jaki gryzoń?

Kaulitz
Posty: 99
Rejestracja: 2 mar 2008, o 18:08

Re: jaki gryzoń?

Post autor: Kaulitz »

A co np. Sądzicie o śwince morskiej
Yoroshiko
Posty: 42
Rejestracja: 2 lis 2007, o 11:52

Re: jaki gryzoń?

Post autor: Yoroshiko »

Świnki są stadne, minimum 2.
Klatka 100-tka.

Jeżeli nie możesz mieć dwóch szczurów to tym bardziej świnek
Kaulitz
Posty: 99
Rejestracja: 2 mar 2008, o 18:08

Re: jaki gryzoń?

Post autor: Kaulitz »

to świnka raczej odpada
Annucha
Posty: 8
Rejestracja: 7 maja 2008, o 17:28

Re: jaki gryzoń?

Post autor: Annucha »

Polecam świnię morską. Prosiaczek to bardzo pogodne zwierzątko. Tylko jakby coś to lepiej bierz samiczkę
Mysia
Posty: 195
Rejestracja: 24 wrz 2007, o 08:28

Re: jaki gryzoń?

Post autor: Mysia »

fretki NIE POLECAM! wszyscy co mają fretkę i ich znam, najchętniej się by jej pozbyli. śmierdzi, brudzi, wszystko gryzie, jest straszne wymagająca, itp.
ja ci najbardziej polecam szynszylkę. długo żyją, nie śmierdzą, jedyną wadą to to, że zostawiają dużo odchodów. ale te bobki są twarde, z czego wynika, ż można je wciągnąć odkurzaczem. reszte poczytaj na szynszylowym forum)
szczury, chomiki, myszy krótko żyją i śmierdzą, o czym się sama przekonałam.
radzę ci tak jak inni poczytaj o różnych gryzoniach i się jeszcze zastanów)
pozdrawiam
Kasi@
Posty: 29
Rejestracja: 15 cze 2008, o 16:05

Re: jaki gryzoń?

Post autor: Kasi@ »

Szynszyle prowadzą raczej nocny tryb życia i nie można ich trzymać w sypialni bo nie da się spać.
karol.karcio
Posty: 17
Rejestracja: 25 cze 2008, o 15:54

Re: jaki gryzoń?

Post autor: karol.karcio »

Mysia pisze:jedyną wadą to to, że zostawiają dużo odchodów.
Zgodzę się z mysią, chociaż niektóre szylki (np. moje) poza klatką bardzo rzadko się załatwiają chyba, że są dłużej, ale ogólnie to w klatce się załatwiają.
Myślę, że szynszyle to extra zwierzątka, tylko nie wiem jak zareagują na pieski.
Szyszek1993
Moderator
Posty: 808
Rejestracja: 25 sty 2007, o 13:18

Re: jaki gryzoń?

Post autor: Szyszek1993 »

Tak szynszyle z tego co się orientuje to najbardziej przyjazne zwierzaki-futrzaki dostępne w sklepach Zoo! Wiele zalet już zostało wymienione, a ja dodam jeszcze, że na prawdę dają się oswoić, potrafią się tak przywiązać, że nie wyobrażam sobie w tej chwili zycia bez nich! Poza tym ich atutem jest to, że nie maja pazurków(w sumie mają ale nie wyczuwalne, i takie puduszeczki delikatne na łapkach!) no i podobno nie działają na alergików. Jedyną wadą oprócz bobków to swędzące zęby, szafka, łóżko.nic im nie obce, ale to nie tylko te gryzonie, tkie już są nasze pupile!
Mysia
Posty: 195
Rejestracja: 24 wrz 2007, o 08:28

Re: jaki gryzoń?

Post autor: Mysia »

Szyszek1993, ja mam alergię na wszystkie zwierzęta, ale nie mam na szynszyle. tylko na ich piasek:(
nie wiem dlaczego, ale moja ma pazurki. i to tak drapie jak wejdzie mi pod koszulkę. ehm. no.
Szyszek1993
Moderator
Posty: 808
Rejestracja: 25 sty 2007, o 13:18

Re: jaki gryzoń?

Post autor: Szyszek1993 »

Mysia pisze:nie wiem dlaczego, ale moja ma pazurki. i to tak drapie jak wejdzie mi pod koszulkę. ehm. no.
każda szynszyla ma pazurki, w zależnosci jak je tepi jedna ma wieksze druga mniejsze, ale i tak nie ma porównania do np. koszatniczki, wiem bo sam mam w domu, i ją to ciężko do ręki wziąć a z szynszylem jest o niebo lepiej!
Mysia
Posty: 195
Rejestracja: 24 wrz 2007, o 08:28

Re: jaki gryzoń?

Post autor: Mysia »

Szyszek1993, koleżanka ma koszatniczkę i nie umie jej wziąć na ręce bo ciągle drapie. szynszyl najlepszy:D
Chomicek001
Posty: 2
Rejestracja: 9 lip 2008, o 15:36

Re: jaki gryzoń?

Post autor: Chomicek001 »

Moja kumpela ma szynszyle i mowi ze DUZOOOO trzeba jej poswiecac czasu.
Ja lubie chomiczki i polecam je :idea
Mysia
Posty: 195
Rejestracja: 24 wrz 2007, o 08:28

Re: jaki gryzoń?

Post autor: Mysia »

Chomicek001, chomiki- żyja strsznie długo i strasznieśmierdzą, nawet jak się im codziennie czyści
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości