Jaka torba na zakupy? Ekologiczna czy ...?

Jak chronimy środowisko w Polsce i na świecie. Co możemy zmienić na płaszczyźnie ekologii? Pomysły, projekty, pytania dotyczące ochrony środowiska.

Jaka torba na zakupy jest Twoja wymarzoną?

Czas głosowania minął 3 lis 2007, o 11:37

foliówka
3
7%
papierowa płatna
4
10%
papierowa tylko piekarniana(bezpłatna)
7
17%
z trwałego materiału do ponownego użycia płatna
21
50%
koszyczek=]
7
17%
 
Liczba głosów: 42

Awatar użytkownika
ziabol
Posty: 319
Rejestracja: 22 wrz 2007, o 16:10

Re: Jaka torba na zakupy? Ekologiczna czy ...?

Post autor: ziabol »

przepraszam, że tak wtrącę się. niegrzecznie oczywiście.
Niektórzy krzyczą, że te ekologiczne są fe, błe i w ogóle bez sensu, bo bilans z całej zabawy (produkcja i rozkładanie) jest jeszcze gorszy niż w kwestii normalnych foliówek.
Co do super kolorowych plaskikowo-niewiadomo-jakich torebeczek to logiczne iż są bez sensu.
Czy foliówki eko są w końcu feeee czy super dla środowiska? Gdyż się już zgubiłam w genialnych wypowiedziach i artykułach
cahala

Re: Jaka torba na zakupy? Ekologiczna czy ...?

Post autor: cahala »

ziabol, ekofoliówki są o tyle lepsze, Że najczęściej są zrobione z produktów które rozkładają się nieco szybciej jednak chodzi głównie o inną kwestię - ekofoliówka jest trwalsza i moŻna ją wykorzystać wielokrotnie w przeciwieństwie do zwykłych jednorazówek.
Sana
Posty: 6
Rejestracja: 8 sty 2009, o 14:20

Re: Jaka torba na zakupy? Ekologiczna czy ...?

Post autor: Sana »

Z trwałego materiału do ponownego użycia - najlepiej
kszyhu
Posty: 3
Rejestracja: 21 mar 2009, o 14:21

Re: Jaka torba na zakupy? Ekologiczna czy ...?

Post autor: kszyhu »

Ja popieram te foliowe - ekologiczne. W Auchan je zaczęli od jakiegoś czasu dawać za darmo. Są naprawdę trwałe i można je co najmniej kilka razy używać, a na koniec jej żywota używam jej jako małego worka na śmieci.
Delfin
Posty: 52
Rejestracja: 22 mar 2009, o 13:09

Re: Jaka torba na zakupy? Ekologiczna czy ...?

Post autor: Delfin »

Używam tylko toreb ekologicznych. Moim zdaniem najlepsze są tzw greenbagi. Świetnie się piorą i są niezastąpione. Mam w domu 5 takich toreb.
mokia
Posty: 16
Rejestracja: 18 mar 2009, o 09:25

Re: Jaka torba na zakupy? Ekologiczna czy ...?

Post autor: mokia »

Poza tym ze zostaly juz stworzone torby 12 miesieczne - foliówki ulegajace rozkladowi przez bakterie, to i tak polecam torby z lnu
pasza120
Posty: 29
Rejestracja: 16 mar 2009, o 15:12

Re: Jaka torba na zakupy? Ekologiczna czy ...?

Post autor: pasza120 »

torby wielokrotnego użytku to taka nowa ekomoda i dobrze jest się z taką pokazać w supermarkecie.
Torby plastykowe są ok, ale tylko jeśli są płatne. W Polsce wystarczyłoby w każdym sklepie wprowadzić opłatę 50gr za reklamówkę i użycie foliówek natychmiast spadłoby o 80%
Jestem pewien, że gdyby np. lniane torby byłyby dostępne za darmo w każdej ilości, to zaśmiecałyby ulice, tak jak teraz torby plastykowe.

Inna sprawa-niektóre produkty trzeba zapakować w foliówkę(mięso, sałatki, warzywa, owoce)

Ja teraz mieszkam w Dublinie. Wydaje mi się, że tutejszy system się sprawdza. Torba foliowa kosztuje minimum 35centów. Osobiście najczęściej zakupy nosze w plecaku, a torbę foliową kupuję tylko w ostateczności(ale jestem pewien, że gdyby były za darmo, korzystałbym z nich dużo częściej).
Dla mnie główną wadą torby wielokrotnego użytku jest to, że trzeba pamietać, żeby ją z sobą nosić

pzdr
seawoman
Posty: 10
Rejestracja: 4 lut 2007, o 08:37

Re: Jaka torba na zakupy? Ekologiczna czy ...?

Post autor: seawoman »

W Irlandii jest wprowadzony zakaz darmowych reklamowek. Chcesz to placisz 22centy za jedna, albo wybierasz bardziej trwale i oczywiscie inne ceny. Nie mozna brac ze sklepu za darmo torebek plastikowych, bardzo mi sie to podoba.
murder
Posty: 16
Rejestracja: 7 maja 2009, o 22:42

Re: Jaka torba na zakupy? Ekologiczna czy ...?

Post autor: murder »

W polo też trzeba płacić 20 gr za jednorazówkę, ale ludzie i tak kupują :]
seawoman
Posty: 10
Rejestracja: 4 lut 2007, o 08:37

Re: Jaka torba na zakupy? Ekologiczna czy ...?

Post autor: seawoman »

To samo, po tym czy ktos kupuje czy przynosi swoje widac jak mysli.
Chociaz wiele osob przynosi swoje, niestety wielu polakow kupuje. Mimo ze kazda reklamowka kosztuje, nawet te malenkie do owocow i warzyw luzem, tzn mozna je wziasc za darmo ale tylko do luzem produktow, to denerwuje mnie ze czesto sami kasjerzy daja takie reklamowki do zapakowania niektorych produktow albo czasem calych zakupow! i daja za darmo, wiadomo sa one mniejsze wiec daja wiecej, oczywiscie nie wszyscy, bo wg prawa to jest zabronione. Chetnie jeden sklep bym zglosila, bo kupuje kurczaka w opakowaniu a oni mi sami bez pytania wrzucaja w dodatkowe torby i nie potracaja mi na rachunku, wiec ja grzecznie oznajamiam ze przeciez nie prosilam o ta torbe i kurczak jest i tak zapakowany, albo owoceto samo, po holere pakowac banany w torebke przeciez skorka idzie do kosza, a i tak w domu wszystkie warzywa czy owoce trzeba umyc, w sklepie sa i tak brudne wiec po co pakowac je do czystej reklamowki.

Jak ktos wie gdzie mozna zglosic taki sklep co lamie prawo i pasuje mi opakowane prioduktu i tak do toreb plastikowych, co jest zabronione, (mozna jedynie luzem produkty) to prosze o informacje, chetnie napisze azeby przyuczyli prawa, ktore i tak w kazdym sklepie wisi na scianie, ale moze niektorzy nie umieja czytac.
Awatar użytkownika
fimona
Posty: 254
Rejestracja: 14 lis 2007, o 13:52

Re: Jaka torba na zakupy? Ekologiczna czy ...?

Post autor: fimona »

ale czasem sami robia problem, bo np w Auchanie, nigdy nie pakuje owocow, warzyw do folii (po co jedna papryke?!) a koles na wadze kaze mi to zapakowac, bo on bedzie mial prblemy u szefostwa. ja mu mowie, ze biore to na wlasna odpowiedzialnosc i prosze przykrelic naklejke bezporsednio na warzywo. gdyby sie czepiali moglabym sama przyznac sie, ze tak chcialam. czasami nawet nie prosza zeby zapakowac, tylko sami biora reklamowki i pakuja osobno-3 banany, 1 papryke, ogorka.ekstra
seawoman
Posty: 10
Rejestracja: 4 lut 2007, o 08:37

Re: Jaka torba na zakupy? Ekologiczna czy ...?

Post autor: seawoman »

Halo halo, przeciez klient sam wie cze chce. Najlepiej powiedziec takim milym sprzedawca ze chce sie rozmawiac z kierownikiem i mu grzecznie wytrlumaczyc ze jest sie doinformowanym o wplywie tych plasikow na srodowisko i niech sam sobie poczyta, a jak sa problemy to sie zrezygnuje z zakupow w tym sklepie, bo jak klient nie da wyraznej informacji do szefostwa, to co taki pracownik moze mu kaza wiec tak robi. Jesli klienci sami by mowili do mendadzera co sadza o takim pakowaniu na sile to szybko z tego by zrezygnowali, oni tak sie zachowuje bo ludzie nie reagują.
Alf
Posty: 4
Rejestracja: 23 sie 2008, o 09:40

Re: Jaka torba na zakupy? Ekologiczna czy ...?

Post autor: Alf »

Do Theos
Tak reklamówki zwykłe foliowe mi służą jako smietnik.
Do krzysiek
Ja wolę to załacić niż wydawać kase na jakieś głupie torby Ekologiczne .
oraż
I wolę żeby te reklamówki zwykłe foliówki nigy ich nie żabrakło w Sklepach lub w Hipermarketach przynajmniej do 60000 roku
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości