Jaka specke bys wybral?

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
marzenka
Posty: 150
Rejestracja: 27 lip 2008, o 03:09

Re: Jaka specke bys wybral?

Post autor: marzenka »

Slashu pisze:Podobnie może być z onkologią do póki nie zobaczysz co za gehennę przechodzą tam ludzie to można teoretyzować. Nie ma co onkolog musi nerwy ze stali albo w ogóle nie być empatyczny.
Co do onkologii, to akurat mam sporą wiedzę i doświadczenie. Chociażby z autopsji. ]
Slashu
Posty: 68
Rejestracja: 4 cze 2009, o 18:03

Re: Jaka specke bys wybral?

Post autor: Slashu »

Uważasz, że z autopsji - można mieć już wiedzę? Bo chyba jesteś jeszcze studentką?
Też z nam z autopsji i dlatego wnioski o tym jaki powinien być człowiek tam pracujący.
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Jaka specke bys wybral?

Post autor: Padre Morf »

Slashu pisze:Uważasz, że z autopsji - można mieć już wiedzę? Bo chyba jesteś jeszcze studentką?
Można być jeszcze wolontariuszem na takim oddziale. Ewentualnie pacjentem (to gorsze).
Z perspektywy studenta wygląda to trochę inaczej - czym innym jest przyglądanie się a czym innym samodzielne podejmowanie decyzji terapeutycznych.
Awatar użytkownika
marzenka
Posty: 150
Rejestracja: 27 lip 2008, o 03:09

Re: Jaka specke bys wybral?

Post autor: marzenka »

Morfeusz pisze:Można być jeszcze wolontariuszem na takim oddziale. Ewentualnie pacjentem (to gorsze).
Z perspektywy studenta wygląda to trochę inaczej - czym innym jest przyglądanie się a czym innym samodzielne podejmowanie decyzji terapeutycznych.
W moim przypadku i to lepsze i to gorsze
Są jeszcze np. studenckie koła naukowe
Awatar użytkownika
Cinereus
Posty: 312
Rejestracja: 7 lut 2009, o 00:36

Re: Jaka specke bys wybral?

Post autor: Cinereus »

No jesli ktos sie z czyms zetknal i mu sie podoba to why not. ja osobiscie mam zamiar pochodzic na dyzury na ortopedii i przekonac sie czy podoba mi sie w tej specce cos wiecej niz nazwa, a potem kto wie.moze jakies ksiazki madre zaczne czytac ]
Awatar użytkownika
marzenka
Posty: 150
Rejestracja: 27 lip 2008, o 03:09

Re: Jaka specke bys wybral?

Post autor: marzenka »

Cinereus pisze:No jesli ktos sie z czyms zetknal i mu sie podoba to why not. ja osobiscie mam zamiar pochodzic na dyzury na ortopedii i przekonac sie czy podoba mi sie w tej specce cos wiecej niz nazwa, a potem kto wie.moze jakies ksiazki madre zaczne czytac ]
Na oddziale fachowej literatury nie brakuje
charlotte
Posty: 143
Rejestracja: 6 sty 2008, o 14:32

Re: Jaka specke bys wybral?

Post autor: charlotte »

Zadam pytanie z troche innej strony.

Czy istnieje specjalizacja z chorób tropikalnych? W wykazie specjalizacji jej nie znalazłam, wiem że mozna zrobić podyplomowo choroby tropikalne.
Bardzo mnie to ciekawi, a słyszłam rózne opinie.
Slashu
Posty: 68
Rejestracja: 4 cze 2009, o 18:03

Re: Jaka specke bys wybral?

Post autor: Slashu »

W Gdyni istnieje coś takiego jak Akademickie Centrum Medycyny Morskiej i Tropikalnej, ale jakie tytuły masterów tam możesz uzyskiwać to już nie wiem
Pozdrawiam
charlotte
Posty: 143
Rejestracja: 6 sty 2008, o 14:32

Re: Jaka specke bys wybral?

Post autor: charlotte »

Słyszałam o Gdyni, nie o to mi chodziło, ale może po prostu specjalizacji jako takiej nie ma.
Mimo wszystko dziekuje.
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Jaka specke bys wybral?

Post autor: Padre Morf »

Nie ma oddzielnej specjalizacji z medycyny tropikalnej - jest med. transportu gdzie jest blok z chorób tropikalnych.
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Jaka specke bys wybral?

Post autor: Padre Morf »

marzenka podlinkowałaś stary spis Kardiologia, kardiochirurgia, torakochirurgia czy transfuzjologia sa teraz podstawowe.
Awatar użytkownika
marzenka
Posty: 150
Rejestracja: 27 lip 2008, o 03:09

Re: Jaka specke bys wybral?

Post autor: marzenka »

faktycznie ale ja zakręcona jestem dzisiaj link już poprawiony
Pentoza
Posty: 18
Rejestracja: 31 lip 2008, o 16:18

Re: Jaka specke bys wybral?

Post autor: Pentoza »

Anestezjologia i IT - tu siebie widzę. Praca chirurga mi się kompletnie nie podoba. Z tego, co zdążyłam zaobserwować na praktykach, połowa operacji dziennie to pęcherzyki żółciowe. Taki pacjent na bloku nawet chirurga na oczy nie zobaczy. Przyjdzie taki, powycina, pozaszywa i pójdzie na obiad. Za to o wiele bardziej podobała mi się praca lekarzy na IT (tak sobie po dwóch oddziałach skakałam). I jakoś tamtejsi doktorzy mi się bardziej ludzcy wydali. Ale może to tylko wrażenie niedoświadczonej studentki
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 61 gości