybral?

Post autor: karinia »

a co Ciebie jara w grzebaniu krowom w tyłkach i przesiadywaniu w rzeźni. Ginekologia to specjalizacja jak każda inna, piszesz tak jakby brzydziły Cię narządy rodne kobiety, jeśli tak jest to powodzenia w życiu
A co do rzutu w tym właśnie kierunku, to mnie na przykład ta specjalizacja się dobrze kojarzy, moje ginekolożki zachwalają sobie pracę, jest przyjemna ( prywatnie ), ma się kontakt z pacjentką, nie narobisz się jak dziki wół, masz czas dla rodziny, dla siebie i do tego wszystkiego dobrze zarabiasz.
Awatar użytkownika
fornix
Posty: 175
Rejestracja: 30 sie 2008, o 09:36

[Link] Jaka specke bys wybral?

Post autor: fornix »

doktorka pisze:alergologia chyba nie jest podstawowa specka, trzeba miecpodklad z pediatrii czy interny zdaje sie.
a czy to nie miało być tak, że wszystkie specjalizacje można robić od razu po LEPie ?
Morfeusz coś o tym wspominał w tym temacie
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Jaka specke bys wybral?

Post autor: Padre Morf »

River pisze:a czy to nie miało być tak, że wszystkie specjalizacje można robić od razu po LEPie ?
miało - był projekt rozporządzenia oddany do konsultacji. Niezbyt się podobał więc go mocno okroili
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 44 gości