jakaś szansa (?)

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
tennyo

jakaś szansa (?)

Post autor: tennyo »

:twisted: mam pytanko. zastanawiam się, czy mam jakie kolwiek szanse dostania się na studia medyczne. jestem w 2 klasie LO, ale na profilu humanistycznym :( dopiero w tym roku zrozumiałam swój bład (choc historię mam zamiar takŻe zdawać). Z chemii jestembystra", a z biologii juŻ zaczęłam się uczyć. czy jednak jest szansa, ze opanuje przez 1,5 roku rozszerzony materiał z tych przedmiotów i napisze obydwa (w zakresie rozszerzonym) na min. 80% (z bilogi od września chodzę na tzw.fakultety dla klas maturalnych, ale bilogiczka ze względu an moje planyu zewoliła mi chodzić).
Z góry dziękuje i czekam na jakies rady.
Awatar użytkownika
Guru
Posty: 1025
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: jakaś szansa (?)

Post autor: Guru »

dobra znajoma po profilu humanistycznym siedzie teraz na medycynie na UJ, wiec wszystko da sie zrobic, tylko trzeba duzo pracy i wytrwalosci.
zycze powodzenia
Awatar użytkownika
KIM
Posty: 213
Rejestracja: 9 sie 2005, o 01:00

Re: jakaś szansa (?)

Post autor: KIM »

A o fizyce nie wspominasz(chyba tylko w Poznaniu nie trzeba zdawac, ale wszystko moze sie zmienic za rok)
bagatha

Re: jakaś szansa (?)

Post autor: bagatha »

Dla chcacego nic trudnego i nie ma w tym przesady!
mam znajoma na I roku biologii, ktora skonczyla technikum ekonomiczne (!), nie miala w liceum biologii chyba w ogole, mature pisala o ile mnie pamiec nie myli z historii, a jest naprawde dobra studentką! w zeszlym roku na AM zabraklo jej kilka punktow.
Rafał
Posty: 49
Rejestracja: 9 sty 2006, o 19:13

Re: jakaś szansa (?)

Post autor: Rafał »

[quote="KIM"]A o fizyce nie wspominasz[/quo
jak bedziesz zdawała fizyke to masz wieksze szanse choc bys mial tylko zaliczyc na minimum to polecam za fize tez sie wziąc bo tylko w poznaniu jest bez fizy ale ta sie wszyscy pchaja a reszta kierunków medycznych w innych miastach jest w miare mniej oblegana z tego wzgledu
tennyo
Posty: 74
Rejestracja: 16 sty 2006, o 15:41

Re: jakaś szansa (?)

Post autor: tennyo »

też tak sobie rozmyślam o tej fizyce. Podstwowa nie powiem, trudna nie jest, ale rozszerzona / nie wiem czy bym 10 punktów miała To nieidzie" mi tak łątwo jak chemia czy biologia. Fakt podstawy umiem (w miare dobrze), ale skąd rozszerzenie? Polecacie cóś? Może jakieś podręczniki. Byłabym wdzięczna
Awatar użytkownika
Guru
Posty: 1025
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: jakaś szansa (?)

Post autor: Guru »

KIM pisze:chyba tylko w Poznaniu nie trzeba zdawac,
tez tak slyszalem, i jest to dobre rozwiazanie.
zreszta kiedys na naszym forum byla rozmowa o fizyce na medycynie, i ktos tlumaczyl ze jest potrzebna bo mozna na niej duzo osob przesiac ciekawe uzasadnienie.
ja tam bym wolal zeby cos nie sluzylo tylko do przesiewania uczniow, tudziez studentow.

P.S.
Tennyo fajny avatar
tennyo
Posty: 74
Rejestracja: 16 sty 2006, o 15:41

Re: jakaś szansa (?)

Post autor: tennyo »

Guru pisze:
KIM pisze:
P.S.
Tennyo fajny avatar
Wiem że fajny
Awatar użytkownika
Guru
Posty: 1025
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: jakaś szansa (?)

Post autor: Guru »

KIM pisze:chyba tylko w Poznaniu nie trzeba zdawac
sprawdzilem i w Poznaniu w rekrutacji 2006-07 obowiazkowa jest biologia i do wyboru fizyka lub chemia. starzy maturzysci musza zdac egzamin testowy z tych przedmiotow, a nowi maturzysci wykazac sie zdaniem egzaminu maturalnego na rozszerzonym poziomie z tych przedmiotow.
podoba mi sie mozliwosc wyboru.
bagatha

Re: jakaś szansa (?)

Post autor: bagatha »

Od zeszlego roku w Poznaniu mozna wybierac miedzy chemia a fizyką. Jeszcze rok temu dodatkowo byl test kompetencji, ale w tym ma ponoc juz go niec byc
Awatar użytkownika
Guru
Posty: 1025
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: jakaś szansa (?)

Post autor: Guru »

a slyszalem o jakim tescie umiejtenosci studiowania, czy cos takiego
bagatha

Re: jakaś szansa (?)

Post autor: bagatha »

gdzie slyszales?
Awatar użytkownika
Guru
Posty: 1025
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: jakaś szansa (?)

Post autor: Guru »

jakies 3mies temu wypatrzylem na jakiejs stronce jakiejs uczelnii
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości